Tulokset SM / NSM / VSM (50m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) Aikuinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Suomen mestaruuskilpailut 2018 | Tulostuspäivämäärä | 30 kesäkuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 13:24 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 kesäkuu 2018 |
Laji 46, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät, Aikuinen |
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 |
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 |
Nuorten SE: Niko Mäkelä (1998) 24.43 2015-06-23 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 820 | 23.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 23.62 | |||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 815 | 24.01 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 24.05 | |||||||||
3 | Anton Herrala | 1993 | 782 | 24.34 | ||||||
TaTu Tampere | 24.31 | |||||||||
4 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 774 | 24.42 | ||||||
Cetus Espoo | 24.02 | |||||||||
5 | Eemil Varho | 1997 | 737 | 24.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | 24.75 | |||||||||
5 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 737 | 24.83 | ||||||
Cetus Espoo | 24.26 | |||||||||
7 | Janne Markkanen | 1994 | 732 | 24.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.89 | |||||||||
8 | Tony Eriksson | 1995 | 703 | 25.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.03 | |||||||||
9 | Jaakko Rautalin | 1989 | 689 | 25.39 | ||||||
Uinti Tampere | 24.84 | |||||||||
10 | Ville Laine | 1995 | 666 | 25.68 | ||||||
TaTu Tampere | 24.63 | |||||||||
11 | Arttu Erkinaro | 1992 | 662 | 25.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.29 | |||||||||
12 | Otto Rannikko | 1999 | 660 | 25.76 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.37 | |||||||||
13 | Olli Kokko | 1994 | 651 | 25.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 26.01 | |||||||||
14 | Erik Nurmi | 2001 | 640 | 26.02 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Vanders | 25.83 | |||||||||
15 | Mikael Laakso | 1997 | 637 | 26.06 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 25.20 | |||||||||
15 | Werneri Koskinen | 1998 | 637 | 26.06 | ||||||
Uinti Tampere | 26.58 | |||||||||
17 | Topias Vainio | 1997 | 634 | 26.10 | ||||||
Cetus Espoo | 26.83 | |||||||||
18 | Toni Knuutila | 1993 | 633 | 26.11 | ||||||
Porin Uimaseura | 25.90 | |||||||||
19 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 629 | 26.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.79 | |||||||||
20 | Juho Seppälä | 1999 | 625 | 26.23 | ||||||
Simmis Wanda | 25.54 | |||||||||
21 | Jani-Markus Sula | 1999 | 619 | 26.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.78 | |||||||||
22 | Tuomas Ikonen | 1996 | 618 | 26.33 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.16 | |||||||||
23 | Sami Aaltomaa | 1992 | 617 | 26.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.06 | |||||||||
24 | Marcus Forsel | 2003 | 614 | 26.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.34 | |||||||||
25 | Tatu Peltonen | 1989 | 609 | 26.46 | ||||||
TaTu Tampere | 26.05 | |||||||||
26 | Alexey Belfer | 2000 | 608 | 26.47 | ||||||
ORCA Helsinki | 28.05 | |||||||||
27 | Lauri Hatunen | 1998 | 601 | 26.57 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.89 | |||||||||
28 | Roope Ruohtula | 2000 | 596 | 26.64 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 26.92 | |||||||||
29 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 596 | 26.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.77 | |||||||||
30 | Deny Belaic | 1998 | 590 | 26.73 | ||||||
TaTu Tampere | 26.57 | |||||||||
31 | Elias Päivinen | 1997 | 589 | 26.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.19 | |||||||||
31 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 589 | 26.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.79 | |||||||||
33 | Teemu Viitanen | 1992 | 586 | 26.79 | ||||||
TaTu Tampere | 25.83 | |||||||||
34 | Arttu Vänttinen | 1996 | 586 | 26.80 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.14 | |||||||||
35 | Oskar Mäkelä | 1998 | 582 | 26.85 | ||||||
Octopus Lohja | 27.39 | |||||||||
36 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 581 | 26.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 26.48 | |||||||||
37 | Tapio Junninen | 1995 | 577 | 26.94 | ||||||
Vanders | 27.34 | |||||||||
38 | Eemil Kylmä | 2001 | 575 | 26.97 | ||||||
Cetus Espoo | 26.97 | |||||||||
39 | Henri Koski | 2000 | 571 | 27.03 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.20 | |||||||||
40 | Topi Lukkarinen | 2000 | 570 | 27.04 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 27.28 | |||||||||
41 | Petteri Haverinen | 2001 | 569 | 27.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.39 | |||||||||
42 | Sami Pakarinen | 1992 | 566 | 27.10 | ||||||
Simmis Wanda | 25.81 | |||||||||
43 | Eemeli Leinonen | 2002 | 566 | 27.11 | ||||||
Uinti Tampere | 27.31 | |||||||||
44 | Jaakko Siipola | 1999 | 565 | 27.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.01 | |||||||||
45 | Antti Leiponen | 1998 | 563 | 27.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.42 | |||||||||
45 | Kaj Smeds | 1998 | 563 | 27.15 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 26.22 | |||||||||
47 | Tatu Hörkkö | 2001 | 563 | 27.16 | ||||||
Uinti Tampere | 27.12 | |||||||||
48 | Matias Hjelm | 2002 | 559 | 27.22 | ||||||
Vanders | 27.08 | |||||||||
49 | Konsta Kallinen | 1999 | 558 | 27.23 | ||||||
Oulun Lohet | 27.16 | |||||||||
49 | Santeri Mettälä | 1999 | 558 | 27.23 | ||||||
TaTu Tampere | 27.15 | |||||||||
51 | Alex Lassila | 2000 | 557 | 27.25 | ||||||
Cetus Espoo | 27.37 | |||||||||
51 | Isak Gramén | 2001 | 557 | 27.25 | ||||||
Cetus Espoo | 27.16 | |||||||||
53 | Alex Lydman | 2003 | 555 | 27.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.38 | |||||||||
54 | Ville Korpilähde | 2002 | 553 | 27.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 27.40 | |||||||||
55 | Martti Tervanen | 2000 | 552 | 27.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.21 | |||||||||
56 | Antti Rantanen | 1992 | 550 | 27.37 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.29 | |||||||||
56 | Oskari Arvo | 2002 | 550 | 27.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.23 | |||||||||
58 | Elias Lampinen | 1997 | 546 | 27.44 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 26.21 | |||||||||
58 | Lassi Grönroos | 2000 | 546 | 27.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.20 | |||||||||
60 | Anssi Hätälä | 1994 | 545 | 27.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.49 | |||||||||
61 | Timi Torkkel | 2001 | 544 | 27.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.61 | |||||||||
62 | Leevi Suhonen | 1999 | 537 | 27.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.20 | |||||||||
63 | Tuomas Herlevi | 1999 | 536 | 27.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.14 | |||||||||
64 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 535 | 27.62 | ||||||
Cetus Espoo | 27.42 | |||||||||
65 | Ville Ihalainen | 1996 | 534 | 27.63 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 27.18 | |||||||||
66 | Jyri Toitturi | 1996 | 534 | 27.64 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.13 | |||||||||
67 | Walentin Koskinen | 2000 | 532 | 27.67 | ||||||
Uinti Tampere | 27.72 | |||||||||
68 | Leo Kuusela | 1999 | 532 | 27.68 | ||||||
Uimaseura Aquila | 27.55 | |||||||||
68 | Simon Ravals | 2003 | 532 | 27.68 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.23 | |||||||||
70 | Leevi Luhtanen | 2000 | 531 | 27.69 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.90 | |||||||||
70 | Viktor Thodin | 2000 | 531 | 27.69 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 27.86 | |||||||||
72 | Arttu Mäenpää | 2003 | 529 | 27.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.67 | |||||||||
73 | Daniel Rinne | 2002 | 528 | 27.74 | ||||||
Cetus Espoo | 27.95 | |||||||||
74 | Eerikki Laitala | 2001 | 527 | 27.76 | ||||||
Cetus Espoo | 27.50 | |||||||||
75 | Verneri Mattila | 1999 | 522 | 27.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.36 | |||||||||
76 | Atte Alila | 2001 | 521 | 27.87 | ||||||
Uimaseura Aquila | 27.84 | |||||||||
77 | Joona Ruuskanen | 2000 | 520 | 27.89 | ||||||
Cetus Espoo | 27.48 | |||||||||
78 | Ossi Kleimola | 2001 | 519 | 27.91 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 28.04 | |||||||||
79 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 515 | 27.97 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 27.86 | |||||||||
80 | Santeri Herpola | 2003 | 514 | 28.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.61 | |||||||||
81 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 513 | 28.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.90 | |||||||||
82 | Roope Mäkelä | 2001 | 511 | 28.04 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 27.82 | |||||||||
83 | Petri Lampela | 1996 | 506 | 28.13 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 27.54 | |||||||||
84 | Aleksi Seger | 2001 | 505 | 28.16 | ||||||
Octopus Lohja | 27.91 | |||||||||
85 | Elias Saarinen | 2002 | 503 | 28.19 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 27.81 | |||||||||
86 | Leo Roine | 2001 | 503 | 28.20 | ||||||
Uinti Tampere | 28.04 | |||||||||
87 | Elias Laine | 2002 | 501 | 28.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.85 | |||||||||
88 | Rasmus Söderholm | 2002 | 500 | 28.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.58 | |||||||||
89 | Veeti Laine | 2000 | 497 | 28.31 | ||||||
Cetus Espoo | 27.76 | |||||||||
90 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 495 | 28.35 | ||||||
TaTu Tampere | 27.46 | |||||||||
91 | Lauri Törmä | 2000 | 482 | 28.60 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.79 | |||||||||
- | Akseli Kontiainen | 2002 | DNF | |||||||
Joensuun Uimaseura | 27.78 | |||||||||
- | Leevi Lehti | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 30 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 13:24 |