Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 25 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | Salo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 maaliskuu 2018 |
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 23 | 1:51.82 | ||||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Malk | 1937 | 826 | 33.30 | ||||||
Cetus Espoo | 33.48 | |||||||||
2 | Pekka Sortila | 1935 | 553 | 38.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.59 | |||||||||
3 | Pentti Keränen | 1935 | 336 | 44.92 | ||||||
Cetus Espoo | 43.78 | |||||||||
4 | Martti Lahti | 1937 | 283 | 47.57 | ||||||
Cetus Espoo | 45.25 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mauri Ekholm | 1943 | 513 | 37.34 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.56 | |||||||||
2 | Juha Koski | 1942 | 449 | 39.02 | ||||||
Cetus Espoo | 37.30 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 728 | 29.87 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.92 | |||||||||
2 | Oleg Petkau | 1947 | 609 | 31.70 | ||||||
Neva Stars | 31.60 | |||||||||
3 | Markku Makkonen | 1948 | 491 | 34.07 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | 32.52 | |||||||||
4 | Heikki Asell | 1947 | 470 | 34.56 | ||||||
S.C.Pingviinit | 32.46 | |||||||||
5 | Igor Andreev | 1946 | 391 | 36.73 | ||||||
Neva Stars | 35.50 | |||||||||
6 | Matti Väätänen | 1947 | 284 | 40.87 | ||||||
Cetus Espoo | 40.55 | |||||||||
7 | Markku Ikkala | 1947 | 267 | 41.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 41.71 | |||||||||
8 | Tenho Hietanen | 1944 | 142 | 51.50 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Hiltunen | 1953 | 527 | 31.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.87 | |||||||||
2 | Ilkka Keskinen | 1952 | 495 | 32.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.71 | |||||||||
3 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 481 | 32.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.85 | |||||||||
4 | Sakari Vento | 1951 | 413 | 34.39 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.30 | |||||||||
5 | Heikki Räsänen | 1951 | 358 | 36.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.49 | |||||||||
6 | Matti Alpola | 1953 | 349 | 36.36 | ||||||
Simmis Wanda | 36.81 | |||||||||
7 | Tom Nordgren | 1951 | 240 | 41.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jarmo Miinin | 1956 | 585 | 29.77 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 29.43 | |||||||||
2 | Antti Uski | 1958 | 559 | 30.21 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 30.29 | |||||||||
3 | Peep Kesküla | 1954 | 529 | 30.78 | ||||||
U-Klubi | 30.02 | |||||||||
4 | Olavi Karhu | 1958 | 452 | 32.44 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
5 | Timo Teponoja | 1955 | 416 | 33.33 | ||||||
Cetus Espoo | 32.04 | |||||||||
6 | Ismo Saxman | 1958 | 410 | 33.51 | ||||||
Koovee | ||||||||||
7 | Jorma Heinonen | 1958 | 393 | 33.98 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Esko Turunen | 1955 | 298 | 37.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.80 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juri Logvin | 1962 | 854 | 25.83 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 25.52 | |||||||||
2 | Mikko Viitala | 1962 | 718 | 27.37 | ||||||
S.C.Pingviinit | 27.59 | |||||||||
3 | Juha Iivonen | 1959 | 704 | 27.55 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 26.61 | |||||||||
4 | Matti Nikula | 1960 | 691 | 27.72 | ||||||
Oulun Lohet | 27.15 | |||||||||
5 | Tom Nylund | 1959 | 577 | 29.43 | ||||||
Swimming Team Rauma | 29.32 | |||||||||
6 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 568 | 29.58 | ||||||
Cetus Espoo | 29.24 | |||||||||
7 | Matti Hurula | 1961 | 560 | 29.72 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 28.13 | |||||||||
8 | Antti Wihanto | 1962 | 555 | 29.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.15 | |||||||||
9 | Jaakko Erkinaro | 1963 | 541 | 30.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.88 | |||||||||
10 | Taito Nurmi | 1961 | 485 | 31.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.50 | |||||||||
11 | Vesa Routarinne | 1959 | 430 | 32.47 | ||||||
Vanders | 32.15 | |||||||||
12 | Jouni Liljander | 1959 | 376 | 33.93 | ||||||
Octopus Lohja | 33.77 | |||||||||
13 | Ari Sormunen | 1962 | 353 | 34.65 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Markku Piiroinen | 1960 | 353 | 34.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.22 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 758 | 25.64 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 24.53 | |||||||||
2 | Mika Meller | 1967 | 577 | 28.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.82 | |||||||||
3 | Esa Päätalo | 1965 | 569 | 28.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.79 | |||||||||
4 | Mika Pöyhölä | 1966 | 564 | 28.29 | ||||||
S.C.Pingviinit | 27.85 | |||||||||
5 | Veijo Tolonen | 1967 | 556 | 28.42 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 28.25 | |||||||||
6 | Juha Viitanen | 1967 | 542 | 28.67 | ||||||
Simmis Wanda | 28.93 | |||||||||
7 | Vesa Kälviäinen | 1968 | 524 | 29.00 | ||||||
SUH | 28.93 | |||||||||
8 | Christer Burman | 1968 | 512 | 29.21 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.20 | |||||||||
9 | Marko Lysmä | 1965 | 507 | 29.31 | ||||||
Cetus Espoo | 28.97 | |||||||||
10 | Kai Mustonen | 1966 | 497 | 29.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Jyrki Ikonen | 1964 | 488 | 29.68 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 30.60 | |||||||||
12 | Kalevi Kostiainen | 1967 | 476 | 29.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.35 | |||||||||
13 | Asko Kiiveri | 1966 | 458 | 30.33 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 30.31 | |||||||||
14 | Juha Räisänen | 1964 | 424 | 31.10 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.04 | |||||||||
15 | Kimmo Hautamaa | 1966 | 412 | 31.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
16 | Ville Kulmakorpi | 1966 | 400 | 31.72 | ||||||
Koovee | ||||||||||
17 | Rami Laakso | 1968 | 395 | 31.85 | ||||||
Hydra Platypus | 32.15 | |||||||||
18 | Timo Piispanen | 1968 | 380 | 32.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.20 | |||||||||
19 | Timo Hanhimäki | 1966 | 358 | 32.90 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Heikki Koskela | 1968 | 349 | 33.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.79 | |||||||||
21 | Esa Mangeloja | 1968 | 313 | 34.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.97 | |||||||||
22 | Vesa Keränen | 1967 | 295 | 35.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.37 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pasi Rönkkö | 1970 | 697 | 26.26 | ||||||
S.C.Pingviinit | 25.53 | |||||||||
2 | Tero Pyrhönen | 1972 | 659 | 26.76 | ||||||
Cetus Espoo | 26.11 | |||||||||
3 | Mikko Porali | 1971 | 657 | 26.79 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 26.89 | |||||||||
4 | Tommi Kähkönen | 1970 | 653 | 26.84 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 26.96 | |||||||||
5 | Jaani Virtanen | 1969 | 651 | 26.87 | ||||||
Speedo Masters Finland C | ||||||||||
6 | Tapio Mäkitalo | 1970 | 641 | 27.00 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 26.41 | |||||||||
7 | Ari Komulainen | 1972 | 634 | 27.10 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 26.96 | |||||||||
8 | Ville Alopaeus | 1971 | 611 | 27.44 | ||||||
Cetus Espoo | 26.54 | |||||||||
9 | Timo Narumo | 1969 | 549 | 28.44 | ||||||
Vanders | 28.28 | |||||||||
10 | Sami Wahlman | 1973 | 534 | 28.70 | ||||||
Vanders | 27.66 | |||||||||
11 | Sami Kähkönen | 1969 | 520 | 28.95 | ||||||
Hydra Platypus | 29.04 | |||||||||
12 | Aki Kattelus | 1972 | 506 | 29.21 | ||||||
Cetus Espoo | 28.31 | |||||||||
13 | Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 496 | 29.41 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 28.86 | |||||||||
14 | Jun Kojima | 1971 | 488 | 29.58 | ||||||
Vanders | 28.79 | |||||||||
15 | Jussi Luokkakallio | 1971 | 462 | 30.11 | ||||||
Octopus Lohja | 29.75 | |||||||||
16 | Jorma Puustinen | 1969 | 460 | 30.15 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.84 | |||||||||
17 | Markku Korhonen | 1969 | 452 | 30.34 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.28 | |||||||||
18 | Kari Paananen | 1970 | 426 | 30.95 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.40 | |||||||||
19 | Jarkko Mikkola | 1969 | 400 | 31.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.83 | |||||||||
20 | Tommi Halima | 1973 | 378 | 32.21 | ||||||
S.C.Pingviinit | 31.77 | |||||||||
21 | Pavel Kobychev | 1971 | 350 | 33.03 | ||||||
Cetus Espoo | 32.70 | |||||||||
22 | Tomi Haapanen | 1973 | 336 | 33.48 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 31.53 | |||||||||
23 | Samuli Sario | 1971 | 332 | 33.61 | ||||||
Simmis Wanda | 34.34 | |||||||||
24 | Mika Forsell | 1970 | 308 | 34.47 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 34.71 | |||||||||
25 | Juha Tolvanen | 1971 | 305 | 34.59 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 33.95 | |||||||||
26 | Tomi Tilander | 1973 | 280 | 35.60 | ||||||
Simmis Wanda | 36.30 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 663 | 26.09 | ||||||
Vanders | 24.79 | |||||||||
2 | Teppo Paajanen | 1975 | 656 | 26.18 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 25.69 | |||||||||
2 | Valtteri Rahkonen | 1975 | 656 | 26.18 | ||||||
Cetus Espoo | 25.75 | |||||||||
4 | Pekka Koskinen | 1978 | 611 | 26.81 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 26.96 | |||||||||
5 | Ilkka Vaahtoranta | 1977 | 601 | 26.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Petri Karjalainen | 1976 | 546 | 27.83 | ||||||
Oulun Lohet | 27.47 | |||||||||
7 | Petri Mäkinen | 1977 | 513 | 28.41 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | 28.90 | |||||||||
8 | Kalle Heijari | 1975 | 508 | 28.50 | ||||||
Uimaseura Aquila | 27.24 | |||||||||
9 | Aki Jormanainen | 1977 | 448 | 29.73 | ||||||
Cetus Espoo | 26.67 | |||||||||
9 | Janne Moilanen | 1977 | 448 | 29.73 | ||||||
S.C.Pingviinit | 29.67 | |||||||||
11 | Pertti Ahlgren | 1977 | 444 | 29.80 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 29.95 | |||||||||
12 | Markku Rautiainen | 1977 | 424 | 30.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 29.39 | |||||||||
13 | Toni Jokinen | 1977 | 399 | 30.90 | ||||||
Simmis Wanda | 31.92 | |||||||||
14 | Miikka Mattila | 1977 | 383 | 31.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.00 | |||||||||
15 | Teemu Smalin | 1977 | 377 | 31.47 | ||||||
Simmis Wanda | 35.43 | |||||||||
16 | Teemu Rintala | 1974 | 349 | 32.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.88 | |||||||||
17 | Aarni Oinonen | 1976 | 282 | 34.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
18 | Jarno Nurminen | 1976 | 273 | 35.05 | ||||||
Salon Uimarit | 36.08 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Michael Smee | 1980 | 640 | 24.98 | ||||||
Vanders | 24.83 | |||||||||
2 | Lari Sirnelä | 1982 | 613 | 25.34 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 24.65 | |||||||||
3 | Kimmo Gadding | 1982 | 572 | 25.93 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Libor Janek | 1979 | 567 | 26.01 | ||||||
Cetus Espoo | 26.20 | |||||||||
5 | Jussi Kujala | 1980 | 561 | 26.09 | ||||||
Vanders | 25.53 | |||||||||
6 | Petteri Kallio | 1983 | 513 | 26.89 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Antti Koskela | 1982 | 492 | 27.27 | ||||||
UPOT | 26.33 | |||||||||
8 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 464 | 27.81 | ||||||
S.C.Pingviinit | 26.78 | |||||||||
9 | Tony Strömsholm | 1982 | 396 | 29.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Lähdetluoma | 1985 | 649 | 24.93 | ||||||
Speedo Masters Finland C | 23.91 | |||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 606 | 25.50 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 25.14 | |||||||||
3 | Mikko Nihtilä | 1985 | 581 | 25.86 | ||||||
Uimaseura Aquila | 25.29 | |||||||||
4 | Roope Wahlström | 1987 | 553 | 26.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.45 | |||||||||
5 | Johannes Nokkala | 1986 | 542 | 26.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.63 | |||||||||
6 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 532 | 26.63 | ||||||
Helsingin Uimarit | 25.57 | |||||||||
7 | Tomi Miettinen | 1986 | 532 | 26.64 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 26.47 | |||||||||
8 | Timo Schwarte | 1988 | 434 | 28.50 | ||||||
Cetus Espoo | 28.18 | |||||||||
9 | Antti Kuokkanen | 1988 | 228 | 35.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Janne Parkkila | 1986 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | 26.51 | |||||||||
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nico Palotie | 1992 | 656 | 24.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.19 | |||||||||
2 | Juho Allonen | 1989 | 649 | 24.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.21 | |||||||||
3 | Juha Kollin | 1993 | 625 | 24.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 23.47 | |||||||||
4 | Janne Kekkonen | 1989 | 615 | 25.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.01 | |||||||||
5 | Rene Rokka | 1992 | 594 | 25.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 24.57 | |||||||||
6 | Lauri Pilpola | 1993 | 564 | 25.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | 24.99 | |||||||||
7 | Aleksi Jolkkonen | 1993 | 562 | 25.89 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
8 | Marko Sartela | 1993 | 526 | 26.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.68 | |||||||||
9 | Juha Silventoinen | 1993 | 493 | 27.04 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.06 | |||||||||
10 | Aki Hurula | 1992 | 475 | 27.37 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Klaus Virtanen | 1990 | 471 | 27.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Henri Peltoniemi | 1989 | 437 | 28.15 | ||||||
Octopus Lohja | 27.65 | |||||||||
13 | Tuomas Virtanen | 1992 | 400 | 28.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 27.96 | |||||||||
14 | Aleksi Harmaala | 1991 | 396 | 29.10 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 28.05 | |||||||||
15 | Mitja Kylliäinen | 1991 | 332 | 30.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:14 |