2018-11-14   12:34:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Miehet G [1659]  320              2:54.46   
  Cetus Espoo  2:39.81                 
  Lauri Malk  1937      34.85        34.85   
  Martti Lahti  1937      47.04        1:21.89   
  Juha Koski  1942      41.07        2:02.96   
  Pentti Keränen  1935      51.50        2:54.46   
                     
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meisterujumise U-Klubi 2  286              2:24.78   
  U-Klubi  2:21.00                 
  Lembit Laht  1949      34.07        34.07   
  Mihkel Virkus  1939      40.99        1:15.06   
  Olav Lukin  1944      38.64        1:53.70   
  Peep Kesküla  1954      31.08        2:24.78   
                     
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jous Miehet [1739]  240              2:06.57   
  Joensuun Uimaseura  2:08.00                 
  Jarmo Miinin  1956      30.23        30.23   
  Antti Uski  1958      30.01        1:00.24   
  Jari Halmepuro  1960      32.93        1:33.17   
  Arto Kärnä  1957      33.40        2:06.57   
                     
Vus-Vss Miehet [1738]  240              2:07.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:04.00                 
  Hannu Kuokkanen  1948      30.42        30.42   
  Heikki Räsänen  1951      35.62        1:06.04   
  Timo Hanhimäki  1966      32.39        1:38.43   
  Kai Mustonen  1966      29.34        2:07.77   
                     
Simmis Old Boys E  240              2:09.04   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.00                 
  Leif Blomfelt  1960      30.88        30.88   
  Pekka Iltola  1957      31.91        1:02.79   
  Ralf Sund  1955      36.10        1:38.89   
  Markku Lehtonen  1958      30.15        2:09.04   
                     
Cetus Miehet E [1738]  240              2:09.84   
  Cetus Espoo  2:09.84                 
  Simo-Pekka Torsti  1960      29.82        29.82   
  Eero Elovaara  1956      32.39        1:02.21   
  Antero Elovaara  1959      35.21        1:37.42   
  Timo Teponoja  1955      32.42        2:09.84   
                     
Swim Miehet 2  240              2:20.76   
  Swimming Jyväskylä  2:16.80                 
  Tomi Haapanen  1973      33.07        33.07   
  Markku Ikkala  1947      41.54        1:14.61   
  Ilkka Keskinen  1952      33.01        1:47.62   
  Heikki Pykäläinen  1952      33.14        2:20.76   
                     
S.c.p. Miehet [1739]  240              2:26.73   
  S.C.Pingviinit                   
  Janne Moilanen  1977      29.69        29.69   
  Tenho Hietanen  1944      51.43        1:21.12   
  Heikki Asell  1947      33.84        1:54.96   
  Juha-Pekka Korhonen  1962      31.77        2:26.73   
                     
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Speedo Seniors 200-239  201              1:48.12   
  Speedo Masters Finland C  1:47.77                 
  Petri Heikkilä  1960      27.88        27.88   
  Mikko Soini  1972      27.59        55.47   
  Tommi Kähkönen  1970      26.39        1:21.86   
  Jaani Virtanen  1969      26.26        1:48.12   
                     
S.c.p. Miehet [1778]  200              1:51.91   
  S.C.Pingviinit  1:50.76                 
  Mikko Viitala  1962      27.69        27.69   
  Lauri Heikkilä  1964      30.04        57.73   
  Mika Pöyhölä  1966      28.13        1:25.86   
  Pasi Rönkkö  1970      26.05        1:51.91   
                     
Kuus Pojat 200-239  200              1:52.02   
  Kuopion Uimaseura  2:07.00                 
  Mikko Porali  1971      26.55        26.55   
  Matias Murole  1971      27.41        53.96   
  Jorma Puustinen  1969      28.84        1:22.80   
  Matti Hurula  1961      29.22        1:52.02   
                     
Simmis Gubbar D  200              1:56.15   
  Helsingfors Simsällskap  1:57.50                 
  Teemu Paatela  1976      28.69        28.69   
  Henrik Munck  1961      28.91        57.60   
  Kalevi Kostiainen  1967      29.74        1:27.34   
  Kare-Petri Kaukomaa  1965      28.81        1:56.15   
                     
Tuus Miehet [1778]  200              1:59.28   
  Tuusulan Uimaseura  1:59.60                 
  Jari Niskanen  1969      31.24        31.24   
  Jyrki Ikonen  1964      29.92        1:01.16   
  Juha Räisänen  1964      31.20        1:32.36   
  Johan Engström  1975      26.92        1:59.28   
                     
Lru Miehet [1900]  204              2:00.13   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.00                 
  Kai-Asser Skog  1966      30.72        30.72   
  Asko Kiiveri  1966      29.56        1:00.28   
  Markku Mäki-Hokkonen  1970      28.77        1:29.05   
  Kimmo Hautamaa  1966      31.08        2:00.13   
                     
Aui Miehet [1779]  200              2:04.42   
  Aurajoen Uinti  2:04.00                 
  Taito Nurmi  1961      31.89        31.89   
  Karri Helle  1960      33.19        1:05.08   
  Juha Lairola  1955      30.71        1:35.79   
  Jani-Petteri Puustinen  1979      28.63        2:04.42   
                     
Siwa Miehet  200              2:14.60   
  Simmis Wanda  2:18.43                 
  Juha Karttunen  1964      31.94        31.94   
  Tero Niemelä  1969      35.06        1:07.00   
  Karri Muinonen  1961      35.13        1:42.13   
  Teemu Smalin  1977      32.47        2:14.60   
                     
Rius Miehet (236)  236              2:15.69   
  Riihimäen Uimaseura  2:19.00                 
  Ismo Voutilainen  1965      31.29        31.29   
  Mauri Ekholm  1943      37.25        1:08.54   
  Jorma Heinonen  1958      33.70        1:42.24   
  Ari Savulahti  1972      33.45        2:15.69   
                     
Vanders Miehet [1779]  200              DNF   
  Vanders  1:59.80                 
  Timo Narumo  1969      28.64        28.64   
  Arvo Musikka  1959      34.92        1:03.56   
                     
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Speedo 160-199  195              1:41.83   
  Speedo Masters Finland C  1:44.55                 
  Frans Veck  1979      26.38        26.38   
  Tero Matkaniemi  1972      25.26        51.64   
  Juri Logvin  1962      25.30        1:16.94   
  Janne Virtanen  1964      24.89        1:41.83   
                     
Vanders Miehet [1818]  160              1:45.66   
  Vanders  1:43.27                 
  Mikko Arponen  1980      27.43        27.43   
  Jussi Kujala  1980      25.38        52.81   
  Lasse Lahtinen  1971      27.17        1:19.98   
  Ville Lindfors  1976      25.68        1:45.66   
                     
Cetus Miehet C [1818]  160              1:48.83   
  Cetus Espoo  1:49.86                 
  Aki Jormanainen  1977      27.32        27.32   
  Jani Myllymäki  1976      28.64        55.96   
  Ville Alopaeus  1971      26.51        1:22.47   
  Tero Pyrhönen  1972      26.36        1:48.83   
                     
Simmis Grabbar C  160              1:51.28   
  Helsingfors Simsällskap  1:50.50                 
  Mika Meller  1967      28.08        28.08   
  Mika Ruusunen  1970      28.43        56.51   
  Tuomas Iivanainen  1970      27.91        1:24.42   
  Eerikki Rutanen  1972      26.86        1:51.28   
                     
Ou Miehet C  160              1:52.55   
  Oulun Uinti 1906  1:53.23                 
  Esa Päätalo  1965      28.08        28.08   
  Teemu Torvikoski  1976      28.88        56.96   
  Jaakko Erkinaro  1963      29.60        1:26.56   
  Roope Wahlström  1987      25.99        1:52.55   
                     
Octopus Miehet  160              1:53.03   
  Octopus Lohja  1:54.12                 
  Jouni Leimukoski  1979      26.77        26.77   
  Henri Peltoniemi  1989      27.14        53.91   
  Risto Pehkonen  1964      29.43        1:23.34   
  Jussi Luokkakallio  1971      29.69        1:53.03   
                     
Vanders Miehet 2 [1818]  160              1:56.01   
  Vanders  2:00.00                 
  Kimmo Gadding  1982      26.27        26.27   
  Jun Kojima  1971      29.55        55.82   
  Alex Pakaslahti  1965      33.57        1:29.39   
  Masi Kallio  1992      26.62        1:56.01   
                     
Siwa Miehet Triwa  160              1:57.46   
  Simmis Wanda  1:05.05                 
  Juha Viitanen  1967      28.94        28.94   
  Peter Mero  1969      32.16        1:01.10   
  Tony Strömsholm  1982      29.23        1:30.33   
  Jori Johansson  1977      27.13        1:57.46   
                     
Juk  178              1:59.88   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Antti Huotari  1977      30.42        30.42   
  Rainer Lindqvist  1970      30.83        1:01.25   
  Pasi Haravuori  1971      27.81        1:29.06   
  Mikko Rantanen  1976      30.82        1:59.88   
                     
10  Kuus Pojat 160-199  160              2:00.96   
  Kuopion Uimaseura  1:50.00                 
  Tomi Miettinen  1986      27.00        27.00   
  Aki Hurula  1992      27.74        54.74   
  Juha Kainulainen  1954      35.92        1:30.66   
  Markku Korhonen  1969      30.30        2:00.96   
                     
11  Hyus Miehet [1819]  160              2:01.22   
  Hyvinkään Uimaseura  2:00.97                 
  Risto Silvola  1969      33.93        33.93   
  Harri Koski  1957      34.45        1:08.38   
  Pekka Koskinen  1978      26.60        1:34.98   
  Matti Pohjolainen  1987      26.24        2:01.22   
                     
12  Häus Miehet [1819]  160              2:04.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:09.70                 
  Teemu Vuorinen  1975      32.42        32.42   
  Timo Piispanen  1968      32.71        1:05.13   
  Teemu Rintala  1974      31.71        1:36.84   
  Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976      28.10        2:04.94   
                     
13  Swim Miehet 1  160              2:07.06   
  Swimming Jyväskylä  2:05.12                 
  Markku Rautiainen  1977      30.12        30.12   
  Esa Mangeloja  1968      34.51        1:04.63   
  Juha Tolvanen  1971      33.66        1:38.29   
  Antti Levänen  1981      28.77        2:07.06   
                     
14  Ou Miehet C 2  160              2:17.80   
  Oulun Uinti 1906  2:18.42                 
  Vesa Keränen  1967      34.56        34.56   
  Michael Szücs  1972      40.86        1:15.42   
  Heikki Koskela  1968      30.31        1:45.73   
  Miikka Mattila  1977      32.07        2:17.80   
                     
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Speedo Juniors 120-159  120              1:42.01   
  Speedo Masters Finland C  1:40.19                 
  Lari Sirnelä  1982      25.41        25.41   
  Tapio Mäkitalo  1970      26.81        52.22   
  Teppo Paajanen  1975      25.31        1:17.53   
  Tuomas Lähdetluoma  1985      24.48        1:42.01   
                     
Vanders Miehet [1858]  120              1:42.01   
  Vanders  1:42.00                 
  Michael Smee  1980      25.07        25.07   
  Ville-Mikko Korkka  1980      25.60        50.67   
  Ilkka Vaahtoranta  1977      26.12        1:16.79   
  Ville Saxén  1981      25.22        1:42.01   
                     
Upot Miehet [1858]  120              1:48.55   
  UPOT  1:50.00                 
  Ilkka Pohjamo  1979      28.17        28.17   
  Antti Koskela  1982      26.87        55.04   
  Markku Ahonen  1981      27.23        1:22.27   
  Jari Säntti  1982      26.28        1:48.55   
                     
Jous Miehet [1859]  153              1:51.40   
  Joensuun Uimaseura  1:58.00                 
  Petteri Torssonen  1984      26.41        26.41   
  Jari Lemmetty  1968      28.85        55.26   
  Toni Vaulasvirta  1981      29.28        1:24.54   
  Janne Parkkila  1986      26.86        1:51.40   
                     
Hu Miehet [1859]  120              1:59.12   
  Helsingin Uimarit  1:53.23                 
  Emil Svartström  1985      26.82        26.82   
  Risto Helle  1973      31.57        58.39   
  Jaakko Lyytinen  1976      34.23        1:32.62   
  Jari Mäkäläinen  1986      26.50        1:59.12   
                     
 
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aui Miehet [1899]  100              1:40.57   
  Aurajoen Uinti  1:16.24                 
  Rene Rokka  1992      25.22        25.22   
  Joni Lairola  1992      24.55        49.77   
  Marko Sartela  1993      25.99        1:15.76   
  Lauri Pilpola  1993      24.81        1:40.57   
                     
Vus-Vss Miehet [1899]  100              1:40.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.66                 
  Petter Karjaluoto  1984      28.36        28.36   
  Antti Korri  1992      24.80        53.16   
  Nico Palotie  1992      23.27        1:16.43   
  Juha Kollin  1993      24.21        1:40.64   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner