2018-10-17   13:55:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  10:13   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933    260  1:44.48        2:19.34   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    638  47.55        1:36.65   
  Cetus Espoo  1:42.35                 
                     
Klaus Bremer  1938    518  50.71        1:43.59   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.67                 
                     
Martti Lahti  1937    295  57.24        2:04.99   
  Cetus Espoo  2:06.71                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    357  52.12        1:50.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:43.21                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Makkonen  1948    353  50.56        1:41.94   
  Savonlinnan Uimaseura  1:38.24                 
                     
Raimo Etelävuori  1945    157  1:05.59        2:13.38   
  ORCA Helsinki  2:10.40                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilkka Keskinen  1952    474  42.83        1:26.81   
  Swimming Jyväskylä  1:30.52                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    461  44.03        1:27.58   
  Koovee  1:31.84                 
                     
Heikki Pykäläinen  1952    198  55.10        1:55.97   
  Swimming Jyväskylä  1:54.04                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Eklund  1957    449  40.66        1:23.73   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Kari Hiltunen  1958    370  43.48        1:29.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ralf Sund  1955    228  51.59        1:44.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:43.19                 
                     
Juha Kainulainen  1954    215  51.26        1:47.02   
  Kuopion Uimaseura  1:52.00                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    457  36.52        1:20.79   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.94                 
                     
Tom Nylund  1959    429  39.84        1:22.51   
  Swimming Team Rauma  1:20.79                 
                     
Vesa Routarinne  1959    298  44.70        1:33.21   
  Vanders                   
                     
Antero Elovaara  1959    281  46.37        1:34.99   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Heikkilä  1964    443  37.16        1:15.97   
  S.C.Pingviinit  1:15.11                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    405  37.38        1:18.29   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.83                 
                     
Jussi Kanste  1966    376  38.92        1:20.27   
  Haukiputaan Heitto  1:20.27                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhönen  1972    628  31.90        1:06.56   
  Cetus Espoo  1:10.09                 
                     
Mikko Soini  1972    552  32.50        1:09.47   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970    405  38.11        1:17.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jari Niskanen  1969    392  37.40        1:17.83   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.36                 
                     
Kari Paananen  1970    332  40.59        1:22.31   
  Kuopion Uimaseura  1:20.70                 
                     
Risto Silvola  1969    257  43.61        1:29.62   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.36                 
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    118  57.06        1:56.04   
  Hyvinkään Uimaseura  1:54.39                 
                     
Juha Tolvanen  1971              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  1:35.43                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Karjalainen  1976    451  33.33        1:11.48   
  Oulun Lohet  1:11.31                 
                     
Johan Engström  1975              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  1:10.72                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Säntti  1982    636  31.09        1:05.01   
  UPOT  1:06.30                 
                     
Mikko Arponen  1980    520  33.58        1:09.53   
  Vanders  1:12.34                 
                     
Teemu Malmelin  1981    461  33.94        1:12.35   
  Nokian Pyry                   
                     
Arttu Ohtonen  1983    427  35.39        1:14.22   
  UPOT                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Aalto  1988    559  30.74        1:03.95   
  Kemin Uimaseura  1:05.13                 
                     
Matti Pohjolainen  1987    506  31.36        1:06.10   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.54                 
                     
Emil Svartström  1985    419  33.16        1:10.39   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Pilpola  1993    659  29.26        1:00.88   
  Aurajoen Uinti  1:00.19                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    541  31.82        1:05.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
Juha Silventoinen  1993    534  31.58        1:05.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Marko Juvonen  1992    469  32.68        1:08.16   
  Nurmijärven Uinti  1:07.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  10:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner