2018-10-23   18:21:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Klaus Bremer  1938    568  54.21  1:51.10  2:50.67    3:46.29   
  Helsingfors Simsällskap  3:48.48                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    387  51.90  1:51.10  2:52.40    3:52.13   
  Riihimäen Uimaseura  3:54.64                 
                     
Mihkel Virkus  1939    376  54.84  1:54.49  2:55.99    3:54.42   
  U-Klubi  3:51.10                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raimo Etelävuori  1945    178  1:06.15  2:17.54  3:31.32    4:40.43   
  ORCA Helsinki  4:43.29                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapani Tuomiranta  1951    497  47.64  1:36.90  2:27.33    3:15.55   
  Koovee  3:16.20                 
                     
Lembit Laht  1949    372  51.62  1:48.15  2:43.96    3:35.31   
  U-Klubi  3:29.83                 
                     
Pekka Siltanen  1949    261  56.23  1:57.01  3:01.15    4:02.30   
  Oulun Uinti 1906  3:59.57                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Eklund  1957    423  42.87  1:29.33  2:18.50    3:06.90   
  Uimaseura Aquila  3:16.37                 
                     
Kari Hiltunen  1958    392  42.74  1:30.65  2:20.37    3:11.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Harri Koski  1957    273  50.81  1:45.83  2:42.36    3:36.27   
  Hyvinkään Uimaseura  3:33.79                 
                     
Ralf Sund  1955    222  53.37  1:52.10  2:52.91    3:51.53   
  Helsingfors Simsällskap  3:54.34                 
                     
Juha Kainulainen  1954    201  54.86  1:56.20  2:58.91    3:59.26   
  Kuopion Uimaseura  4:08.70                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tom Nylund  1959    461  41.33  1:25.88  2:10.73    2:55.76   
  Swimming Team Rauma  2:51.46                 
                     
Antero Elovaara  1959    263  50.83  1:44.01  2:38.62    3:31.73   
  Cetus Espoo  3:28.86                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veijo Tolonen  1967    466  40.59  1:23.24  2:04.95    2:43.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tapani Kostiainen  1966    455  40.30  1:22.20  2:04.53    2:45.18   
  Brahean Uimarit - Lieksa  2:44.44                 
                     
Lauri Heikkilä  1964    431  40.98  1:24.03  2:07.33    2:48.27   
  S.C.Pingviinit  2:48.38                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    378  39.70  1:24.22  2:10.76    2:55.70   
  Lappeenrannan Uimarit  2:58.15                 
                     
Jussi Kanste  1966    364  41.15  1:26.97  2:12.46    2:58.00   
  Haukiputaan Heitto  2:54.27                 
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Soini  1972    512  35.97  1:16.51  1:56.80    2:36.85   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Mika Ruusunen  1970    422  40.28  1:22.46  2:05.53    2:47.28   
  Helsingfors Simsällskap  2:46.44                 
                     
Jari Niskanen  1969    384  40.85  1:24.26  2:08.68    2:52.64   
  Tuusulan Uimaseura  2:52.62                 
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    100  59.84  2:08.80  3:21.91    4:30.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Rahkonen  1975    532  35.02  1:13.60  1:53.16    2:32.81   
  Cetus Espoo                   
                     
Jori Johansson  1977    511  36.91  1:15.74  1:55.18    2:34.90   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Libor Janek  1979    578  33.43  1:10.87  1:48.46    2:24.43   
  Cetus Espoo                   
                     
Jari Säntti  1982    565  34.80  1:12.42  1:49.77    2:25.50   
  UPOT  2:28.67                 
                     
Mikko Arponen  1980    489  36.78  1:16.39  1:55.84    2:32.67   
  Vanders                   
                     
Jouni Leimukoski  1979    488  35.33  1:14.67  1:54.64    2:32.77   
  Octopus Lohja                   
                     
Arttu Ohtonen  1983    441  38.51  1:19.68  2:00.43    2:38.08   
  UPOT                   
                     
Frans Veck  1979    431  36.95  1:17.49  1:59.14    2:39.29   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Pohjolainen  1987    537  33.64  1:09.96  1:45.83    2:21.99   
  Hyvinkään Uimaseura  2:28.87                 
                     
Juho Hienonen  1986    511  34.14  1:10.51  1:47.59    2:24.40   
  Aurajoen Uinti  2:22.96                 
                     
Timo Schwarte  1988    434  34.74  1:13.24  1:52.88    2:32.43   
  Cetus Espoo                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    359  37.63  1:18.04  2:00.27    2:42.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.09                 
                     
Mika Rautiainen  1985    186  46.04  1:37.65  2:30.70    3:21.98   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Silventoinen  1993    554  31.71  1:07.78  1:45.29    2:21.44   
  Lappeenrannan Uimarit  2:23.91                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    553  33.07  1:09.54  1:46.95    2:21.55   
  Raision Urheilijat                   
                     
Marko Juvonen  1992    402  35.82  1:15.18  1:56.50    2:37.43   
  Nurmijärven Uinti  2:27.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner