2018-07-23   19:46:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:42   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    634          40.80   
  Cetus Espoo  38.44                 
Pekka Sortila  1935    298          52.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.65                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    753          32.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.47                 
Alexander Kharchenko  1947    484          37.58   
  Neva Stars  36.27                 
Igor Andreev  1946    398          40.12   
  Neva Stars  40.22                 
Olav Lukin  1944    333          42.57   
  U-Klubi  42.02                 
Markku Ikkala  1947    168          53.47   
  Swimming Jyväskylä  55.53                 
Matti Väätänen  1947    136          57.30   
  Cetus Espoo  54.59                 
Raimo Etelävuori  1945    102          1:03.03   
  ORCA Helsinki  1:01.77                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilkka Keskinen  1952    554          35.18   
  Swimming Jyväskylä  34.53                 
Pekka Siltanen  1949    286          43.84   
  Oulun Uinti 1906  41.59                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Uski  1958    515          33.40   
  Joensuun Uimaseura  33.43                 
Peep Kesküla  1954    484          34.10   
  U-Klubi  32.35                 
Jarmo Miinin  1956    474          34.33   
  Joensuun Uimaseura  33.99                 
Markku Lehtonen  1958    430          35.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
Olavi Karhu  1958    346          38.13   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Timo Teponoja  1955    329          38.77   
  Cetus Espoo  36.02                 
Ismo Saxman  1958    246          42.69   
  Koovee                   
Juha Holma  1957    157          49.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkilä  1960    679          30.09   
  Speedo Masters Finland C  28.77                 
Matti Nikula  1960    673          30.18   
  Oulun Lohet  29.90                 
Juha Iivonen  1959    632          30.81   
  Lappeenrannan Uimarit  29.24                 
Simo-Pekka Torsti  1960    552          32.24   
  Cetus Espoo  31.57                 
Leif Blomfelt  1960    479          33.79   
  Helsingfors Simsällskap  33.77                 
Juha-Pekka Korhonen  1962    451          34.49   
  S.C.Pingviinit                   
Antti Wihanto  1962    434          34.92   
  Aurajoen Uinti  33.90                 
Mauri Kanto  1963    396          35.99   
  Kauhajoen Karhu                   
Karri Helle  1960    317          38.79   
  Aurajoen Uinti  37.41                 
10  Jouni Liljander  1959    306          39.21   
  Octopus Lohja  38.06                 
11  Lauri Multanen  1959    290          39.92   
  Tornion Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Pöyhölä  1966    571          30.72   
  S.C.Pingviinit  31.57                 
Petri Rahko  1965    553          31.05   
  Htu  30.06                 
Juha Viitanen  1967    543          31.24   
  Simmis Wanda  30.47                 
Mika Meller  1967    538          31.33   
  Helsingfors Simsällskap  31.09                 
Tuomo Haapa  1964    486          32.40   
  Uintiklubi Nereus  31.55                 
Kare-Petri Kaukomaa  1965    485          32.44   
  Helsingfors Simsällskap  33.03                 
Igor Galkin  1965    468          32.82   
  Neva Stars  32.91                 
Kalevi Kostiainen  1967    414          34.19   
  Helsingfors Simsällskap  35.18                 
Kai Mustonen  1966    413          34.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Jyrki Ikonen  1964    406          34.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Rami Laakso  1968    343          36.41   
  Hydra Platypus  38.56                 
12  Ville Kulmakorpi  1966    331          36.84   
  Koovee                   
13  Alex Pakaslahti  1965    327          36.99   
  Vanders  36.63                 
14  Vesa Keränen  1967    246          40.68   
  Oulun Uinti 1906  42.20                 
15  Esa Mangeloja  1968    158          47.10   
  Swimming Jyväskylä  44.86                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pasi Rönkkö  1970    678          27.74   
  S.C.Pingviinit  27.14                 
Ville Alopaeus  1971    608          28.77   
  Cetus Espoo  28.23                 
Tapio Mäkitalo  1970    545          29.84   
  Speedo Masters Finland C  28.23                 
Mikko Porali  1971    544          29.85   
  Kuopion Uimaseura  28.65                 
Timo Narumo  1969    460          31.57   
  Vanders  30.54                 
Markku Mäki-Hokkonen  1970    409          32.84   
  Lappeenrannan Uimarit  33.09                 
Jun Kojima  1971    403          32.98   
  Vanders  32.91                 
Jarkko Mikkola  1969    286          36.97   
  Hyvinkään Uimaseura  36.72                 
Tommi Halima  1973    286          36.99   
  S.C.Pingviinit  35.95                 
10  Tomi Haapanen  1973    217          40.56   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Kimmo Kylmämetsä  1969    174          43.65   
  S.C.Pingviinit  41.59                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teppo Paajanen  1975    673          27.54   
  Speedo Masters Finland C  26.77                 
Ville Lindfors  1976    643          27.96   
  Vanders  26.52                 
Pekka Koskinen  1978    586          28.84   
  Hyvinkään Uimaseura  28.69                 
Paavo Miettinen  1977    528          29.86   
  Cetus Espoo  29.97                 
Aki Jormanainen  1977    515          30.11   
  Cetus Espoo  29.54                 
Petri Karjalainen  1976    481          30.79   
  Oulun Lohet  30.40                 
Janne Moilanen  1977    396          32.86   
  S.C.Pingviinit  34.29                 
Teemu Smalin  1977    280          36.89   
  Simmis Wanda                   
Markku Rautiainen  1977    251          38.22   
  Swimming Jyväskylä  36.67                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Michael Smee  1980    701          26.69   
  Vanders  27.38                 
Lari Sirnelä  1982    636          27.58   
  Speedo Masters Finland C  27.82                 
Jouni Leimukoski  1979    595          28.19   
  Octopus Lohja  28.00                 
Kimmo Gadding  1982    583          28.39   
  Vanders  29.20                 
Ville-Mikko Korkka  1980    578          28.47   
  Vanders  27.90                 
Ville Saxén  1981    572          28.57   
  Vanders  28.12                 
Tero Koistinen  1983    536          29.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
Arto Valtonen  1983    526          29.37   
  Salon Uimarit                   
Petteri Kallio  1983    491          30.05   
  Vanders                   
10  Jani-Petteri Puustinen  1979    446          31.04   
  Aurajoen Uinti  30.10                 
11  Antti Levänen  1981    445          31.06   
  Swimming Jyväskylä  31.71                 
12  Ville-Matti Erkintalo  1982    429          31.45   
  S.C.Pingviinit  30.25                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaleva Latvala  1984    591          27.25   
  Kokkolan Uimaseura  26.49                 
Tuomas Lähdetluoma  1985    578          27.44   
  Speedo Masters Finland C  25.79                 
Jari Mäkäläinen  1986    510          28.61   
  Helsingin Uimarit  26.89                 
Mikko Nihtilä  1985    482          29.16   
  Uimaseura Aquila  28.53                 
Tomi Miettinen  1986    466          29.49   
  Kuopion Uimaseura  28.93                 
Petteri Torssonen  1984    458          29.65   
  Joensuun Uimaseura  29.52                 
Mika Rautiainen  1985    333          32.98   
  Oulun Lohet  32.12                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Allonen  1989    724          25.97   
  Swimming Jyväskylä  24.99                 
Nico Palotie  1992    697          26.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.21                 
Juha Kollin  1993    684          26.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.52                 
Rene Rokka  1992    645          26.99   
  Aurajoen Uinti  26.28                 
Joni Lairola  1992    640          27.07   
  Aurajoen Uinti  26.02                 
Janne Kekkonen  1989    626          27.27   
  Swimming Jyväskylä  26.42                 
Marko Sartela  1993    565          28.22   
  Aurajoen Uinti  27.84                 
Juuso Manninen  1993    467          30.06   
  TaTu Tampere                   
Tuomas Virtanen  1992    413          31.31   
  Swimming Jyväskylä  30.83                 
10  Aleksi Harmaala  1991    402          31.59   
  Kokkolan Uimaseura  31.27                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner