2018-11-17   22:33:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933    23          1:51.82   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    826          33.30   
  Cetus Espoo  33.48                 
Pekka Sortila  1935    553          38.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.59                 
Pentti Keränen  1935    336          44.92   
  Cetus Espoo  43.78                 
Martti Lahti  1937    283          47.57   
  Cetus Espoo  45.25                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    513          37.34   
  Riihimäen Uimaseura  36.56                 
Juha Koski  1942    449          39.02   
  Cetus Espoo  37.30                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    728          29.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.92                 
Oleg Petkau  1947    609          31.70   
  Neva Stars  31.60                 
Markku Makkonen  1948    491          34.07   
  Savonlinnan Uimaseura  32.52                 
Heikki Asell  1947    470          34.56   
  S.C.Pingviinit  32.46                 
Igor Andreev  1946    391          36.73   
  Neva Stars  35.50                 
Matti Väätänen  1947    284          40.87   
  Cetus Espoo  40.55                 
Markku Ikkala  1947    267          41.74   
  Swimming Jyväskylä  41.71                 
Tenho Hietanen  1944    142          51.50   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Hiltunen  1953    527          31.71   
  Järvenpään Uintiklubi  31.87                 
Ilkka Keskinen  1952    495          32.37   
  Swimming Jyväskylä  31.71                 
Heikki Pykäläinen  1952    481          32.69   
  Swimming Jyväskylä  31.85                 
Sakari Vento  1951    413          34.39   
  Lappeenrannan Uimarit  33.30                 
Heikki Räsänen  1951    358          36.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.49                 
Matti Alpola  1953    349          36.36   
  Simmis Wanda  36.81                 
Tom Nordgren  1951    240          41.19   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jarmo Miinin  1956    585          29.77   
  Joensuun Uimaseura  29.43                 
Antti Uski  1958    559          30.21   
  Joensuun Uimaseura  30.29                 
Peep Kesküla  1954    529          30.78   
  U-Klubi  30.02                 
Olavi Karhu  1958    452          32.44   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Timo Teponoja  1955    416          33.33   
  Cetus Espoo  32.04                 
Ismo Saxman  1958    410          33.51   
  Koovee                   
Jorma Heinonen  1958    393          33.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
Esko Turunen  1955    298          37.27   
  Riihimäen Uimaseura  35.80                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juri Logvin  1962    854          25.83   
  Speedo Masters Finland C  25.52                 
Mikko Viitala  1962    718          27.37   
  S.C.Pingviinit  27.59                 
Juha Iivonen  1959    704          27.55   
  Lappeenrannan Uimarit  26.61                 
Matti Nikula  1960    691          27.72   
  Oulun Lohet  27.15                 
Tom Nylund  1959    577          29.43   
  Swimming Team Rauma  29.32                 
Simo-Pekka Torsti  1960    568          29.58   
  Cetus Espoo  29.24                 
Matti Hurula  1961    560          29.72   
  Kuopion Uimaseura  28.13                 
Antti Wihanto  1962    555          29.82   
  Aurajoen Uinti  30.15                 
Jaakko Erkinaro  1963    541          30.07   
  Oulun Uinti 1906  29.88                 
10  Taito Nurmi  1961    485          31.18   
  Aurajoen Uinti  31.50                 
11  Vesa Routarinne  1959    430          32.47   
  Vanders  32.15                 
12  Jouni Liljander  1959    376          33.93   
  Octopus Lohja  33.77                 
13  Ari Sormunen  1962    353          34.65   
  Helsingin Uimarit                   
14  Markku Piiroinen  1960    353          34.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.22                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Virtanen  1964    758          25.64   
  Speedo Masters Finland C  24.53                 
Mika Meller  1967    577          28.08   
  Helsingfors Simsällskap  27.82                 
Esa Päätalo  1965    569          28.20   
  Oulun Uinti 1906  27.79                 
Mika Pöyhölä  1966    564          28.29   
  S.C.Pingviinit  27.85                 
Veijo Tolonen  1967    556          28.42   
  Tuusulan Uimaseura  28.25                 
Juha Viitanen  1967    542          28.67   
  Simmis Wanda  28.93                 
Vesa Kälviäinen  1968    524          29.00   
  SUH  28.93                 
Christer Burman  1968    512          29.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.20                 
Marko Lysmä  1965    507          29.31   
  Cetus Espoo  28.97                 
10  Kai Mustonen  1966    497          29.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Jyrki Ikonen  1964    488          29.68   
  Tuusulan Uimaseura  30.60                 
12  Kalevi Kostiainen  1967    476          29.94   
  Helsingfors Simsällskap  29.35                 
13  Asko Kiiveri  1966    458          30.33   
  Lappeenrannan Uimarit  30.31                 
14  Juha Räisänen  1964    424          31.10   
  Tuusulan Uimaseura  31.04                 
15  Kimmo Hautamaa  1966    412          31.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
16  Ville Kulmakorpi  1966    400          31.72   
  Koovee                   
17  Rami Laakso  1968    395          31.85   
  Hydra Platypus  32.15                 
18  Timo Piispanen  1968    380          32.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.20                 
19  Timo Hanhimäki  1966    358          32.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Heikki Koskela  1968    349          33.19   
  Oulun Uinti 1906  31.79                 
21  Esa Mangeloja  1968    313          34.40   
  Swimming Jyväskylä  32.97                 
22  Vesa Keränen  1967    295          35.09   
  Oulun Uinti 1906  34.37                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pasi Rönkkö  1970    697          26.26   
  S.C.Pingviinit  25.53                 
Tero Pyrhönen  1972    659          26.76   
  Cetus Espoo  26.11                 
Mikko Porali  1971    657          26.79   
  Kuopion Uimaseura  26.89                 
Tommi Kähkönen  1970    653          26.84   
  Speedo Masters Finland C  26.96                 
Jaani Virtanen  1969    651          26.87   
  Speedo Masters Finland C                   
Tapio Mäkitalo  1970    641          27.00   
  Speedo Masters Finland C  26.41                 
Ari Komulainen  1972    634          27.10   
  Swimming Club Vuokatti  26.96                 
Ville Alopaeus  1971    611          27.44   
  Cetus Espoo  26.54                 
Timo Narumo  1969    549          28.44   
  Vanders  28.28                 
10  Sami Wahlman  1973    534          28.70   
  Vanders  27.66                 
11  Sami Kähkönen  1969    520          28.95   
  Hydra Platypus  29.04                 
12  Aki Kattelus  1972    506          29.21   
  Cetus Espoo  28.31                 
13  Markku Mäki-Hokkonen  1970    496          29.41   
  Lappeenrannan Uimarit  28.86                 
14  Jun Kojima  1971    488          29.58   
  Vanders  28.79                 
15  Jussi Luokkakallio  1971    462          30.11   
  Octopus Lohja  29.75                 
16  Jorma Puustinen  1969    460          30.15   
  Kuopion Uimaseura  29.84                 
17  Markku Korhonen  1969    452          30.34   
  Kuopion Uimaseura  29.28                 
18  Kari Paananen  1970    426          30.95   
  Kuopion Uimaseura  30.40                 
19  Jarkko Mikkola  1969    400          31.59   
  Hyvinkään Uimaseura  31.83                 
20  Tommi Halima  1973    378          32.21   
  S.C.Pingviinit  31.77                 
21  Pavel Kobychev  1971    350          33.03   
  Cetus Espoo  32.70                 
22  Tomi Haapanen  1973    336          33.48   
  Swimming Jyväskylä  31.53                 
23  Samuli Sario  1971    332          33.61   
  Simmis Wanda  34.34                 
24  Mika Forsell  1970    308          34.47   
  Kuopion Uimaseura  34.71                 
25  Juha Tolvanen  1971    305          34.59   
  Swimming Jyväskylä  33.95                 
26  Tomi Tilander  1973    280          35.60   
  Simmis Wanda  36.30                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Lindfors  1976    663          26.09   
  Vanders  24.79                 
Teppo Paajanen  1975    656          26.18   
  Speedo Masters Finland C  25.69                 
Valtteri Rahkonen  1975    656          26.18   
  Cetus Espoo  25.75                 
Pekka Koskinen  1978    611          26.81   
  Hyvinkään Uimaseura  26.96                 
Ilkka Vaahtoranta  1977    601          26.95   
  Vanders                   
Petri Karjalainen  1976    546          27.83   
  Oulun Lohet  27.47                 
Petri Mäkinen  1977    513          28.41   
  Jämsänkosken Ilves  28.90                 
Kalle Heijari  1975    508          28.50   
  Uimaseura Aquila  27.24                 
Aki Jormanainen  1977    448          29.73   
  Cetus Espoo  26.67                 
Janne Moilanen  1977    448          29.73   
  S.C.Pingviinit  29.67                 
11  Pertti Ahlgren  1977    444          29.80   
  Uintiklubi Nereus  29.95                 
12  Markku Rautiainen  1977    424          30.26   
  Swimming Jyväskylä  29.39                 
13  Toni Jokinen  1977    399          30.90   
  Simmis Wanda  31.92                 
14  Miikka Mattila  1977    383          31.30   
  Oulun Uinti 1906  31.00                 
15  Teemu Smalin  1977    377          31.47   
  Simmis Wanda  35.43                 
16  Teemu Rintala  1974    349          32.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.88                 
17  Aarni Oinonen  1976    282          34.66   
  Hyvinkään Uimaseura                   
18  Jarno Nurminen  1976    273          35.05   
  Salon Uimarit  36.08                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Michael Smee  1980    640          24.98   
  Vanders  24.83                 
Lari Sirnelä  1982    613          25.34   
  Speedo Masters Finland C  24.65                 
Kimmo Gadding  1982    572          25.93   
  Vanders                   
Libor Janek  1979    567          26.01   
  Cetus Espoo  26.20                 
Jussi Kujala  1980    561          26.09   
  Vanders  25.53                 
Petteri Kallio  1983    513          26.89   
  Vanders                   
Antti Koskela  1982    492          27.27   
  UPOT  26.33                 
Ville-Matti Erkintalo  1982    464          27.81   
  S.C.Pingviinit  26.78                 
Tony Strömsholm  1982    396          29.31   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lähdetluoma  1985    649          24.93   
  Speedo Masters Finland C  23.91                 
Kaleva Latvala  1984    606          25.50   
  Kokkolan Uimaseura  25.14                 
Mikko Nihtilä  1985    581          25.86   
  Uimaseura Aquila  25.29                 
Roope Wahlström  1987    553          26.29   
  Oulun Uinti 1906  26.45                 
Johannes Nokkala  1986    542          26.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.63                 
Jari Mäkäläinen  1986    532          26.63   
  Helsingin Uimarit  25.57                 
Tomi Miettinen  1986    532          26.64   
  Kuopion Uimaseura  26.47                 
Timo Schwarte  1988    434          28.50   
  Cetus Espoo  28.18                 
Antti Kuokkanen  1988    228          35.30   
  Simmis Wanda                   
Janne Parkkila  1986              DNS   
  Joensuun Uimaseura  26.51                 
 
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Palotie  1992    656          24.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  23.19                 
Juho Allonen  1989    649          24.68   
  Swimming Jyväskylä  24.21                 
Juha Kollin  1993    625          24.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  23.47                 
Janne Kekkonen  1989    615          25.12   
  Swimming Jyväskylä  24.01                 
Rene Rokka  1992    594          25.42   
  Aurajoen Uinti  24.57                 
Lauri Pilpola  1993    564          25.86   
  Aurajoen Uinti  24.99                 
Aleksi Jolkkonen  1993    562          25.89   
  Nurmijärven Uinti                   
Marko Sartela  1993    526          26.47   
  Aurajoen Uinti  26.68                 
Juha Silventoinen  1993    493          27.04   
  Lappeenrannan Uimarit  27.06                 
10  Aki Hurula  1992    475          27.37   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Klaus Virtanen  1990    471          27.46   
  Aurajoen Uinti                   
12  Henri Peltoniemi  1989    437          28.15   
  Octopus Lohja  27.65                 
13  Tuomas Virtanen  1992    400          28.99   
  Swimming Jyväskylä  27.96                 
14  Aleksi Harmaala  1991    396          29.10   
  Kokkolan Uimaseura  28.05                 
15  Mitja Kylliäinen  1991    332          30.85   
  Simmis Wanda                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner