2018-07-20   01:19:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  11:09   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Lahti  1937    379  1:00.34        2:06.77   
  Cetus Espoo  1:59.69                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Koski  1942    368  57.61        1:59.12   
  Cetus Espoo  1:51.79                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    800  39.90        1:25.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.01                 
                     
Alexander Kharchenko  1947    595  44.44        1:33.97   
  Neva Stars  1:34.20                 
                     
Arto Mynttinen  1948    372  50.48        1:49.83   
  Cetus Espoo  1:48.43                 
                     
Markku Ikkala  1947    317  53.56        1:55.87   
  Swimming Jyväskylä  1:55.24                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Koivisto  1953    541  41.51        1:29.76   
  ORCA Helsinki  1:28.39                 
                     
Aksel Luige  1949    419  47.05        1:37.76   
  U-Klubi  1:28.32                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Lairola  1955    601  39.87        1:22.84   
  Aurajoen Uinti  1:26.13                 
                     
Harri Koski  1957    460  41.14        1:30.53   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.80                 
                     
Eero Elovaara  1956    459  42.93        1:30.60   
  Cetus Espoo  1:32.52                 
                     
Arto Kärnä  1957    444  42.31        1:31.63   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Olavi Karhu  1958    414  44.46        1:33.75   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
Timo Teponoja  1955    401  44.53        1:34.77   
  Cetus Espoo  1:32.48                 
                     
Juha Kainulainen  1954    285  47.55        1:46.20   
  Kuopion Uimaseura  1:44.54                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Nikula  1960    676  35.12        1:16.11   
  Oulun Lohet  1:16.69                 
                     
Sergey Zherdev  1961    619  37.55        1:18.34   
  Neva Stars  1:17.90                 
                     
Mauri Kanto  1963    603  37.20        1:19.04   
  Kauhajoen Karhu  1:18.33                 
                     
Juha Iivonen  1959    581  36.46        1:20.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.83                 
                     
Ilkka Arola  1959    504  39.27        1:23.91   
  Kouvolan Uimarit  1:23.47                 
                     
Antti Wihanto  1962    389  40.74        1:31.44   
  Aurajoen Uinti  1:30.52                 
                     
Arvo Musikka  1959    313  46.26        1:38.31   
  Vanders  1:35.01                 
                     
Markku Piiroinen  1960    275  47.60        1:42.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.49                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Pöyhölä  1966    627  35.65        1:15.08   
  S.C.Pingviinit  1:14.15                 
                     
Kai Mustonen  1966    532  36.69        1:19.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.05                 
                     
Esa Vatanen  1967    523  37.56        1:19.78   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:20.21                 
                     
Esa Päätalo  1965    500  38.46        1:20.96   
  Oulun Uinti 1906  1:20.14                 
                     
Christer Burman  1968    471  38.10        1:22.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.62                 
                     
Jukka Lehtola  1968    460  40.32        1:23.27   
  Uinti Imatra  1:27.18                 
                     
Asko Kiiveri  1966    458  38.46        1:23.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rami Laakso  1968    346  42.63        1:31.48   
  Hydra Platypus                   
                     
Vesa Keränen  1967    266  46.33        1:39.91   
  Oulun Uinti 1906  1:41.26                 
                     
10  Esa Mangeloja  1968    219  50.92        1:46.62   
  Swimming Jyväskylä  1:45.84                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Matkaniemi  1972    717  33.37        1:10.51   
  Speedo Masters Finland C  1:09.56                 
                     
Pasi Rönkkö  1970    697  33.66        1:11.20   
  S.C.Pingviinit  1:12.02                 
                     
Eerikki Rutanen  1972    682  33.10        1:11.72   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.62                 
                     
Sami Kähkönen  1969    483  38.36        1:20.46   
  Hydra Platypus  1:21.96                 
                     
Kai Helsiaho  1970    418  39.11        1:24.39   
  Kouvolan Uimarit  1:22.94                 
                     
Jun Kojima  1971    410  41.39        1:24.91   
  Vanders                   
                     
Ville Alopaeus  1971    407  40.19        1:25.14   
  Cetus Espoo                   
                     
Aki Kattelus  1972    390  40.74        1:26.40   
  Cetus Espoo  1:27.01                 
                     
Pasi Koskela  1972    339  41.56        1:30.52   
  Cetus Espoo  1:32.70                 
                     
10  Ari Savulahti  1972    296  42.78        1:34.70   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.46                 
                     
11  Pavel Kobychev  1971    284  45.00        1:35.94   
  Cetus Espoo  1:38.44                 
                     
12  Tomi Tilander  1973    272  43.30        1:37.32   
  Simmis Wanda                   
                     
13  Samuli Sario  1971    258  45.66        1:39.13   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Vihersalo  1978    667  33.21        1:10.28   
  Swimming Club Rovaniemi  1:11.42                 
                     
Pekka Koskinen  1978    596  34.89        1:12.97   
  Hyvinkään Uimaseura  1:13.57                 
                     
Ville Lindfors  1976    570  33.98        1:14.04   
  Vanders  1:13.34                 
                     
Johan Engström  1975    563  33.63        1:14.35   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.69                 
                     
Petri Mäkinen  1977    450  37.20        1:20.10   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Jani Myllymäki  1976    390  40.28        1:24.01   
  Cetus Espoo  1:21.91                 
                     
Markku Rautiainen  1977    348  41.09        1:27.26   
  Swimming Jyväskylä  1:26.04                 
                     
Toni Jokinen  1977    233  46.21        1:39.68   
  Simmis Wanda                   
                     
Aarni Oinonen  1976    213  47.16        1:42.82   
  Hyvinkään Uimaseura  1:47.79                 
                     
Janne Moilanen  1977              DSQ   
  S.C.Pingviinit  1:27.84                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Ahonen  1981    515  35.95        1:15.57   
  UPOT  1:16.52                 
                     
Antti Koskela  1982    480  36.82        1:17.40   
  UPOT  1:16.29                 
                     
Lari Rönkä  1979    471  37.12        1:17.85   
  Uimaseura Aquila  1:17.18                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Hienonen  1986    657  32.05        1:08.68   
  Aurajoen Uinti  1:07.51                 
                     
Roope Wahlström  1987    619  32.92        1:10.06   
  Oulun Uinti 1906  1:09.05                 
                     
Kaleva Latvala  1984    533  34.60        1:13.63   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.62                 
                     
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joni Lairola  1992    793  29.59        1:03.96   
  Aurajoen Uinti  1:04.97                 
                     
Juha Kollin  1993    666  32.61        1:07.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Allonen  1989    576  33.82        1:11.13   
  Swimming Jyväskylä  1:09.54                 
                     
Aleksi Jolkkonen  1993    521  34.24        1:13.56   
  Nurmijärven Uinti  1:13.39                 
                     
Wiljam Leinonen  1992    493  34.58        1:14.95   
  Salon Uimarit  1:18.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  11:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner