2018-09-22   11:18:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  21:07   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933    22          2:22.78   
  Kauhajoen Karhu                   
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Klaus Bremer  1938    531          46.69   
  Helsingfors Simsällskap  47.18                 
Martti Lahti  1937    296          56.70   
  Cetus Espoo  54.68                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    417          47.51   
  Riihimäen Uimaseura  46.30                 
Mihkel Virkus  1939    334          51.16   
  U-Klubi  48.97                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raimo Etelävuori  1945    155          1:01.54   
  ORCA Helsinki  1:01.41                 
Matti Väätänen  1947    112          1:08.52   
  Cetus Espoo  1:02.21                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapani Tuomiranta  1951    390          41.52   
  Koovee                   
Heikki Pykäläinen  1952    192          52.54   
  Swimming Jyväskylä  43.33                 
Ilkka Keskinen  1952              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  38.05                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peep Kesküla  1954    514          37.00   
  U-Klubi  35.68                 
Kari Hiltunen  1958    419          39.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Harri Koski  1957    348          42.11   
  Hyvinkään Uimaseura  42.07                 
Jorma Heinonen  1958    238          47.78   
  Riihimäen Uimaseura                   
Juha Kainulainen  1954    178          52.66   
  Kuopion Uimaseura  50.54                 
Petri Eklund  1957              DSQ   
  Uimaseura Aquila  39.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    609          32.97   
  Lappeenrannan Uimarit  32.31                 
Mikko Viitala  1962    451          36.44   
  S.C.Pingviinit  35.17                 
Taito Nurmi  1961    421          37.28   
  Aurajoen Uinti  36.93                 
Vesa Routarinne  1959    305          41.53   
  Vanders  40.90                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Virtanen  1964    682          30.31   
  Speedo Masters Finland C  29.64                 
Veijo Tolonen  1967    478          34.12   
  Tuusulan Uimaseura  33.44                 
Lauri Heikkilä  1964    464          34.46   
  S.C.Pingviinit  34.41                 
Kai-Asser Skog  1966    412          35.84   
  Lappeenrannan Uimarit  35.76                 
Marko Lysmä  1965    287          40.42   
  Cetus Espoo  39.35                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Pyrhönen  1972    620          31.19   
  Cetus Espoo  30.80                 
Mikko Soini  1972    594          31.63   
  Speedo Masters Finland C                   
Sami Wahlman  1973    513          33.22   
  Vanders  32.08                 
Tuomas Iivanainen  1970    401          36.05   
  Helsingfors Simsällskap  35.70                 
Kari Paananen  1970    370          37.04   
  Kuopion Uimaseura  36.96                 
Tomi Haapanen  1973    267          41.26   
  Swimming Jyväskylä  39.21                 
Mika Forsell  1970    239          42.84   
  Kuopion Uimaseura  43.02                 
Juha Tolvanen  1971    225          43.67   
  Swimming Jyväskylä  40.68                 
Jyrki Laaksonheimo  1970              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura  49.95                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Karjalainen  1976    541          31.32   
  Oulun Lohet  31.84                 
Johan Engström  1975    531          31.52   
  Tuusulan Uimaseura  31.92                 
Teemu Torvikoski  1976    318          37.37   
  Oulun Uinti 1906  37.25                 
Sami-Petteri Pitkänen  1975    205          43.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Säntti  1982    625          30.02   
  UPOT  29.82                 
Ville-Mikko Korkka  1980    611          30.25   
  Vanders  30.83                 
Mikko Arponen  1980    591          30.60   
  Vanders  30.44                 
Petteri Kallio  1983    510          32.13   
  Vanders  32.23                 
Ville-Matti Erkintalo  1982    454          33.41   
  S.C.Pingviinit  31.19                 
Teemu Malmelin  1981              DNS   
  Nokian Pyry  33.51                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaleva Latvala  1984    537          29.34   
  Kokkolan Uimaseura  28.63                 
Tuukka Aalto  1988    495          30.16   
  Kemin Uimaseura                   
Janne Parkkila  1986    455          31.02   
  Joensuun Uimaseura  29.31                 
 
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Pilpola  1993    662          28.16   
  Aurajoen Uinti  28.03                 
Juho Allonen  1989    629          28.64   
  Swimming Jyväskylä  28.23                 
Nico Palotie  1992    610          28.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.83                 
Valtteri Karttunen  1993    568          29.63   
  Raision Urheilijat                   
Juha Silventoinen  1993    568          29.64   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Marko Juvonen  1992    483          31.28   
  Nurmijärven Uinti  30.39                 
Henri Peltoniemi  1989    343          35.05   
  Octopus Lohja  37.32                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  21:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner