2018-11-21   09:44:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  17:42   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Lahti  1937    390          56.66   
  Cetus Espoo  50.02                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    500          48.30   
  Riihimäen Uimaseura  48.56                 
Juha Koski  1942    416          51.36   
  Cetus Espoo  48.24                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Kharchenko  1947    685          40.29   
  Neva Stars  39.88                 
Heikki Asell  1947    389          48.64   
  S.C.Pingviinit  46.79                 
Markku Ikkala  1947    381          48.98   
  Swimming Jyväskylä  48.56                 
Antti Malinen  1947    377          49.15   
  Helsingfors Simsällskap  48.51                 
Tenho Hietanen  1944    249          56.47   
  S.C.Pingviinit                   
Matti Väätänen  1947    201          1:00.57   
  Cetus Espoo  1:00.09                 
Raimo Etelävuori  1945    128          1:10.35   
  ORCA Helsinki  1:13.47                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aksel Luige  1949    538          39.94   
  U-Klubi  38.77                 
Hannu Koivisto  1953    517          40.47   
  ORCA Helsinki  39.97                 
Matti Arvinen  1950    319          47.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.67                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Lairola  1955    752          34.65   
  Aurajoen Uinti  35.22                 
Pekka Iltola  1957    562          38.17   
  Helsingfors Simsällskap  38.08                 
Harri Koski  1957    503          39.61   
  Hyvinkään Uimaseura  39.73                 
Markku Lehtonen  1958    447          41.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
Ismo Saxman  1958    416          42.18   
  Koovee                   
Juha Kainulainen  1954    368          43.94   
  Kuopion Uimaseura  43.54                 
Juha Holma  1957    301          46.99   
  Tuusulan Uimaseura  45.62                 
Esa Ihalainen  1954              DNS   
  Uinti Imatra  42.44                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Nikula  1960    789          32.86   
  Oulun Lohet  32.14                 
Sergey Zherdev  1961    603          35.94   
  Neva Stars  35.10                 
Juha Iivonen  1959    594          36.12   
  Lappeenrannan Uimarit  35.78                 
Mauri Kanto  1963    574          36.53   
  Kauhajoen Karhu  34.44                 
Henrik Munck  1961    568          36.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
Juha-Pekka Korhonen  1962    563          36.77   
  S.C.Pingviinit                   
Mikko Viitala  1962    519          37.79   
  S.C.Pingviinit  36.80                 
Antti Wihanto  1962    469          39.07   
  Aurajoen Uinti  39.01                 
Lauri Multanen  1959    398          41.28   
  Tornion Uimaseura  40.97                 
10  Ari Sormunen  1962    386          41.70   
  Helsingin Uimarit                   
11  Jaakko Erkinaro  1963    379          41.94   
  Oulun Uinti 1906  40.85                 
12  Arvo Musikka  1959    331          43.88   
  Vanders  40.77                 
13  Markku Piiroinen  1960    318          44.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.44                 
14  Karri Muinonen  1961    276          46.61   
  Simmis Wanda  44.76                 
Karri Helle  1960              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Pöyhölä  1966    680          33.78   
  S.C.Pingviinit  32.10                 
Kai Mustonen  1966    600          35.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.84                 
Mika Meller  1967    570          35.82   
  Helsingfors Simsällskap  36.93                 
Christer Burman  1968    566          35.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.56                 
Esa Vatanen  1967    550          36.25   
  Brahean Uimarit - Lieksa  35.40                 
Risto Pehkonen  1964    485          37.80   
  Octopus Lohja  38.39                 
Vesa Kälviäinen  1968    453          38.66   
  SUH  37.14                 
Juha Karttunen  1964    440          39.05   
  Simmis Wanda  39.54                 
Jyrki Ikonen  1964    439          39.08   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Kimmo Hautamaa  1966    400          40.31   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Vesa Keränen  1967    313          43.75   
  Oulun Uinti 1906  43.28                 
12  Esa Mangeloja  1968    231          48.40   
  Swimming Jyväskylä  44.37                 
Asko Kiiveri  1966              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  36.49                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Rutanen  1972    758          31.65   
  Helsingfors Simsällskap  30.73                 
Pasi Rönkkö  1970    755          31.70   
  S.C.Pingviinit  31.18                 
Sami Kähkönen  1969    551          35.20   
  Hydra Platypus  34.74                 
Tuomas Iivanainen  1970    532          35.61   
  Helsingfors Simsällskap  34.19                 
Sami Wahlman  1973    494          36.51   
  Vanders  35.14                 
Lasse Lahtinen  1971    459          37.42   
  Vanders  37.24                 
Kai Helsiaho  1970    449          37.70   
  Kouvolan Uimarit  37.23                 
Pasi Koskela  1972    391          39.48   
  Cetus Espoo  39.99                 
Jorma Puustinen  1969    370          40.20   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Risto Helle  1973    330          41.76   
  Helsingin Uimarit  41.98                 
11  Jarkko Mikkola  1969    318          42.26   
  Hyvinkään Uimaseura  43.93                 
12  Tomi Haapanen  1973    309          42.66   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Risto Silvola  1969    301          43.05   
  Hyvinkään Uimaseura  43.98                 
14  Markku Korhonen  1969    298          43.20   
  Kuopion Uimaseura  43.17                 
15  Tommi Halima  1973    297          43.24   
  S.C.Pingviinit  41.55                 
16  Tero Niemelä  1969    295          43.36   
  Simmis Wanda  42.38                 
17  Aki Kattelus  1972    294          43.39   
  Cetus Espoo  37.74                 
18  Kimmo Kylmämetsä  1969    242          46.32   
  S.C.Pingviinit  44.01                 
19  Michael Szücs  1972    175          51.59   
  Oulun Uinti 1906  51.16                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Vihersalo  1978    702          31.75   
  Swimming Club Rovaniemi  31.66                 
Johan Engström  1975    619          33.11   
  Tuusulan Uimaseura  33.35                 
Pekka Koskinen  1978    608          33.31   
  Hyvinkään Uimaseura  32.54                 
Jori Johansson  1977    576          33.90   
  Simmis Wanda                   
Aki Inkilä  1977    572          33.99   
  Cetus Espoo  32.90                 
Petri Karjalainen  1976    537          34.70   
  Oulun Lohet                   
Petri Mäkinen  1977    484          35.92   
  Jämsänkosken Ilves  36.02                 
Ilpo Kiiskinen  1976    472          36.22   
  Salon Uimarit                   
Kalle Heijari  1975    465          36.42   
  Uimaseura Aquila  35.88                 
10  Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976    439          37.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Markku Rautiainen  1977    410          37.97   
  Swimming Jyväskylä  36.66                 
12  Janne Moilanen  1977    409          37.99   
  S.C.Pingviinit  37.15                 
13  Teemu Paatela  1976    406          38.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Teemu Rintala  1974    334          40.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.71                 
15  Matti Kurki  1975    295          42.35   
  Lahden Kaleva  41.22                 
16  Aarni Oinonen  1976    233          45.84   
  Hyvinkään Uimaseura  47.69                 
Teemu Smalin  1977              DNF   
  Simmis Wanda  42.71                 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arto Valtonen  1983    637          31.74   
  Salon Uimarit                   
Ville-Mikko Korkka  1980    590          32.57   
  Vanders  33.14                 
Jussi Kujala  1980    556          33.21   
  Vanders  32.97                 
Antti Koskela  1982    488          34.69   
  UPOT  33.77                 
Markku Ahonen  1981    487          34.72   
  UPOT  34.12                 
Ilkka Pohjamo  1979    470          35.13   
  UPOT                   
Ville-Matti Erkintalo  1982    461          35.35   
  S.C.Pingviinit  36.57                 
Jussi Kyröhonka  1979              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaleva Latvala  1984    632          31.58   
  Kokkolan Uimaseura  31.24                 
Emil Svartström  1985    618          31.82   
  Helsingin Uimarit  32.64                 
Mikko Nihtilä  1985    581          32.48   
  Uimaseura Aquila  32.77                 
Roope Wahlström  1987    547          33.13   
  Oulun Uinti 1906  31.73                 
Petteri Torssonen  1984    498          34.19   
  Joensuun Uimaseura  34.07                 
Tomi Miettinen  1986    480          34.61   
  Kuopion Uimaseura  34.14                 
Jari Mäkäläinen  1986    459          35.13   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joni Lairola  1992    782          29.29   
  Aurajoen Uinti  28.33                 
Juha Kollin  1993    688          30.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.68                 
Rene Rokka  1992    659          31.01   
  Aurajoen Uinti                   
Juho Allonen  1989    598          32.03   
  Swimming Jyväskylä  30.92                 
Janne Kekkonen  1989    597          32.04   
  Swimming Jyväskylä  31.00                 
Aleksi Jolkkonen  1993    595          32.08   
  Nurmijärven Uinti  31.57                 
Wiljam Leinonen  1992    531          33.33   
  Salon Uimarit  33.43                 
Marko Juvonen  1992    457          35.03   
  Nurmijärven Uinti  35.00                 
Henri Peltoniemi  1989    444          35.37   
  Octopus Lohja  34.63                 
10  Aki Hurula  1992    418          36.09   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Tuomas Virtanen  1992    405          36.45   
  Swimming Jyväskylä  35.20                 
12  Aleksi Harmaala  1991    397          36.71   
  Kokkolan Uimaseura  36.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  17:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner