2018-11-17   22:34:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heli Paalosalo  1938    654          53.54   
  Uintiklubi Nereus  50.58                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viive Nõu  1948    508          53.61   
  U-Klubi  51.27                 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945    503          53.79   
  Swimming Jyväskylä  53.15                 
Inga Siro  1945    500          53.89   
  Koovee  51.68                 
Pirkko Siikarla  1946    286          1:04.96   
  Uintiklubi Nereus  1:03.09                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaarina Markkula  1952    510          51.19   
  Cetus Espoo  49.27                 
Sirje Voolmaa  1953    502          51.46   
  U-Klubi  52.24                 
Marja Turunen  1951    406          55.21   
  Kuopion Uimaseura  54.15                 
Marjatta Koivisto  1952    336          58.82   
  ORCA Helsinki  58.31                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Liakka  1955    586          45.84   
  Oulun Uinti 1906  44.63                 
Merja Salonen-Piira  1958    511          47.98   
  Koovee  48.23                 
Annikki Liakka  1954    419          51.28   
  Oulun Uinti 1906  49.96                 
Kerstin Rehnström  1957              DSQ   
  Ekenäs Simsällskap  46.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaia Kulla  1961    597          41.73   
  U-Klubi  41.47                 
Sari Komulainen  1962    573          42.30   
  Cetus Espoo  42.23                 
Pirkko Hankonen  1963    552          42.84   
  Järvenpään Uintiklubi  41.26                 
Merja Pettersson  1963    483          44.78   
  Uimaseura Aquila  43.78                 
Kirsi Uski-Aarnio  1961    391          48.03   
  Aurajoen Uinti                   
Anu Sakala  1963    350          49.86   
  U-Klubi  48.21                 
Elina Virtanen  1962    338          50.42   
  Swimming Jyväskylä  49.59                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anu Ilander  1968    734          37.64   
  Helsingfors Simsällskap  36.56                 
Johanna Kara  1965    627          39.67   
  Cetus Espoo  38.24                 
Päivi Kaipainen  1965    467          43.77   
  Salon Uimarit                   
Tiia Kujala  1968    460          43.97   
  Oulun Uinti 1906  42.57                 
Maarit Kestilä  1967    451          44.28   
  Haukiputaan Heitto  42.94                 
Susanna Virkki  1964    325          49.38   
  Uintiklubi Nereus                   
Margarita Berezevskaja  1968    309          50.18   
  U-Klubi  48.76                 
Minna Kantakoski  1964    291          51.19   
  Cetus Espoo  51.45                 
Ulla Vainikka  1965    282          51.77   
  Nurmijärven Uinti  48.65                 
10  Kristiina Pappila  1967    126          1:07.71   
  Uimaseura Aquila                   
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Soininen  1973    549          40.29   
  Brahean Uimarit - Lieksa  40.70                 
Sari Kukkonen  1972    475          42.28   
  Simmis Wanda  41.34                 
Päivi Steffen  1971    472          42.39   
  Simmis Wanda  41.46                 
Niina Svartström  1969    392          45.10   
  Htu  45.69                 
Imke Höfling  1970    350          46.80   
  Joensuun Uimaseura  45.28                 
Petra Sinisalo-Katajisto  1969    343          47.12   
  Nurmijärven Uinti  46.67                 
Pihla Linnainmaa  1972    327          47.87   
  Someron Esa  48.54                 
Mervi Ukkola  1970    253          52.13   
  Oulun Uinti 1906  53.03                 
Merja Lundberg  1970    196          56.78   
  Aurajoen Uinti  51.64                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisa Ailanen  1978    684          36.53   
  Swimming Team Rauma  36.36                 
Lotta Rutanen  1974    662          36.93   
  Helsingfors Simsällskap  36.97                 
Marjaana Mäkinen  1975    533          39.71   
  Kouvolan Uimarit  40.58                 
Jenni Harjuoja  1977    391          44.02   
  Cetus Espoo  44.77                 
Heidi Oksanen  1974    322          46.94   
  Simmis Wanda  48.17                 
Krista Rokka  1977    315          47.28   
  Uimaseura Aquila  45.80                 
Taina Hyvönen  1975    309          47.60   
  Nurmijärven Uinti                   
Sanna Hokkanen  1977              DSQ   
  Cetus Espoo  36.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Lehto  1983    795          34.39   
  Kampuksen Plaani  34.26                 
Roosa Säntti  1983    758          34.94   
  Helsingfors Simsällskap  35.94                 
Maria Heikkinen  1983    459          41.31   
  Brahean Uimarit - Lieksa  45.40                 
Salla Laakso  1980    444          41.77   
  Helsingfors Simsällskap  40.43                 
Laura Haimakainen  1979    336          45.80   
  Hyvinkään Uimaseura  45.99                 
Johanna Rahko  1983    304          47.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
Marjo Mörsky  1980    244          50.96   
  Simmis Wanda                   
Katja Walsh  1983    220          52.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.97                 
Johanna Malmsten  1982    172          57.23   
  Swimming Team Rauma  56.89                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Pulkkinen  1988    919          32.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.44                 
Riikka Kovanen  1986    561          38.00   
  Octopus Lohja  39.53                 
Reetta Pyykkö  1986    410          42.17   
  Brahean Uimarit - Lieksa  42.33                 
Maria Muukkonen  1986    354          44.30   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    760          33.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.80                 
Elina Mäkinen  1993    589          36.37   
  Joensuun Uimaseura  34.79                 
Anna-Riina Hiltunen  1991    571          36.75   
  Kuopion Uimaseura  37.66                 
Krista Rekonen  1989    489          38.69   
  Simmis Wanda                   
Linda Wennström  1991    462          39.43   
  Kokkolan Uimaseura  38.45                 
Sini Espo  1992    403          41.26   
  Helsingin Uimarit                   
Jutta Merita Mäkynen  1990    363          42.75   
  Joensuun Uimaseura                   
Laura Kajan-Laine  1991    348          43.33   
  Swimming Team Rauma  41.47                 
Janina Lehti  1990    253          48.21   
  Swimming Team Rauma  48.10                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner