2018-09-22   11:17:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  12:43   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    407  54.58  1:56.10  3:02.86    3:56.71   
  Riihimäen Uimaseura  3:45.77                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    740  43.57  1:28.83  2:19.89    2:59.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:03.26                 
                     
Igor Andreev  1946    437  43.87  1:41.22  2:45.24    3:34.04   
  Neva Stars  2:39.70                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lembit Laht  1949    389  43.05  1:36.59  2:32.71    3:15.34   
  U-Klubi  3:19.87                 
                     
Tapani Tuomiranta  1951    338  48.71  1:38.19  2:37.65    3:24.54   
  Koovee  3:31.68                 
                     
Pekka Siltanen  1949    184  51.31  1:53.74  3:15.38    4:10.40   
  Oulun Uinti 1906  4:09.30                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Elovaara  1956    452  42.22  1:30.75  2:21.01    3:02.33   
  Cetus Espoo  3:05.51                 
                     
Harri Koski  1957    376  43.02  1:35.70  2:26.75    3:13.91   
  Hyvinkään Uimaseura  3:15.26                 
                     
Ralf Sund  1955    256  52.12  1:51.63  2:54.19    3:40.19   
  Helsingfors Simsällskap  3:42.05                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkilä  1960    580  33.93  1:19.97  2:07.11    2:43.52   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tom Nylund  1959    514  38.33  1:22.44  2:11.75    2:50.30   
  Swimming Team Rauma  2:53.16                 
                     
Ilkka Arola  1959    479  37.18  1:23.25  2:12.26    2:54.31   
  Kouvolan Uimarit  2:55.23                 
                     
Arvo Musikka  1959    287  49.02  1:46.16  2:41.20    3:26.81   
  Vanders                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esa Vatanen  1967    560  33.90  1:17.17  2:03.25    2:41.16   
  Brahean Uimarit - Lieksa  2:44.70                 
                     
Tapani Kostiainen  1966    541  33.87  1:16.33  2:04.44    2:43.04   
  Brahean Uimarit - Lieksa  2:41.69                 
                     
Christer Burman  1968    479  33.31  1:19.79  2:07.80    2:49.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.78                 
                     
Lauri Heikkilä  1964    439  38.06  1:23.49  2:14.23    2:54.76   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Esa Päätalo  1965              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:43.37                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Matkaniemi  1972    629  33.34  1:12.14  1:52.02    2:25.43   
  Speedo Masters Finland C                   
                     
Tommi Kähkönen  1970    536  32.63  1:11.57  1:58.58    2:33.43   
  Speedo Masters Finland C  2:33.98                 
                     
Mika Ruusunen  1970    456  33.50  1:16.63  2:03.36    2:41.85   
  Helsingfors Simsällskap  2:37.68                 
                     
Jari Niskanen  1969    390  36.15  1:19.86  2:10.57    2:50.55   
  Tuusulan Uimaseura  2:43.02                 
                     
Jun Kojima  1971    347  35.91  1:24.21  2:16.07    2:57.35   
  Vanders  2:55.66                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jori Johansson  1977    605  31.65  1:09.63  1:52.43    2:28.29   
  Simmis Wanda  2:31.01                 
                     
Jani Myllymäki  1976    478  34.51  1:16.31  2:03.03    2:40.45   
  Cetus Espoo  2:40.27                 
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    406  36.22  1:19.70  2:10.51    2:49.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Miikka Mattila  1977    266  40.52  1:32.81  2:33.17    3:14.92   
  Oulun Uinti 1906  3:17.42                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jouni Leimukoski  1979    592  30.27  1:09.14  1:53.20    2:26.79   
  Octopus Lohja                   
                     
Markus Salmela  1983    576  32.00  1:11.60  1:54.60    2:28.16   
  Gamla Polare urheiluseura  2:28.44                 
                     
Jari Säntti  1982    506  34.16  1:11.81  1:58.07    2:34.67   
  UPOT                   
                     
Arttu Ohtonen  1983    469  34.54  1:15.21  1:58.42    2:38.64   
  UPOT  2:39.01                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Hienonen  1986    572  30.73  1:07.59  1:47.36    2:20.85   
  Aurajoen Uinti  2:18.32                 
                     
Matti Pohjolainen  1987    520  30.74  1:07.53  1:50.64    2:25.43   
  Hyvinkään Uimaseura  2:31.67                 
                     
Timo Schwarte  1988    455  32.44  1:10.29  1:56.59    2:31.97   
  Cetus Espoo                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    433  32.77  1:12.72  1:58.80    2:34.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.93                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    607  29.39  1:07.11  1:48.45    2:21.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.02                 
                     
Valtteri Karttunen  1993    544  31.96  1:10.42  1:53.47    2:26.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner