Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 24 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | Salo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 maaliskuu 2018 |
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Heli Paalosalo | 1938 | 654 | 53.54 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 50.58 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viive Nõu | 1948 | 508 | 53.61 | ||||||
U-Klubi | 51.27 | |||||||||
2 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 503 | 53.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 53.15 | |||||||||
3 | Inga Siro | 1945 | 500 | 53.89 | ||||||
Koovee | 51.68 | |||||||||
4 | Pirkko Siikarla | 1946 | 286 | 1:04.96 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 1:03.09 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 510 | 51.19 | ||||||
Cetus Espoo | 49.27 | |||||||||
2 | Sirje Voolmaa | 1953 | 502 | 51.46 | ||||||
U-Klubi | 52.24 | |||||||||
3 | Marja Turunen | 1951 | 406 | 55.21 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 54.15 | |||||||||
4 | Marjatta Koivisto | 1952 | 336 | 58.82 | ||||||
ORCA Helsinki | 58.31 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Liakka | 1955 | 586 | 45.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.63 | |||||||||
2 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 511 | 47.98 | ||||||
Koovee | 48.23 | |||||||||
3 | Annikki Liakka | 1954 | 419 | 51.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.96 | |||||||||
- | Kerstin Rehnström | 1957 | DSQ | |||||||
Ekenäs Simsällskap | 46.60 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaia Kulla | 1961 | 597 | 41.73 | ||||||
U-Klubi | 41.47 | |||||||||
2 | Sari Komulainen | 1962 | 573 | 42.30 | ||||||
Cetus Espoo | 42.23 | |||||||||
3 | Pirkko Hankonen | 1963 | 552 | 42.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.26 | |||||||||
4 | Merja Pettersson | 1963 | 483 | 44.78 | ||||||
Uimaseura Aquila | 43.78 | |||||||||
5 | Kirsi Uski-Aarnio | 1961 | 391 | 48.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Anu Sakala | 1963 | 350 | 49.86 | ||||||
U-Klubi | 48.21 | |||||||||
7 | Elina Virtanen | 1962 | 338 | 50.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 49.59 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anu Ilander | 1968 | 734 | 37.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.56 | |||||||||
2 | Johanna Kara | 1965 | 627 | 39.67 | ||||||
Cetus Espoo | 38.24 | |||||||||
3 | Päivi Kaipainen | 1965 | 467 | 43.77 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Tiia Kujala | 1968 | 460 | 43.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.57 | |||||||||
5 | Maarit Kestilä | 1967 | 451 | 44.28 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 42.94 | |||||||||
6 | Susanna Virkki | 1964 | 325 | 49.38 | ||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
7 | Margarita Berezevskaja | 1968 | 309 | 50.18 | ||||||
U-Klubi | 48.76 | |||||||||
8 | Minna Kantakoski | 1964 | 291 | 51.19 | ||||||
Cetus Espoo | 51.45 | |||||||||
9 | Ulla Vainikka | 1965 | 282 | 51.77 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 48.65 | |||||||||
10 | Kristiina Pappila | 1967 | 126 | 1:07.71 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sanna Soininen | 1973 | 549 | 40.29 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 40.70 | |||||||||
2 | Sari Kukkonen | 1972 | 475 | 42.28 | ||||||
Simmis Wanda | 41.34 | |||||||||
3 | Päivi Steffen | 1971 | 472 | 42.39 | ||||||
Simmis Wanda | 41.46 | |||||||||
4 | Niina Svartström | 1969 | 392 | 45.10 | ||||||
Htu | 45.69 | |||||||||
5 | Imke Höfling | 1970 | 350 | 46.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 45.28 | |||||||||
6 | Petra Sinisalo-Katajisto | 1969 | 343 | 47.12 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 46.67 | |||||||||
7 | Pihla Linnainmaa | 1972 | 327 | 47.87 | ||||||
Someron Esa | 48.54 | |||||||||
8 | Mervi Ukkola | 1970 | 253 | 52.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.03 | |||||||||
9 | Merja Lundberg | 1970 | 196 | 56.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.64 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liisa Ailanen | 1978 | 684 | 36.53 | ||||||
Swimming Team Rauma | 36.36 | |||||||||
2 | Lotta Rutanen | 1974 | 662 | 36.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.97 | |||||||||
3 | Marjaana Mäkinen | 1975 | 533 | 39.71 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 40.58 | |||||||||
4 | Jenni Harjuoja | 1977 | 391 | 44.02 | ||||||
Cetus Espoo | 44.77 | |||||||||
5 | Heidi Oksanen | 1974 | 322 | 46.94 | ||||||
Simmis Wanda | 48.17 | |||||||||
6 | Krista Rokka | 1977 | 315 | 47.28 | ||||||
Uimaseura Aquila | 45.80 | |||||||||
7 | Taina Hyvönen | 1975 | 309 | 47.60 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Sanna Hokkanen | 1977 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 36.87 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Lehto | 1983 | 795 | 34.39 | ||||||
Kampuksen Plaani | 34.26 | |||||||||
2 | Roosa Säntti | 1983 | 758 | 34.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 35.94 | |||||||||
3 | Maria Heikkinen | 1983 | 459 | 41.31 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 45.40 | |||||||||
4 | Salla Laakso | 1980 | 444 | 41.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 40.43 | |||||||||
5 | Laura Haimakainen | 1979 | 336 | 45.80 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.99 | |||||||||
6 | Johanna Rahko | 1983 | 304 | 47.36 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Marjo Mörsky | 1980 | 244 | 50.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Katja Walsh | 1983 | 220 | 52.75 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.97 | |||||||||
9 | Johanna Malmsten | 1982 | 172 | 57.23 | ||||||
Swimming Team Rauma | 56.89 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Suvi Pulkkinen | 1988 | 919 | 32.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.44 | |||||||||
2 | Riikka Kovanen | 1986 | 561 | 38.00 | ||||||
Octopus Lohja | 39.53 | |||||||||
3 | Reetta Pyykkö | 1986 | 410 | 42.17 | ||||||
Brahean Uimarit - Lieksa | 42.33 | |||||||||
4 | Maria Muukkonen | 1986 | 354 | 44.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 760 | 33.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.80 | |||||||||
2 | Elina Mäkinen | 1993 | 589 | 36.37 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 34.79 | |||||||||
3 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 571 | 36.75 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.66 | |||||||||
4 | Krista Rekonen | 1989 | 489 | 38.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Linda Wennström | 1991 | 462 | 39.43 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 38.45 | |||||||||
6 | Sini Espo | 1992 | 403 | 41.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Jutta Merita Mäkynen | 1990 | 363 | 42.75 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Laura Kajan-Laine | 1991 | 348 | 43.33 | ||||||
Swimming Team Rauma | 41.47 | |||||||||
9 | Janina Lehti | 1990 | 253 | 48.21 | ||||||
Swimming Team Rauma | 48.10 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:59 |