2018-12-15   06:01:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  06 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    708  58.54  2:01.02  3:04.50    4:06.83   
  Søllerød Svømmeklub  4:05.93                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    687  59.71  2:03.21  3:06.99    4:09.31   
  H2Odense  4:05.63                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    684  58.94  2:02.82  3:06.51    4:09.66   
  Silkeborg Svømmeklub  4:04.99                 
                     
Mads Sørensen  2000    679  59.24  2:03.27  3:07.35    4:10.31   
  H2Odense  4:07.73                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    671  59.91  2:03.51  3:07.60    4:11.36   
  Gentofte Svømme Klub  4:03.95                 
                     
Anders Nielsen  2001    671  59.67  2:02.96  3:07.62    4:11.37   
  Ringsted Svømme Klub  4:12.45                 
                     
Frederik Bornemann  2001    651  1:00.46  2:05.05  3:10.47    4:13.86   
  Sigma Swim Allerød  4:14.35                 
                     
Frederik Bojesen  2002    651  1:00.05  2:03.03  3:08.25    4:13.90   
  JGI Svømning  4:11.84                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    642  59.87  2:04.36  3:10.34    4:15.08   
  Køge Svømmeklub  4:06.65                 
                     
10  Christoffer Weiss  2001    632  1:00.17  2:05.32  3:11.46    4:16.32   
  Gentofte Svømme Klub  4:19.07                 
                     
11  Marcus Dessau  2002    623  1:01.62  2:05.86  3:11.62    4:17.58   
  Gentofte Svømme Klub  4:24.30                 
                     
12  Leo Badaker  2002    622  1:00.29  2:06.30  3:12.44    4:17.72   
  Gentofte Svømme Klub  4:22.52                 
                     
13  Ferdinand Wahl  2000    621  1:01.28  2:07.10  3:13.50    4:17.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:12.54                 
                     
14  Christopher H. Brown  2002    614  1:01.45  2:07.45  3:13.45    4:18.87   
  Holbæk Svømme Klub  4:09.83                 
                     
15  Christian L H Frederiksen  2001    613  1:00.33  2:05.02  3:11.33    4:19.03  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.37                 
                     
16  Silas Storm Nielsen  2002    612  1:00.35  2:05.81  3:12.75    4:19.10   
  Dragsholm Svømmeklub  4:17.30                 
                     
17  Alexander Rendlev  2001    611  1:01.92  2:07.26  3:13.59    4:19.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:18.26                 
                     
18  Jens Riisgaard  2000    610  1:01.56  2:07.18  3:13.89    4:19.43   
  Silkeborg Svømmeklub  4:14.90                 
                     
19  Carl Emil Lønborg  2002    608  1:02.36  2:07.71  3:14.30    4:19.68   
  Gentofte Svømme Klub  4:14.49                 
                     
20  Marius Nørgaard  2001    604  1:02.95  2:09.81  3:15.63    4:20.24   
  Aalborg Svømmeklub  4:26.16                 
                     
21  Christopher Kristiansen  2000    602  1:01.02  2:06.99  3:14.59    4:20.52   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:13.17                 
                     
22  Mathias Rasmussen  2001    600  1:00.87  2:06.11  3:13.29    4:20.85   
  Holstebro Svømme Club  4:11.68                 
                     
23  Andreas Rasmussen  2000    599  1:01.74  2:08.30  3:15.50    4:20.95   
  Horsens Svømmeklub  4:15.77                 
                     
24  Philip Andersen Ravn  2002    593  1:00.90  2:07.02  3:15.03    4:21.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:12.10                 
                     
25  Mads Sørensen  2001    584  1:00.79  2:07.29  3:14.99    4:23.14   
  Vejle Svømmeklub  4:13.15                 
                     
26  Jens Bomgaard  2002    583  1:01.16  2:08.46  3:16.21    4:23.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:21.35                 
                     
27  Niels Paulli Sparholt  2000    582  1:03.00  2:09.65  3:15.50    4:23.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:13.38                 
                     
28  Chris Lund Rasmussen  2001    581  58.40  2:03.19  3:12.70    4:23.60   
  Viborg Svømme Klub  4:15.50                 
                     
29  Mads Toft  2001    568  59.88    3:15.29    4:25.66   
  Holbæk Svømme Klub  4:16.22                 
                     
30  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    563  1:01.76  2:10.01  3:19.23    4:26.48   
  Nakskov Svømme Klub  4:27.89                 
                     
31  Christian Bonde  2001    545  1:03.41  2:11.67  3:20.11    4:29.28   
  Aalborg Svømmeklub  4:23.67                 
                     
32  Roar Andersen  2001    539  59.95  2:09.17  3:20.36    4:30.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:20.88                 
                     
33  Mads Lind  2002    538  1:04.20  2:12.84  3:22.87    4:30.45   
  Hvidovre Svømme Klub  4:30.92                 
                     
34  Thor Bols Jeppesen  2002    538  1:03.45  2:12.41  3:22.79    4:30.54   
  Helsinge Svømmeklub  4:33.28                 
                     
35  Frede Meincke  2002    531  1:02.68  2:11.23  3:21.72    4:31.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.85                 
                     
36  Nicolai Wiuff  2002    522  1:02.93  2:11.92  3:23.06    4:33.31   
  JGI Svømning  4:32.15                 
                     
37  Emil Carstensen  2002    516  1:03.83  2:13.88  3:24.49    4:34.22   
  Ringsted Svømme Klub  4:33.69                 
                     
38  Wilfred Hove Lasthein  2002    511  1:02.35  2:11.67  3:23.40    4:35.17   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:22.19                 
                     
39  Esben F. Buchwaldt  2002    505  1:02.58  2:12.47  3:24.21    4:36.19   
  Esbjerg Svømmeklub  4:30.89                 
                     
40  Lauge Bastian Maar  2001    499  1:00.85  2:10.36  3:22.75    4:37.38   
  Næstved IF  4:18.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark