2018-12-13   07:15:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  06 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Bach Andersen  2001    670  1:05.75  2:15.11  3:23.10    4:30.12   
  Aalborg Svømmeklub  4:21.93                 
                     
Michelle Mortensen  2002    639  1:06.10  2:16.04  3:25.65    4:34.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:33.02                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    633  1:05.75  2:16.99  3:27.28    4:35.39   
  Vejle Svømmeklub  4:32.89                 
                     
Anne Føyn  2002    631  1:06.28  2:17.97  3:27.63    4:35.68  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  4:28.40                 
                     
Iben Bak  2001    629  1:06.19  2:15.96  3:25.78    4:35.89   
  Nyborg Svømmeklub  4:31.55                 
                     
Tine Petersen  2003    628  1:06.11  2:17.68  3:27.97    4:36.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:34.17                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    626  1:06.34  2:16.68  3:27.32    4:36.34   
  Roskilde Svømning  4:26.14                 
                     
Caroline Laursen  2002    618  1:06.72  2:16.15  3:26.71    4:37.49   
  Esbjerg Svømmeklub  4:33.87                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    612  1:06.51  2:17.15  3:27.76    4:38.41   
  Gentofte Svømme Klub  4:35.59                 
                     
10  Thea Søe Bach  2002    602  1:07.28  2:19.16  3:30.59    4:39.89  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  4:33.84                 
                     
11  Naya Modin Thomsen  2003    601  1:06.50  2:18.59  3:30.57    4:40.14   
  Køge Svømmeklub  4:36.74                 
                     
12  Karina Høybye Olesen  2001    593  1:08.02  2:19.11  3:30.46    4:41.34   
  Nyborg Svømmeklub  4:28.64                 
                     
13  Emilie Wolf Sørensen  2003    586  1:07.10  2:19.14  3:31.73    4:42.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:42.70                 
                     
14  Emma Stecher  2003    584  1:07.03  2:19.24  3:31.70    4:42.78   
  Aalborg Svømmeklub  4:41.76                 
                     
15  Helena Hvid Hansen  2001    581  1:06.98  2:18.23  3:31.02    4:43.27   
  Helsingør Svømmeklub  4:39.20                 
                     
16  Marie Christensen  2002    579  1:07.21  2:19.81  3:32.05    4:43.64   
  Odder Svømmeklub  4:39.92                 
                     
17  Lærke Rask Sander  2002    579  1:07.39  2:19.51  3:32.44    4:43.68   
  VAT Copenhagen-MK31  4:41.58                 
                     
18  Katja Kjær Nielsen  2002    571  1:07.68  2:20.28  3:33.43    4:44.94   
  Ringsted Svømme Klub  4:40.58                 
                     
19  Camilla Brøgger-Andersen  2002    565  1:08.86  2:20.73  3:34.19    4:45.97  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  4:37.94                 
                     
20  Frederikke Skau Hansen  2002    564  1:07.30  2:19.81  3:33.33    4:46.13   
  DeltaSwim  4:39.91                 
                     
21  Mia Lindberg  2003    564  1:08.27  2:21.13  3:34.08    4:46.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:42.96                 
                     
22  Josefine Due Christensen  2001    561  1:07.68  2:20.32  3:34.40    4:46.56   
  Horsens Svømmeklub  4:30.70                 
                     
23  Caroline Gøttrup Bagge  2003    561  1:08.32  2:22.09  3:35.23    4:46.58   
  Køge Svømmeklub  4:44.43                 
                     
24  Sarah Sirek Hansen  2003    549  1:08.62  2:22.46  3:36.22    4:48.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:44.07                 
                     
25  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    547  1:07.12  2:20.13  3:34.53    4:49.02  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  4:25.15                 
                     
26  Emma Fjordside Jensen  2003    537  1:08.27  2:22.54  3:37.42    4:50.83   
  Holstebro Svømme Club  4:47.07                 
                     
27  Ella Christiansen  2003    536  1:10.57  2:25.77  3:38.15    4:51.03   
  Vejle Svømmeklub  4:47.24                 
                     
28  Karoline L. Kristensen  2003    535  1:07.45  2:22.82  3:38.86    4:51.12   
  Aalborg Svømmeklub  4:49.55                 
                     
29  Rebekka Giessing  2003    530  1:08.46  2:22.42  3:37.31    4:52.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:43.93                 
                     
30  Chastine Melhede  2002    530  1:07.69  2:21.80  3:37.75    4:52.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:42.99                 
                     
31  Mie Bidsted Hansen  2003    526  1:09.72  2:24.55  3:39.63    4:52.78   
  Hvidovre Svømme Klub  4:48.76                 
                     
32  Caroline Veggerby  2003    525  1:08.29  2:23.04  3:38.75    4:52.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:50.04                 
                     
33  Lærke Høgsted  2003    522  1:07.83  2:21.13  3:36.64    4:53.53   
  Svømmeklubben S 68  4:39.64                 
                     
34  Sophie Grandjean  2003    517  1:09.04  2:23.58  3:39.87    4:54.48   
  Ringsted Svømme Klub  4:42.77                 
                     
35  Maria Lund  2003    512  1:10.63  2:25.57  3:40.35    4:55.40   
  Sigma Swim Birkerød  4:45.76                 
                     
36  Mathilde Nielsen  2003    499  1:08.97  2:24.76  3:41.88    4:58.06   
  Holbæk Svømme Klub  4:51.25                 
                     
37  Charlotte S. Jensen  2002    497  1:09.45  2:24.99  3:41.87    4:58.50   
  Svømmeklubben Nord  4:43.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark