2018-11-18   09:06:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    699          27.08   
  Herlev Svømning  26.52                 
Frederik Riedel Lentz  2001    674          27.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.57                 
Luccas Dam Brenner  2001    672          27.44   
  Herlev Svømning  28.07                 
Tobias Dan Hansen  2002    657          27.64   
  Herlev Svømning  27.06                 
Filip Bækgaard  2000    648          27.78   
  Herlufsholm Svømmeklub  27.71                 
Mads Kloster  2002    644          27.83   
  Thisted Svømmeklub  27.63                 
Malthe Lindeblad  2001    643          27.84   
  DeltaSwim  28.11                 
Rasmus Udbye  2000    618          28.21   
  Horsens Svømmeklub  27.07                 
Gustav Jørgensen  2000    616          28.25   
  Slagelse Svømmeklub  28.14                 
10  Markus Kjeldsen  2000    598          28.53  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  28.53                 
11  Jakob Strunge Nissen  2002    596          28.56  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.81                 
12  Christoffer Vang-Jensen  2001    583          28.77   
  Gentofte Svømme Klub  29.54                 
12  Julius Munk  2000    583          28.77  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  28.13                 
14  Marius Nørgaard  2001    574          28.91   
  Aalborg Svømmeklub  29.28                 
15  Kristoffer Desmareth  2000    566          29.05   
  Ringe Svømme Klub  28.89                 
16  David Hjort  2000    560          29.15   
  Agfs Svømmeafdeling  27.83                 
17  Jakob Bjerre Eriksen  2000    560          29.16   
  Hillerød Svømmeklub  28.19                 
18  Patrick Zakaryan Olsen  2002    558          29.19   
  Horsens Svømmeklub  29.02                 
19  Oliver Thor Sørensen  2000    543          29.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.25                 
20  Sofus Bolwig Balladone  2002    542          29.48   
  Agfs Svømmeafdeling  30.43                 
21  Lukas Jeppesen  2001    535          29.61   
  Erritsø Gymnastik Og IF  29.35                 
22  Matthias Hansen  2001    530          29.70   
  Slagelse Svømmeklub  29.20                 
23  Jonas Hansen  2001    529          29.71   
  Slagelse Svømmeklub  29.16                 
24  Frederik Møller  2002    523          29.83   
  Ringsted Svømme Klub  28.71                 
25  Tobias Daniel Larsen  2001    521          29.87   
  Slagelse Svømmeklub  29.68                 
26  Johan Heeno Rasmussen  2002    518          29.92   
  Helsingør Svømmeklub  29.71                 
27  Anders Vestergaard  2001    518          29.93   
  Aalborg Svømmeklub  29.49                 
28  Thor Malmby Jørgin  2001    516          29.97   
  Dragsholm Svømmeklub  30.03                 
29  Daniel Berg Wenk  2000    515          29.98   
  Roskilde Svømning  28.88                 
30  Thomas Schiby  2001    515          29.99   
  Aalborg Svømmeklub  29.65                 
31  Theodor L Munch-Jensen  2002    513          30.03   
  Solrød Svømmeklub  30.19                 
32  Anders Rasmussen  2001    500          30.28   
  Vejle Svømmeklub  29.01                 
32  Janus Rosholm  2002    500          30.28   
  Søllerød Svømmeklub  29.72                 
34  Emil Carstensen  2002    499          30.29   
  Ringsted Svømme Klub  30.91                 
35  Rasmus Danielsen  2001    497          30.34   
  Køge Svømmeklub  28.65                 
36  Villads Bomholt Larsen  2001    495          30.37   
  Helsingør Svømmeklub  29.00                 
37  Nicklas Andersen  2001    489          30.50   
  Helsinge Svømmeklub  29.51                 
38  Anders Skousen  2002    483          30.63   
  Hvidovre Svømme Klub  29.10                 
39  Nicolai Andersen  2001    479          30.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.64                 
40  Mert Kaya  2001    477          30.76   
  Køge Svømmeklub  29.71                 
41  Valdemar Kjærgaard  2001    470          30.90   
  Agfs Svømmeafdeling  29.82                 
42  Daniel Gallacher  2002    469          30.92   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.07                 
43  Mikkel Podiss Petersen  2002    468          30.95   
  Frem Odense  31.46                 
44  Marcus Skøtt Haslev  2002    465          31.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.04                 
45  Magnus Funder  2001    465          31.03   
  Vejle Svømmeklub  30.24                 
46  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    457          31.21   
  Vejle Svømmeklub  30.10                 
47  Alexander Korsager Elkjær  2001    453          31.30   
  Lyseng IF  30.87                 
48  Gustav Stahl  2002    442          31.54   
  H2Odense  30.36                 
49  Ejnar Truelsen  2002    438          31.64   
  Herning Svømmeklub  31.00                 
50  Oskar Allerslev  2002    424          31.98   
  Holstebro Svømme Club  30.99                 
51  Vilhelm Damm Thorsell  2002    421          32.06   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.89                 
52  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    418          32.13   
  Roskilde Svømning  31.21                 
53  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    399          32.64   
  Vest-Brøndby  30.87                 
54  Mads Frydenholm  2001    395          32.74   
  Esbjerg Svømmeklub  32.17                 
55  Mathias Riff Alexandersen  2001    395          32.76   
  Sigma Swim Birkerød  31.84                 
Frederik Eg Ibsen  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  29.75                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark