2018-07-17   17:16:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Udbye  2000    695  25.25        52.94   
  Horsens Svømmeklub  51.52                 
                     
Malthe Lindeblad  2001    685  25.94        53.21   
  DeltaSwim  54.03                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    680  26.11        53.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.87                 
                     
William Textor Broch  2001    679  25.72        53.35   
  Lyngby Svømmeklub  53.62                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    668  26.05        53.66   
  Slagelse Svømmeklub  54.02                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    665  25.76        53.74   
  Gentofte Svømme Klub  52.30                 
                     
Andreas Bui  2000    661  25.65        53.83   
  H2Odense  53.11                 
                     
Malthe Burgaard  2000    661  25.80        53.85   
  H2Odense  53.73                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    660  25.98        53.87  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  54.40                 
                     
10  Martin H. Abel  2001    656  26.11        53.97   
  Esbjerg Svømmeklub  54.22                 
                     
11  Julius Munk  2000    654  26.00        54.03   
  Helsingør Svømmeklub  54.28                 
                     
12  Chris Lund Rasmussen  2001    648  25.57        54.20   
  Viborg Svømme Klub  53.60                 
                     
13  Felix Lund  2001    646  26.64        54.24   
  Herlev Svømning  53.54                 
                     
14  Matthias Bach Mikkelsen  2000    646  26.39        54.25   
  Kolding SK  54.20                 
                     
15  Leo Badaker  2002    642  25.94        54.35   
  Gentofte Svømme Klub  55.30                 
                     
16  Tomas Stensballe Larsen  2000    642  25.91        54.36   
  Gentofte Svømme Klub  55.21                 
                     
17  Jonas M. Jørgensen  2001    641  25.95        54.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.51                 
                     
18  Simon Brixner  2000    639  25.85        54.46   
  Holbæk Svømme Klub  53.07                 
                     
19  Christoffer H. Andersen  2002    626  26.51        54.81  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  54.71                 
                     
20  Laurits Kenskov  2001    624  26.57        54.89   
  Herlev Svømning  54.36                 
                     
21  Lukas Jeppesen  2001    619  26.08        55.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF  55.70                 
                     
22  Simon Juul Henriksen  2001    615  26.75        55.16   
  H2Odense  55.22                 
                     
23  Mads Tornow Rasmussen  2000    612  26.37        55.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.78                 
                     
23  Magnus Dyg Holme  2002    612  26.20        55.24   
  Ikast Svømmeklub  54.93                 
                     
25  Rasmus Danielsen  2001    611  26.91        55.27   
  Køge Svømmeklub  54.71                 
                     
26  Patrick Zakaryan Olsen  2002    606  26.70        55.41   
  Horsens Svømmeklub  57.19                 
                     
27  Mads Toft  2001    606  26.80        55.41   
  Holbæk Svømme Klub  55.19                 
                     
28  Oliver Nørgaard Frost  2002    604  27.20        55.47   
  Aalborg Svømmeklub  56.05                 
                     
29  Lawrence Langley  2001    603  27.01        55.50  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  56.19                 
                     
30  Christian Crone  2001    600  26.89        55.60  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  54.78                 
                     
31  Mathias Vestergaard  2001    600  26.61        55.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.91                 
                     
32  Oliver Frølund  2001    598  26.83        55.65   
  Silkeborg Svømmeklub  55.69                 
                     
33  Matthias Hansen  2001    598  27.06        55.66   
  Slagelse Svømmeklub  55.27                 
                     
34  Magnus Løhr  2001    596  26.61        55.74   
  Herlufsholm Svømmeklub  56.40                 
                     
35  Anders Vestergaard  2001    595  26.81        55.77   
  Aalborg Svømmeklub  55.64                 
                     
36  Niels Paulli Sparholt  2000    590  26.87        55.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  55.29                 
                     
36  Roar Andersen  2001    590  26.73        55.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.68                 
                     
38  August Ryom  2002    589  26.65        55.94   
  Køge Svømmeklub  55.59                 
                     
39  Tobias Dan Hansen  2002    588  25.41        55.98  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  54.80                 
                     
40  August Schade Cantby  2002    587  26.56        56.01   
  Slagelse Svømmeklub  56.05                 
                     
40  Christoffer Weiss  2001    587  27.23        56.01   
  Gentofte Svømme Klub  56.04                 
                     
42  Nicolai Andersen  2001    583  26.86        56.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.29                 
                     
43  Marius Nørgaard  2001    581  27.28        56.20   
  Aalborg Svømmeklub  56.34                 
                     
44  Frederik Eg Ibsen  2002    579  27.12        56.28   
  Sigma Swim Birkerød  56.04                 
                     
45  Nicklas Andersen  2001    576  27.15        56.37   
  Helsinge Svømmeklub  55.86                 
                     
46  Mads Kloster  2002    566  27.41        56.70   
  Thisted Svømmeklub  56.69                 
                     
47  Valdemar Kjærgaard  2001    564  27.40        56.75   
  Agfs Svømmeafdeling  56.27                 
                     
48  Alfred Højberg  2002    562  26.98        56.82   
  Sigma Swim Birkerød  56.67                 
                     
49  Theodor L Munch-Jensen  2002    559  27.14        56.92   
  Solrød Svømmeklub  57.39                 
                     
50  Marcus Skøtt Haslev  2002    554  27.73        57.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.76                 
                     
51  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    553  27.49        57.12   
  Nakskov Svømme Klub  56.58                 
                     
52  Julius Henriksen  2002    552  26.81        57.18   
  Holstebro Svømme Club  56.75                 
                     
53  Magnus Aasberg  2001    551  27.29        57.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  56.57                 
                     
54  Andreas Kronborg  2002    550  27.57        57.23   
  Vejle Svømmeklub  57.96                 
                     
55  Rasmus Petersen  2002    550  27.29        57.25   
  Haderslev Svømme Klub  56.55                 
                     
56  Silas Storm Nielsen  2002    545  27.90        57.42   
  Dragsholm Svømmeklub  57.44                 
                     
57  Gustav Stahl  2002    544  26.71        57.45   
  H2Odense  56.54                 
                     
58  Oliver Mølby  2001    543  27.11        57.49   
  Esbjerg Svømmeklub  56.77                 
                     
59  Daniel Gallacher  2002    541  27.60        57.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  57.15                 
                     
60  Jens Bomgaard  2002    540  27.52        57.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.85                 
                     
61  Malthe Letting  2001    535  27.71        57.75   
  Farum Svømmeklub  56.54                 
                     
62  Tobias Boström  2002    535  27.79        57.76   
  Esbjerg Svømmeklub  57.60                 
                     
63  Gustav Fabiansen  2002    534  27.54        57.81   
  Lyngby Svømmeklub  59.13                 
                     
64  Johan Bendixen Nissen  2002    528  28.34        58.01   
  Skanderborg Svømmeklub  57.98                 
                     
65  Emil Mølholm Johansen  2000    523  27.25        58.19   
  Slagelse Svømmeklub  58.05                 
                     
66  Wilfred Hove Lasthein  2002    521  27.49        58.27   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  58.12                 
                     
67  Gustav Haugård Hansen  2002    515  27.88        58.50   
  Hvidovre Svømme Klub  57.21                 
                     
68  Anders Skousen  2002    514  27.32        58.56   
  Hvidovre Svømme Klub  57.99                 
                     
69  Mikkel Juul Pedersen  2002    512  27.85        58.61   
  Svømmeklubben Nord  57.04                 
                     
70  Simon Blidarevic  2002    512  28.29        58.62   
  Hillerød Svømmeklub  59.24                 
                     
71  August Hertz Bugge  2000    508  27.80        58.77   
  VAT Copenhagen-MK31  58.62                 
                     
72  André Iversen  2001    507  28.03        58.82   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:00.40                 
                     
73  Mads Frydenholm  2001    500  28.23        59.09   
  Esbjerg Svømmeklub  58.26                 
                     
74  Altin Misimi  2002    498  28.27        59.17   
  Herlev Svømning  1:02.24                 
                     
75  Mads Baltzer  2002    483  28.83        59.76   
  Greve Svømmeklub  1:03.38                 
                     
76  Frederik Dumstrei  2002    479  28.25        59.92   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:00.52                 
                     
77  Sander Linde  2002    475  27.75        1:00.10   
  Ringe Svømme Klub  1:01.63                 
                     
78  Janus Rosholm  2002    474  28.43        1:00.16   
  Søllerød Svømmeklub  58.16                 
                     
79  Emil Frydenholm  2002    461  28.94        1:00.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.11                 
                     
80  Artúr Jegesi  2002    459  28.64        1:00.77   
  Agfs Svømmeafdeling  57.50                 
                     
Jannick Hansen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Søllerød Svømmeklub  55.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark