2018-07-17   17:21:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Paaske  2001    679  28.44        59.22   
  Roskilde Svømning  58.98                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    675  29.00        59.34   
  Køge Svømmeklub  59.22                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    673  28.98        59.40   
  Aalborg Svømmeklub  58.85                 
                     
Sarah Missing  2001    665  28.75        59.63   
  Vest-Brøndby  59.12                 
                     
Iben Bak  2001    663  29.41        59.69   
  Nyborg Svømmeklub  59.64                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    661  28.67        59.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.26                 
                     
Line J. V. Hededal  2001    654  28.54        59.96   
  Vejle Svømmeklub  59.26                 
                     
Martha Vitus Tversted  2002    654  28.72        59.96   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.75                 
                     
Julie Darlem Brandt  2001    646  29.13        1:00.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.77                 
                     
10  Caroline Laursen  2002    645  29.53        1:00.25   
  Esbjerg Svømmeklub  59.39                 
                     
11  Josefine Due Christensen  2001    640  29.42        1:00.38   
  Horsens Svømmeklub  1:00.12                 
                     
12  Sofie Theophil Petersen  2003    636  28.99        1:00.51   
  Vejle Svømmeklub  59.47                 
                     
13  My Phuong Bui  2003    631  29.39        1:00.67   
  H2Odense  1:00.11                 
                     
14  Karla Louise Balle  2001    630  29.35        1:00.72   
  Helsingør Svømmeklub  59.03                 
                     
15  Karina Høybye Olesen  2001    627  29.63        1:00.81   
  Nyborg Svømmeklub  59.95                 
                     
16  Liva Palmund  2002    624  28.89        1:00.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.97                 
                     
17  Lisa Rijkhoff  2001    621  29.22        1:00.99   
  Aalborg Svømmeklub  59.57                 
                     
18  Tine Petersen  2003    619  29.91        1:01.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.40                 
                     
19  Sarah Sirek Hansen  2003    618  29.34        1:01.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.41                 
                     
20  Rebecca E. Jacobsen  2003    617  29.59        1:01.15   
  Viborg Svømme Klub  59.71                 
                     
21  Sofie Andersen  2001    615  29.30        1:01.19   
  Slagelse Svømmeklub  1:01.34                 
                     
22  Freja Stenbækgård  2003    612  29.55        1:01.29   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.65                 
                     
23  Camilla Brøgger-Andersen  2002    612  29.45        1:01.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.18                 
                     
24  Louise D. Liboriussen  2002    610  29.62        1:01.37   
  Viborg Svømme Klub  1:00.25                 
                     
25  Gro Grinda Rasmussen  2003    610  29.73        1:01.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.73                 
                     
26  Anna Wrist-Elkjær  2003    608  29.42        1:01.45   
  Herlev Svømning  1:02.00                 
                     
27  Mille Moeslund Lausen  2002    607  29.87        1:01.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.79                 
                     
28  Alberte V. Bisgaard  2003    605  29.80        1:01.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.73                 
                     
29  Cecilie B. Andersen  2001    603  29.75        1:01.59   
  Vejle Svømmeklub  1:00.86                 
                     
30  Anna Pave Ottesen  2003    595  29.83        1:01.87   
  DeltaSwim  1:02.59                 
                     
31  Lærke Rask Sander  2002    595  29.58        1:01.88   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.12                 
                     
32  Frederikke Marie Hansen  2003    593  29.83        1:01.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.28                 
                     
33  Mathilde Menck Nielsen  2002    591  29.74        1:02.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.28                 
                     
34  Marie Christensen  2002    591  29.85        1:02.02   
  Odder Svømmeklub  1:01.48                 
                     
34  Michelle Kramer Andersen  2003    591  29.40        1:02.02   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.25                 
                     
36  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    591  29.24        1:02.03   
  Vejle Svømmeklub  1:01.12                 
                     
37  Caroline Gøttrup Bagge  2003    590  29.71        1:02.07   
  Køge Svømmeklub  1:01.80                 
                     
38  Chastine Melhede  2002    588  29.93        1:02.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.66                 
                     
38  Julie Stampe  2002    588  29.73        1:02.13   
  Sigma Swim Allerød  1:01.38                 
                     
40  Thippe de Neergaard  2003    588  29.86        1:02.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.31                 
                     
41  Stine Saaby Schmidt  2002    586  29.60        1:02.21   
  Farum Svømmeklub  1:01.20                 
                     
42  Lærke Schelde-Mollerup  2003    582  30.27        1:02.35   
  Svømmeklubben Laksen  1:01.29                 
                     
43  Ingrid Bo Andersen  2001    580  29.93        1:02.42   
  Roskilde Svømning  1:01.46                 
                     
44  Anne Dybro Nielsen  2003    579  30.60        1:02.43   
  Herning Svømmeklub  1:03.54                 
                     
45  Isabella Bach  2002    577  29.64        1:02.51   
  Holstebro Svømme Club  1:02.38                 
                     
46  Caroline Broholm  2003    577  29.75        1:02.53   
  Ringe Svømme Klub  1:01.29                 
                     
47  Melanie Eggertsen  2002    572  30.28        1:02.69   
  Nakskov Svømme Klub  1:02.08                 
                     
48  Johanne Marie Poulsen  2001    571  30.16        1:02.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.68                 
                     
49  Emma Fjordside Jensen  2003    571  30.27        1:02.75   
  Holstebro Svømme Club  1:02.02                 
                     
50  Mia Rindshøj  2003    569  29.90        1:02.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.50                 
                     
51  Karoline Lagoni  2003    566  30.08        1:02.91   
  Horsens Svømmeklub  1:01.96                 
                     
52  Sofia Norre Bendt  2003    566  30.19        1:02.93   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.42                 
                     
53  Katja Korbo Petersson  2001    565  29.62        1:02.97   
  JGI Svømning  1:00.84                 
                     
54  Ida Holm Hansen  2002    562  30.30        1:03.06   
  Værløse Svømmeklub  1:02.25                 
                     
55  Sofie Trekær Klausen  2003    562  30.26        1:03.08   
  Brædstrup Svømmeklub  1:03.91                 
                     
56  Therese Sand Frederiksen  2003    560  30.27        1:03.15   
  Sigma Swim Allerød  1:02.54                 
                     
57  Cecilie Christensen  2002    559  30.60        1:03.18   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.84                 
                     
58  Signe Villumsen  2001    557  30.20        1:03.25   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.25                 
                     
59  Mie Buch Nielsen  2001    557  30.61        1:03.26   
  Horsens Svømmeklub  1:03.93                 
                     
60  Claudia Sperling  2002    547  30.14        1:03.64   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.24                 
                     
61  Caroline Brink  2003    545  29.95        1:03.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.17                 
                     
62  Mie Bidsted Hansen  2003    543  30.84        1:03.79   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.74                 
                     
63  Caroline Veggerby  2003    535  30.78        1:04.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:03.08                 
                     
64  Caroline Buhl Schrøder  2003    531  31.21        1:04.25   
  Sigma Swim Allerød  1:03.93                 
                     
65  Cathrine Toftelund Larsen  2003    530  30.63        1:04.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.43                 
                     
66  Line Nøhr Petersen  2003    528  30.70        1:04.40   
  Køge Svømmeklub  1:03.40                 
                     
67  Josephine B. U. Danielsen  2003    527  30.80        1:04.44   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.92                 
                     
68  Luna Gammelgaard  2003    522  30.93        1:04.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.94                 
                     
69  Emilia Naledi Madonsela  2003    520  31.37        1:04.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.80                 
                     
70  Maria Mehlsen  2003    519  31.02        1:04.77   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.94                 
                     
71  Pernille Thastrup Hansen  2003    515  31.12        1:04.92   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.96                 
                     
72  Luna Emilie Olsen  2003    514  31.00        1:04.95   
  Slangerup Svømmeklub  1:03.91                 
                     
73  Maria Szokody  2002    499  30.88        1:05.62   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.21                 
                     
74  Viktoria Bæts Kristensen  2002    496  31.62        1:05.73   
  Næstved IF  1:04.59                 
                     
75  Emma Jørgensen  2001    485  31.05        1:06.24   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.50                 
                     
76  Freja Romanski  2003    480  31.46        1:06.45   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:04.09                 
                     
77  Anna Skovmand  2003    469  32.02        1:06.99   
  H2Odense  1:06.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark