2018-07-17   17:18:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 8:03.37 2018-04-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Anders Nielsen  2001      1:02.90  2:08.71  3:14.19  4:20.25  8:41.16   
  Ringsted Svømme Klub  8:46.77      5:25.81  6:31.17  7:36.81       
                     
Frederik Bojesen  2002      1:04.34  2:08.13  3:11.49  4:17.38  8:45.75   
  JGI Svømning  8:48.71      5:24.49  6:31.94  7:38.79       
                     
Silas Storm Nielsen  2002      1:02.41  2:09.62  3:17.12  4:24.25  8:52.92   
  Dragsholm Svømmeklub  9:04.91      5:31.55  6:38.85  7:46.15       
                     
Mads Sørensen  2001      1:03.00  2:11.32  3:20.06  4:28.93  8:53.36   
  Vejle Svømmeklub  8:46.33      5:34.50  6:41.02  7:47.53       
                     
Marcus Dessau  2002      1:01.12  2:05.52  3:11.92  4:20.15  8:55.64   
  Gentofte Svømme Klub  9:10.82      5:29.06  6:38.56  7:47.87       
                     
Mathias Rasmussen  2001      1:04.57  2:13.40  3:47.24  4:29.64  8:58.17   
  Holstebro Svømme Club  8:45.65      5:49.05  6:43.48  7:51.32       
                     
Andreas Rasmussen  2000      1:03.50  2:11.08  3:18.52  4:26.05  9:00.49   
  Horsens Svømmeklub  8:51.03      5:34.56  6:43.37  7:52.78       
                     
Jens Riisgaard  2000      1:03.27  2:09.73  3:16.72  4:24.82  9:01.22   
  Silkeborg Svømmeklub  8:52.70      5:33.62  6:43.08  7:52.75       
                     
Alexander Rendlev  2001      1:03.03  2:09.49  3:16.59  4:24.42  9:03.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  8:57.74      5:33.30  6:43.53  7:54.51       
                     
10  Christoffer Weiss  2001      1:02.46  2:10.01  3:18.70  4:28.13  9:04.42   
  Gentofte Svømme Klub  8:48.60      5:37.38  6:47.37  8:23.19       
                     
11  Jens Bomgaard  2002      1:03.74  2:11.67  3:21.20  4:31.32  9:12.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  8:56.27      5:41.10  6:52.06  8:02.88       
                     
12  Christian Bonde  2001      1:05.05  2:15.12  3:25.49  4:36.10  9:15.83   
  Aalborg Svømmeklub  9:00.41      5:45.97  6:56.07  8:06.51       
                     
13  Frede Meincke  2002      1:05.25  2:14.95  3:26.20  4:38.42  9:26.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  9:23.29      5:50.14  7:02.82  8:14.95       
                     
14  Esben F. Buchwaldt  2002      1:06.46  2:17.12  3:28.08  4:39.94  9:27.25   
  Esbjerg Svømmeklub  9:20.06      5:51.94  7:03.94  8:16.71       
                     
15  Emil Steenberg  2002      1:05.20  2:15.53  3:27.34  4:40.50  9:36.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:19.42      5:54.61  7:09.60  8:24.04       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark