2018-11-18   09:05:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    649  1:04.15  2:26.27  3:54.57    5:07.62   
  Sigma Swim Birkerød  5:00.81                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    632  1:11.08  2:29.69  3:56.42    5:10.37   
  Aalborg Svømmeklub  5:00.69                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    630  1:09.74  2:29.94  3:59.17    5:10.56   
  Gentofte Svømme Klub  5:08.72                 
                     
Frederikke Echardt  2002    622  1:13.57  2:34.39  3:59.08    5:11.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:03.65                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    617  1:12.61  2:33.68  4:02.50    5:12.74   
  Roskilde Svømning  5:01.37                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    614  1:07.81  2:30.07  4:00.93    5:13.31   
  Horsens Svømmeklub  5:05.78                 
                     
Thea Søe Bach  2002    607  1:11.01  2:30.24  4:04.84    5:14.54   
  Thisted Svømmeklub  5:09.90                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    606  1:09.25  2:29.62  4:01.82    5:14.74   
  Agfs Svømmeafdeling  5:11.17                 
                     
Victoria Vorm  2001    599  1:08.82  2:31.49  4:05.17    5:15.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:13.37                 
                     
10  Laura Findahl Andersen  2001    576  1:13.13  2:35.87  4:05.40    5:20.03  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:55.76                 
                     
11  Sofie Nielsen  2001    565  1:12.16  2:33.22  4:09.15    5:22.11   
  Slagelse Svømmeklub  5:07.32                 
                     
12  Esther Else Grubert  2003    564  1:10.90  2:32.30  4:07.94    5:22.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:26.68                 
                     
13  Regitze Gotthard  2002    563  1:13.12  2:39.00      5:22.51   
  Slagelse Svømmeklub  5:19.93                 
                     
14  Emma Stecher  2003    561  1:12.58  2:35.44  4:09.95    5:22.89   
  Aalborg Svømmeklub  5:22.02                 
                     
15  Amalie Kruse Enemærke  2003    557  1:09.69  2:33.07  4:06.77    5:23.59  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  5:15.40                 
                     
16  Zenia Aarestrup  2001    557  1:14.08  2:36.76  4:07.06    5:23.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:17.88                 
                     
17  Louise Hvarre  2001    541  1:14.08  2:39.79  4:14.68    5:26.87   
  Vejle Svømmeklub  5:20.99                 
                     
18  Michelle Mortensen  2002    540  1:10.11  2:34.46  4:15.23    5:27.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:28.02                 
                     
19  Emilie Nyegaard  2001    530  1:13.60  2:44.71  4:12.28    5:28.98  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:20.31                 
                     
20  Amalie Nielsen  2003    529  1:13.16  2:37.98  4:08.32    5:29.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:15.46                 
                     
21  Anna Myhre Rottensten  2003    528  1:16.40  2:42.72  4:14.68    5:29.35   
  Lyngby Svømmeklub  5:30.54                 
                     
22  Sofie Hertzberg  2002    527  1:13.92  2:41.70  4:15.95    5:29.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:21.64                 
                     
23  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    524  1:14.68  2:41.36  4:15.99    5:30.30  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  5:02.10                 
                     
24  Line Lyskjær  2003    520  1:10.94  2:42.62  4:15.97    5:31.14   
  Silkeborg Svømmeklub  5:40.52                 
                     
25  Cecilie Christiansen  2003    519  1:13.75  2:33.30  4:13.53    5:31.24  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  5:19.39                 
                     
26  Freya Nørlund Wentzel  2003    506  1:09.64  2:34.94  4:15.63    5:34.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:27.71                 
                     
27  Clara Carlquist  2003    504  1:15.98  2:40.24  4:20.36    5:34.60   
  Gentofte Svømme Klub  5:23.53                 
                     
28  Amalie Michelsen  2003    503  1:11.66  2:42.34  4:13.10    5:34.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:32.08                 
                     
29  Elisabeth Sølvkjær  2002    498  1:15.35  2:43.93  4:15.74    5:35.95   
  Thisted Svømmeklub  5:32.52                 
                     
30  Emma Mikkelsen  2001    498  1:16.82  2:49.04  4:20.09    5:35.95   
  Vest-Brøndby  5:25.79                 
                     
31  Alberte Fie Petersen  2002    495  1:12.91  2:38.43  4:22.03    5:36.54   
  Roskilde Svømning  5:25.21                 
                     
32  Karoline L. Kristensen  2003    483  1:12.49  2:41.11  4:23.30    5:39.45   
  Aalborg Svømmeklub  5:32.58                 
                     
33  Mikala Ravn Borch  2003    480  1:17.24  2:44.17  4:26.37    5:40.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:37.34                 
                     
34  Cassandra G. Nygaard  2003    479  1:17.61  2:43.27  4:21.97    5:40.23   
  Sigma Swim Allerød  5:31.34                 
                     
35  Clara Tolderlund  2002    472  1:15.00  2:40.81  4:21.58    5:41.88   
  Silkeborg Svømmeklub  5:26.31                 
                     
36  Sarah Bundgaard  2003    469  1:19.42  2:45.80  4:25.40    5:42.73   
  Viborg Svømme Klub  5:34.15                 
                     
37  Amalie Schou  2003    468  1:17.99  2:47.28  4:25.71    5:42.96   
  Gentofte Svømme Klub  5:39.25                 
                     
38  Nikoline Skovly Larsen  2003    465  1:20.96  2:51.76  4:24.79    5:43.66   
  Næstved IF  5:31.67                 
                     
39  Maibritt Skjoldborg  2002    465  1:18.42  2:44.48  4:25.08    5:43.74   
  H2Odense  5:33.64                 
                     
40  Viktoria Bæts Kristensen  2002    454  1:20.49  2:53.11  4:32.02    5:46.43   
  Næstved IF  5:31.42                 
                     
41  Alberte Hedevang Petersen  2003    443  1:25.45  2:51.42  4:33.35    5:49.25   
  Haderslev Svømme Klub  5:39.41                 
                     
42  Luna Fyller Jacobsen  2003    440  1:20.60  2:51.11  4:29.64    5:50.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:33.85                 
                     
43  Emilie Johanna Bülow  2003    433  1:20.64  2:54.61  4:33.50    5:51.86   
  Vejle Svømmeklub  5:39.06                 
                     
Ella Stenholt  2003              DNF   
  Lyngby Svømmeklub  5:25.58                 
                     
Freja Romanski  2003              DSQ  flere flyben v250m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:39.99                 
                     
Ida S Olesen  2003              DSQ  Asynk ben v75m sw8.3 
  Aalborg Svømmeklub  5:24.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark