Tulokset DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 08 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 661 | 35.33 | 1:13.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 645 | 35.17 | 1:14.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | 605 | 35.93 | 1:16.08 | |||||
Lyseng IF | 1:15.68 | |||||||||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | 604 | 35.60 | 1:16.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.76 | |||||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 596 | 36.67 | 1:16.45 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.45 | |||||||||
6 | Cecilie Batz | 2003 | 595 | 36.03 | 1:16.48 | |||||
Kolding SK | 1:16.21 | |||||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | 595 | 36.52 | 1:16.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.52 | |||||||||
8 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 593 | 36.00 | 1:16.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.18 | |||||||||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 590 | 36.13 | 1:16.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.49 | |||||||||
10 | Caroline Brink | 2003 | 590 | 36.01 | 1:16.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.60 | |||||||||
10 | Maiken Hougaard | 2002 | 590 | 35.90 | 1:16.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.33 | |||||||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 577 | 36.92 | 1:17.26 | |||||
JGI Svømning | 1:16.22 | |||||||||
13 | Lærke Blond | 2003 | 570 | 36.17 | 1:17.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.32 | |||||||||
14 | Sofie Villum Færch | 2002 | 568 | 36.09 | 1:17.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.62 | |||||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 566 | 36.75 | 1:17.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.67 | |||||||||
16 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 560 | 36.72 | 1:18.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.40 | |||||||||
17 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 559 | 36.97 | 1:18.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.16 | |||||||||
18 | Julie K Rose | 2003 | 549 | 36.81 | 1:18.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.72 | |||||||||
19 | Hannah Höesch | 2003 | 542 | 37.98 | 1:18.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
20 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 541 | 36.94 | 1:18.93 | |||||
IHF Svømning | 1:19.65 | |||||||||
21 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 534 | 37.28 | 1:19.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
22 | Emma Bruhn | 2002 | 533 | 36.42 | 1:19.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
23 | Karoline Lagoni | 2003 | 533 | 36.80 | 1:19.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
24 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 531 | 37.58 | 1:19.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.54 | |||||||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | 531 | 37.62 | 1:19.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
26 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 529 | 36.68 | 1:19.56 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
27 | Emilie Meng | 2003 | 524 | 37.06 | 1:19.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.48 | |||||||||
28 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 523 | 37.36 | 1:19.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.40 | |||||||||
29 | Amalie Nielsen | 2003 | 514 | 37.52 | 1:20.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.21 | |||||||||
30 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 512 | 37.10 | 1:20.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.06 | |||||||||
31 | Amanda Hietala | 2002 | 511 | 37.72 | 1:20.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
32 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 507 | 37.59 | 1:20.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
33 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 507 | 37.73 | 1:20.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.30 | |||||||||
34 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 498 | 38.03 | 1:21.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.06 | |||||||||
35 | Malea Benediktson | 2001 | 490 | 38.13 | 1:21.58 | |||||
H2Odense | 1:18.73 | |||||||||
36 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 488 | 38.19 | 1:21.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
37 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 487 | 37.90 | 1:21.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.41 | |||||||||
37 | Johanne A Andersson | 2003 | 487 | 39.24 | 1:21.77 | |||||
Frem Odense | 1:19.57 | |||||||||
39 | Julia Harpøth | 2002 | 486 | 37.72 | 1:21.83 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
40 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 480 | 38.51 | 1:22.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.72 | |||||||||
41 | Ella Stenholt | 2003 | 479 | 39.42 | 1:22.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
42 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 472 | 38.85 | 1:22.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Næstved IF | 1:19.73 | |||||||||
43 | Jannie Eickhardt | 2001 | 471 | 38.33 | 1:22.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
44 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 463 | 38.70 | 1:23.16 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
45 | Sara Bundgaard | 2003 | 462 | 39.86 | 1:23.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
46 | Amalie Michelsen | 2003 | 459 | 39.16 | 1:23.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.83 | |||||||||
47 | Christine Henriksen | 2003 | 453 | 39.67 | 1:23.73 | |||||
JGI Svømning | 1:21.45 | |||||||||
48 | Ida Kjærgaard | 2003 | 451 | 39.53 | 1:23.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
49 | Maja Volke | 2002 | 450 | 38.49 | 1:23.97 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.31 | |||||||||
50 | Katharina N Møller | 2001 | 445 | 38.70 | 1:24.26 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.77 | |||||||||
51 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 445 | 38.34 | 1:24.28 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.41 | |||||||||
52 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 441 | 38.77 | 1:24.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.77 | |||||||||
53 | Barbara Ammentorp | 2003 | 435 | 39.12 | 1:24.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.99 | |||||||||
54 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 356 | 42.33 | 1:30.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.79 | |||||||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | DSQ | sw4.4 tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |