Results for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
13:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
670 |
1:05.75 |
2:15.11 |
3:23.10 |
|
4:30.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
639 |
1:06.10 |
2:16.04 |
3:25.65 |
|
4:34.51 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
633 |
1:05.75 |
2:16.99 |
3:27.28 |
|
4:35.39 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Føyn |
2002 |
|
631 |
1:06.28 |
2:17.97 |
3:27.63 |
|
4:35.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
4:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iben Bak |
2001 |
|
629 |
1:06.19 |
2:15.96 |
3:25.78 |
|
4:35.89 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
4:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tine Petersen |
2003 |
|
628 |
1:06.11 |
2:17.68 |
3:27.97 |
|
4:36.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
626 |
1:06.34 |
2:16.68 |
3:27.32 |
|
4:36.34 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
618 |
1:06.72 |
2:16.15 |
3:26.71 |
|
4:37.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
612 |
1:06.51 |
2:17.15 |
3:27.76 |
|
4:38.41 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
602 |
1:07.28 |
2:19.16 |
3:30.59 |
|
4:39.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
4:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
601 |
1:06.50 |
2:18.59 |
3:30.57 |
|
4:40.14 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
593 |
1:08.02 |
2:19.11 |
3:30.46 |
|
4:41.34 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
4:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
586 |
1:07.10 |
2:19.14 |
3:31.73 |
|
4:42.56 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Stecher |
2003 |
|
584 |
1:07.03 |
2:19.24 |
3:31.70 |
|
4:42.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
581 |
1:06.98 |
2:18.23 |
3:31.02 |
|
4:43.27 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Christensen |
2002 |
|
579 |
1:07.21 |
2:19.81 |
3:32.05 |
|
4:43.64 |
|
|
Odder Svømmeklub |
4:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
|
579 |
1:07.39 |
2:19.51 |
3:32.44 |
|
4:43.68 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
571 |
1:07.68 |
2:20.28 |
3:33.43 |
|
4:44.94 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
565 |
1:08.86 |
2:20.73 |
3:34.19 |
|
4:45.97 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
4:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
564 |
1:07.30 |
2:19.81 |
3:33.33 |
|
4:46.13 |
|
|
DeltaSwim |
4:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
564 |
1:08.27 |
2:21.13 |
3:34.08 |
|
4:46.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
561 |
1:07.68 |
2:20.32 |
3:34.40 |
|
4:46.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
561 |
1:08.32 |
2:22.09 |
3:35.23 |
|
4:46.58 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
549 |
1:08.62 |
2:22.46 |
3:36.22 |
|
4:48.73 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
547 |
1:07.12 |
2:20.13 |
3:34.53 |
|
4:49.02 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
|
537 |
1:08.27 |
2:22.54 |
3:37.42 |
|
4:50.83 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ella Christiansen |
2003 |
|
536 |
1:10.57 |
2:25.77 |
3:38.15 |
|
4:51.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
535 |
1:07.45 |
2:22.82 |
3:38.86 |
|
4:51.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
530 |
1:08.46 |
2:22.42 |
3:37.31 |
|
4:52.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
530 |
1:07.69 |
2:21.80 |
3:37.75 |
|
4:52.19 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
526 |
1:09.72 |
2:24.55 |
3:39.63 |
|
4:52.78 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
4:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
525 |
1:08.29 |
2:23.04 |
3:38.75 |
|
4:52.93 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
522 |
1:07.83 |
2:21.13 |
3:36.64 |
|
4:53.53 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
517 |
1:09.04 |
2:23.58 |
3:39.87 |
|
4:54.48 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Maria Lund |
2003 |
|
512 |
1:10.63 |
2:25.57 |
3:40.35 |
|
4:55.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
499 |
1:08.97 |
2:24.76 |
3:41.88 |
|
4:58.06 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
497 |
1:09.45 |
2:24.99 |
3:41.87 |
|
4:58.50 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
4:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:32 |
|