Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 8:03.37 2018-04-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
|
1:02.90 |
2:08.71 |
3:14.19 |
4:20.25 |
8:41.16 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
8:46.77 |
|
|
5:25.81 |
6:31.17 |
7:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
|
1:04.34 |
2:08.13 |
3:11.49 |
4:17.38 |
8:45.75 |
|
|
JGI Svømning |
8:48.71 |
|
|
5:24.49 |
6:31.94 |
7:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
|
1:02.41 |
2:09.62 |
3:17.12 |
4:24.25 |
8:52.92 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
9:04.91 |
|
|
5:31.55 |
6:38.85 |
7:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
|
1:03.00 |
2:11.32 |
3:20.06 |
4:28.93 |
8:53.36 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
8:46.33 |
|
|
5:34.50 |
6:41.02 |
7:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
|
1:01.12 |
2:05.52 |
3:11.92 |
4:20.15 |
8:55.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
9:10.82 |
|
|
5:29.06 |
6:38.56 |
7:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
|
1:04.57 |
2:13.40 |
3:47.24 |
4:29.64 |
8:58.17 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
8:45.65 |
|
|
5:49.05 |
6:43.48 |
7:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
|
1:03.50 |
2:11.08 |
3:18.52 |
4:26.05 |
9:00.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
8:51.03 |
|
|
5:34.56 |
6:43.37 |
7:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
|
1:03.27 |
2:09.73 |
3:16.72 |
4:24.82 |
9:01.22 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
8:52.70 |
|
|
5:33.62 |
6:43.08 |
7:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:03.03 |
2:09.49 |
3:16.59 |
4:24.42 |
9:03.18 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
8:57.74 |
|
|
5:33.30 |
6:43.53 |
7:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
|
1:02.46 |
2:10.01 |
3:18.70 |
4:28.13 |
9:04.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
8:48.60 |
|
|
5:37.38 |
6:47.37 |
8:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
|
1:03.74 |
2:11.67 |
3:21.20 |
4:31.32 |
9:12.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
8:56.27 |
|
|
5:41.10 |
6:52.06 |
8:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Bonde |
2001 |
|
|
1:05.05 |
2:15.12 |
3:25.49 |
4:36.10 |
9:15.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:00.41 |
|
|
5:45.97 |
6:56.07 |
8:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frede Meincke |
2002 |
|
|
1:05.25 |
2:14.95 |
3:26.20 |
4:38.42 |
9:26.35 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:23.29 |
|
|
5:50.14 |
7:02.82 |
8:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
|
|
1:06.46 |
2:17.12 |
3:28.08 |
4:39.94 |
9:27.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
9:20.06 |
|
|
5:51.94 |
7:03.94 |
8:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
|
1:05.20 |
2:15.53 |
3:27.34 |
4:40.50 |
9:36.69 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:19.42 |
|
|
5:54.61 |
7:09.60 |
8:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:02 |
|