Results for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 05 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 727 | 26.73 | ||||||
Herlev Svømning | 26.52 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 707 | 26.98 | ||||||
Herlev Svømning | 28.07 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 690 | 27.20 | ||||||
Herlev Svømning | 27.06 | |||||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 676 | 27.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 658 | 27.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
6 | Malthe Lindeblad | 2001 | 643 | 27.84 | ||||||
DeltaSwim | 28.11 | |||||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | 641 | 27.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.63 | |||||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | 636 | 27.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 632 | 28.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.54 | |||||||||
10 | Gustav Jørgensen | 2000 | 590 | 28.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
11 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 583 | 28.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
12 | Marius Nørgaard | 2001 | 572 | 28.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
13 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 570 | 28.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.89 | |||||||||
14 | David Hjort | 2000 | 569 | 29.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.83 | |||||||||
15 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 567 | 29.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
16 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 516 | 29.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.25 | |||||||||
17 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 556 | 29.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | |||||||||
18 | Jonas Hansen | 2001 | 549 | 29.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
19 | Lukas Jeppesen | 2001 | 542 | 29.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.35 | |||||||||
20 | Frederik Møller | 2002 | 532 | 29.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.71 | |||||||||
21 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 530 | 29.69 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
22 | Matthias Hansen | 2001 | 527 | 29.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
23 | Anders Vestergaard | 2001 | 520 | 29.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
24 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 513 | 30.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:13 |