Results for VAT Copenhagen Open 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 17.00
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.35 | ||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.08 | ||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.41 | ||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.86 | ||||||
6 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.29 | ||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.66 | ||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.69 | ||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | ||||||
10 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.41 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.48 | ||||||
2 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.85 | ||||||
3 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.35 | ||||||
4 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.72 | ||||||
5 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.23 | ||||||
6 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.42 | ||||||
7 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.70 | ||||||
- | Thor Bjørn Skinne | 2003 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 34.23 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.15 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.48 | ||||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 37.08 | ||||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.52 | ||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.63 | ||||||
7 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.71 | ||||||
8 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 38.08 | ||||||
9 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.46 | ||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:28 |