2020-02-25   04:04:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    35.35        2:29.05  Deltager ikke i finalen 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.34        2:30.30   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    35.68        2:31.71   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.08        2:36.34   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    36.70        2:36.88   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    37.15        2:38.55   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    37.68        2:39.84   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.15        2:42.60   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.20        2:43.47   
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.86        2:44.98   
11  Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    39.08        2:45.69   
12  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    40.62        2:46.11  Deltager ikke i finalen 
13  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    38.83        2:46.33   
14  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.40        2:48.15   
15  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.05        2:48.64   
16  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.61        2:49.07   
17  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.30        2:49.83   
18  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.85        2:52.78   
19  Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub    39.84        2:53.36   
20  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.28        2:53.74   
21  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    40.07        2:53.82   
22  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.14        2:59.30   
23  Julie Segato  2005  GTI    41.02        3:00.03   
24  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.50        3:01.41   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    41.70        3:04.93   
26  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    43.32        3:06.24   
27  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    43.78        3:17.76   
28  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    46.05        3:21.16   
29  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    49.57        3:30.94   
30  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub    51.32        3:35.84   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW6.3 over 15m v st 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark