Results for VAT Copenhagen Open 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
VAT Copenhagen Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:25 |
|
|
Arrangør |
VAT Copenhagen |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Albertslund Vagt |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.17 |
|
|
|
2:27.99 |
|
2 |
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.23 |
|
|
|
2:28.85 |
|
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.92 |
|
|
|
2:31.76 |
|
4 |
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
32.32 |
|
|
|
2:33.58 |
Deltager ikke i finalen |
5 |
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.12 |
|
|
|
2:34.35 |
|
6 |
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
33.58 |
|
|
|
2:34.39 |
Deltager ikke i finalen |
7 |
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.39 |
|
|
|
2:34.67 |
|
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
32.36 |
|
|
|
2:39.01 |
|
9 |
Wilma Anker |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
33.08 |
|
|
|
2:42.38 |
|
10 |
Mai Andersen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
33.99 |
|
|
|
2:42.40 |
|
11 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
36.82 |
|
|
|
2:42.65 |
|
12 |
Emma Stoltz |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
|
37.32 |
|
|
|
2:43.66 |
Deltager ikke i finalen |
13 |
Mia Lindberg |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
37.85 |
|
|
|
2:44.84 |
|
14 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
36.87 |
|
|
|
2:46.34 |
|
15 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
34.45 |
|
|
|
2:46.84 |
|
16 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI |
|
34.68 |
|
|
|
2:46.98 |
|
17 |
Liva Søby |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
35.81 |
|
|
|
2:48.06 |
|
18 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
36.46 |
|
|
|
2:50.36 |
|
19 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.74 |
|
|
|
2:50.65 |
|
20 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
Albertslund IF |
|
36.66 |
|
|
|
2:51.18 |
|
21 |
Lise Refsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
39.51 |
|
|
|
2:52.79 |
|
22 |
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
37.01 |
|
|
|
2:55.01 |
|
23 |
Camilla Porsdal |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
39.76 |
|
|
|
2:56.54 |
|
24 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
GTI |
|
37.97 |
|
|
|
2:57.75 |
|
25 |
Laura Thomadsen |
2004 |
Albertslund IF |
|
38.50 |
|
|
|
2:58.96 |
|
26 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41.03 |
|
|
|
2:59.19 |
|
27 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI |
|
36.16 |
|
|
|
2:59.82 |
|
28 |
Emma M. Andersen |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
38.11 |
|
|
|
3:00.07 |
|
29 |
Amalie Backhausen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41.52 |
|
|
|
3:02.07 |
|
30 |
Nora Kejser |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
43.68 |
|
|
|
3:02.14 |
|
31 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
40.00 |
|
|
|
3:02.31 |
|
32 |
Luna Luminari |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
40.00 |
|
|
|
3:02.59 |
|
33 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
38.74 |
|
|
|
3:02.94 |
|
34 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
38.87 |
|
|
|
3:02.97 |
|
35 |
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
40.73 |
|
|
|
3:04.90 |
|
36 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
43.39 |
|
|
|
3:05.37 |
|
37 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
42.24 |
|
|
|
3:06.57 |
|
38 |
Mathilde Pihl |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41.60 |
|
|
|
3:10.25 |
|
39 |
Filippa Walløe |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
48.03 |
|
|
|
3:16.38 |
|
40 |
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
44.45 |
|
|
|
3:18.60 |
|
41 |
Astrid Kruuse |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
44.49 |
|
|
|
3:19.10 |
|
42 |
Freya Isabel Christensen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
44.46 |
|
|
|
3:22.69 |
|
43 |
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
52.43 |
|
|
|
3:27.40 |
|
44 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
48.47 |
|
|
|
3:29.60 |
|
45 |
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
53.36 |
|
|
|
3:49.14 |
|
- |
Caroline Koch |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Frederikke M. Christensen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Clara Lindstedt |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
SW9.4 ryg afs mave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
13:25 |
|