2020-02-23   21:23:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.44   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.34   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.45   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            29.65   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.78   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.02   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            31.00   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            31.10   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.11   
10  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            31.37   
11  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            31.61   
12  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            31.90   
13  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            32.23   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            32.52   
15  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            33.01   
16  Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            33.33   
17  Julie Silberg  2002  Solrød Svømmeklub            33.82   
18  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            33.92   
19  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            33.99   
20  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.90   
21  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            38.70   
22  Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.42   
23  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.33   
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.93   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            31.05   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            32.56   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.68   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.97   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            33.29   
Emilia Gotfredsen  2005  GTI            33.40   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            33.55   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.58   
10  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.59   
11  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.37   
12  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.44   
13  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.53   
14  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            36.20   
15  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            36.21   
16  Julie Segato  2005  GTI            36.48   
17  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.73   
18  Astrid Høffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.11   
19  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            37.57   
20  Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.80   
21  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.08   
22  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            38.43   
23  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.64   
24  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub            38.92   
25  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.54   
26  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.06   
27  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            42.66   
28  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            44.01   
29  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            45.53   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            31.31   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.62   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            35.16   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.58   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.45   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            36.66   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            36.74   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.84   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            36.85   
10  Mathilde Willumsen  2006  GTI            37.28   
11  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            37.32   
12  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            37.51   
13  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.00   
14  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.45   
15  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.53   
16  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.09   
17  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.87   
18  Maila Anker  2007  Ringsted Svømme Klub            39.94   
19  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.22   
20  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.24   
21  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.78   
22  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.97   
23  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            42.48   
24  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            43.87   
25  Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            44.84   
26  Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            46.07   
27  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            46.23   
28  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.33   
29  Jasmin Jansuk Rømer  2007  Rønne Svømme Klub            46.76   
30  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            47.48   
31  Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub            47.98   
32  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.04   
33  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.25   
34  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            51.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.72   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            29.12   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.18   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.38   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.49   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            30.30   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            30.69   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            30.94   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            30.99   
10  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            31.28   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            29.68   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            30.23   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            31.94   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.77   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.82   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.93   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            33.26   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.49   
Emilia Gotfredsen  2005  GTI            34.04   
10  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.36   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            30.92   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.25   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            33.59   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            34.18   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.46   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            35.68   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            36.18   
Mathilde Willumsen  2006  GTI            36.86   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            36.87   
10  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.39   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.93   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.76   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.80   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            26.97   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.23   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub            27.37   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            27.39   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            27.85   
10  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            28.07   
11  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            28.10   
12  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            28.18   
13  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            28.19   
14  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            28.21   
15  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub            28.24   
16  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            28.25   
17  Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub            28.26   
18  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.27   
19  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.50   
20  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.13   
21  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.24   
22  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939            29.38   
23  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.41   
24  Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            29.42   
25  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.66   
26  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub            30.79   
27  Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            31.80   
28  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.26   
29  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.34   
30  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.93   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            DNS   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.58   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            29.08   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            29.53   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.08  Deltager ikke i finalen 
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            31.14   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.49   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            31.87   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.89   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.14   
10  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            32.26   
11  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.31   
12  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            32.62   
13  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.73   
14  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            32.86   
15  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.08   
16  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.75   
17  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.84   
18  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.85   
19  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.52   
20  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.23   
21  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            37.36   
22  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            41.01   
22  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            41.01   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            28.61   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.24   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            31.51   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            31.82   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.85   
Daniel Bastholm  2005  GTI            33.01   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            33.49   
Cilas Madsen  2005  GTI            33.87   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.91   
10  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            34.10   
11  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            34.70   
12  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            35.13   
13  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.83   
14  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.21   
15  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.77   
16  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            37.11   
17  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.99   
18  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.10   
19  Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            38.20   
20  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.89   
21  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            39.03   
22  Mathias Olsen  2005  GTI            39.33   
23  Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.57   
24  Marius Mains  2005  GTI            39.59   
25  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            39.71   
26  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            41.25   
27  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.76   
28  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            44.22   
29  Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub            45.31   
30  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            45.57   
31  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            46.95   
32  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            49.81   
33  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            53.27   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.22   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.43   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.81   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.97   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            27.14   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.33   
Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub            27.56   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            27.85   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            27.94   
10  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.00   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.65   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.97   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            29.69   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            30.95   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            30.95   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.23   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.33   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.47   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            31.79   
10  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            32.02   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            29.41   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.98   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            31.40   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            31.50   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.39   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            32.70   
Cilas Madsen  2005  GTI            32.86   
Daniel Bastholm  2005  GTI            32.90   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.10   
10  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            33.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    35.35        2:29.05  Deltager ikke i finalen 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.34        2:30.30   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    35.68        2:31.71   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    36.08        2:36.34   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    36.70        2:36.88   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    37.15        2:38.55   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    37.68        2:39.84   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.15        2:42.60   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.20        2:43.47   
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.86        2:44.98   
11  Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    39.08        2:45.69   
12  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    40.62        2:46.11  Deltager ikke i finalen 
13  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    38.83        2:46.33   
14  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.40        2:48.15   
15  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.05        2:48.64   
16  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.61        2:49.07   
17  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.30        2:49.83   
18  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.85        2:52.78   
19  Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub    39.84        2:53.36   
20  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.28        2:53.74   
21  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    40.07        2:53.82   
22  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.14        2:59.30   
23  Julie Segato  2005  GTI    41.02        3:00.03   
24  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    41.50        3:01.41   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    41.70        3:04.93   
26  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub    43.32        3:06.24   
27  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub    43.78        3:17.76   
28  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    46.05        3:21.16   
29  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    49.57        3:30.94   
30  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub    51.32        3:35.84   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW6.3 over 15m v st 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.75        2:24.51   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    35.41        2:30.37   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.23        2:34.68   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    36.35        2:35.46   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    37.64        2:37.34   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    37.52        2:39.60   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    37.51        2:41.41   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.62        2:42.94   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.60        2:45.34   
10  Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    39.70        2:46.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:21 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Holm  1996    555  32.43        2:16.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.07                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    548  32.97        2:16.71   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.39                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    539  32.07        2:17.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.84                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    538  33.30        2:17.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:08.60                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    511  33.77        2:19.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.60                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    493  33.73        2:21.60  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:27.69                 
                     
Jens Bomgaard  2002    491  33.31        2:21.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.08                 
                     
Anders Nielsen  2001    467  32.95        2:24.22   
  Ringsted Svømme Klub  2:17.33                 
                     
Alexander Vergereau  2004    466  34.68        2:24.35   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.21                 
                     
10  Mathias Riff Alexandersen  2001    446  34.80        2:26.40   
  Sigma Swim Birkerød  2:24.11                 
                     
11  Magnus Carstensen  1999    412  34.51        2:30.32   
  Ringsted Svømme Klub  2:16.59                 
                     
12  Mikkel Eg Ibsen  2002    406  36.38        2:31.09  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:39.54                 
                     
13  Frederik Nerving  1997    386  36.58        2:33.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.89                 
                     
14  Benjamin Bodal  2003    374  36.72        2:35.21   
  Ringsted Svømme Klub  2:40.84                 
                     
15  Phillip Quist  2003    366  36.06        2:36.39   
  Rønne Svømme Klub  2:34.92                 
                     
16  Jeppe Kjær  2004    353  37.55        2:38.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:27.44                 
                     
17  Alexander Søgaard  2002    353  37.16        2:38.36   
  Ringsted Svømme Klub  2:29.84                 
                     
18  William Ølshøj  2004    350  36.24        2:38.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:38.50                 
                     
19  Joakim Grøn-Henriksen  2004    340  37.11        2:40.28   
  Ringsted Svømme Klub  2:39.08                 
                     
20  Anders Gaard  2006    299  39.74        2:47.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:40.00                 
                     
21  Malte Hjalholt  2003    283  39.08        2:50.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.61                 
                     
22  Morten Kilhof  2000    275  38.73        2:52.10   
  Solrød Svømmeklub  2:47.85                 
                     
23  Frederik Grove Ankerdal  2005    272  2:52.59        2:52.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.08                 
                     
24  Peter K. M. Petersen  2006    262  41.03        2:54.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
25  Vincent Borup Schärer  2006    258  40.72        2:55.76   
  GTI  2:53.31                 
                     
26  Jonathan Skadhauge  2005    247  40.45        2:58.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:58.83                 
                     
27  Grigory Selivanov  2004    240  41.02        2:59.98   
  VAT Copenhagen-MK31  3:23.82                 
                     
28  Mikkel Brundert Hansen  2002    238  43.57        3:00.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
29  Sune Vergmann  2005    234  41.60        3:01.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
30  Mathias W. Rasmussen  2005    229  42.32        3:02.74   
  GTI  3:00.69                 
                     
31  Victor Bornemann  2004    218  43.24        3:05.83   
  Sigma Swim Allerød  3:26.58                 
                     
32  Alexander Okkerholm  2005    158  49.65        3:26.71   
  Nyborg Svømmeklub  3:39.42                 
                     
33  Lukas Skov Christiansen  2005    120  54.90        3:46.67   
  Nyborg Svømmeklub  3:55.34                 
                     
Emil B. Mortensen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  4:04.56                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:30.25                 
                     
Tobias Hansen  2005              DSQ  SW6.4 EFB v 100m 
  Nyborg Svømmeklub  3:31.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.38        2:12.51   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.09        2:13.88   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.08        2:14.31   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    32.59        2:15.81   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    32.30        2:19.79   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.42        2:21.88   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    33.96        2:22.83   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    34.67        2:24.42   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    34.06        2:26.29   
10  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.05        2:28.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:25 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:16.90   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.47   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.77  Deltager ikke i finalen 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            1:19.34   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.03   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:27.23   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.58   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            1:29.92   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:45.86   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.68   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:18.77   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            1:22.22   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:24.42   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:24.53   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:26.89   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:27.63   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            1:29.31   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:29.60   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:31.81   
11  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.82   
12  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF            1:33.11   
13  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.38   
14  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:33.50   
15  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:34.78   
16  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.18   
17  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:40.53   
18  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:40.99   
19  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            1:41.20   
20  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:44.60   
21  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:47.84   
22  Sofie Christiansen  2005  Rønne Svømme Klub            2:10.30   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.79   
Julie Liv Madsen  2006  GTI            1:28.68   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            1:29.28   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.69   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:31.98   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            1:36.05   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            1:36.10   
Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:38.21   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:39.74   
10  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:39.83   
11  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:42.31   
12  Mathilde Willumsen  2006  GTI            1:43.09   
13  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            1:43.88   
14  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            1:44.71   
15  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrød Svømmeklub            1:45.09   
16  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:45.76   
17  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:47.36   
18  Maila Anker  2007  Ringsted Svømme Klub            1:52.23   
19  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:53.00   
20  Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:55.77   
21  Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub            2:04.32   
22  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:19.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:15.94   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.17   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.07   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            1:19.18   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:27.27   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.87   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            1:30.47   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:46.54   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:16.52   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            1:18.26   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            1:21.27   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:23.18   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:25.30   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:26.64   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:26.95   
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            1:28.14   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:29.21   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:30.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:35 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            1:09.13   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            1:13.10   
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.97   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            1:13.98   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            1:15.79   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.87   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            1:17.84   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.70  Deltager ikke i finalen 
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:24.77   
10  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:26.10   
11  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.77   
12  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:31.44   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            DNS   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.57   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            1:17.98  Deltager ikke i finalen 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.33   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.18   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.62   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:23.01   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:23.05   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            1:24.34   
Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.71   
10  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.27   
11  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub            1:26.11   
12  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            1:26.37   
13  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:31.20   
14  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:32.89   
15  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            1:35.82   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            1:22.80   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            1:29.36   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:31.94   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.93   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:34.45   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:35.08   
Mathias Olsen  2005  GTI            1:35.75   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:36.96   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.30   
10  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.72   
11  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:39.79   
12  Marius Mains  2005  GTI            1:43.74   
13  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:44.45   
14  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:49.80   
15  Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub            1:55.10   
16  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:57.87   
17  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            1:58.63   
18  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            2:03.60   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            1:06.21   
Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            1:12.73   
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.06   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            1:13.42   
Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            1:14.27   
Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            1:14.54   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.83   
Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:24.01   
Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.25   
Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW7.6 Ej sam v 100m 
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.27   
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.18   
Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.00   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            1:20.46   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:21.00   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.80   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            1:21.96   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:24.53   
Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.31   
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:44 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  16 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:27   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    31.40  1:05.94  1:42.00    4:40.24   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.10  1:08.33  1:45.02    4:43.73   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.06  1:06.97  1:42.93    4:45.71   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    33.25  1:09.20  1:45.96    4:46.41   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    32.50  1:08.87  1:46.03    4:46.98   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.26  1:07.50  1:43.93    4:47.51   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    32.58  1:08.18  1:45.16    4:48.10   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    33.46  1:11.23  1:48.09    4:49.43   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.74  1:08.79  1:45.23    4:50.54   
10  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    33.84  1:11.53  1:48.60    4:52.28   
11  Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.42  1:11.07  1:48.91    4:53.71   
12  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.94  1:11.46  1:48.39    4:53.82   
13  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    33.37  1:10.18  1:48.36    4:56.39   
14  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    33.27  1:09.04  1:47.24    5:02.57   
15  Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.88  1:13.30  1:51.47    5:03.86   
16  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.68  1:10.77  1:48.94    5:05.43   
17  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.85  1:11.64  1:50.76    5:06.88   
18  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.00  1:14.66  1:53.56    5:15.11   
19  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939    36.07  1:15.82  1:56.69    5:16.22   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    34.75  1:12.79  1:52.22    5:03.81   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.69  1:14.63  1:53.84    5:06.48   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.40  1:13.48  1:53.44    5:06.57   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    34.29  1:13.47  1:51.51    5:06.98   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.44  1:13.45  1:53.32    5:12.79   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.31  1:14.99  1:55.78    5:12.88   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.46  1:15.95  1:56.22    5:13.35   
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    36.11  1:15.77  1:56.79    5:20.47   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    37.13  1:17.83  2:00.75    5:21.09   
10  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.29  1:16.00  1:56.55    5:21.30   
11  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    37.28  1:18.45  2:00.95    5:22.32   
12  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    37.77  1:18.49  1:59.75    5:27.10   
13  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.22  1:18.70  2:01.67    5:30.69   
14  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.62  1:18.79  2:01.53    5:31.18   
15  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød    37.21  1:19.48  2:02.53    5:35.13   
Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            DSQ  SW4.4Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:27 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  59.63  1:31.02    4:05.83   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  59.69  1:31.16    4:07.72   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:00.25  1:32.34    4:09.98   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    28.08  58.37  1:29.60    4:11.52   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:00.55  1:32.84    4:11.69   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.66  1:01.50  1:34.54    4:16.04   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    30.22  1:02.58  1:35.43    4:19.18   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.09  1:02.50  1:35.31    4:19.96   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    30.09  1:02.51  1:35.82    4:21.86   
10  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.94  1:02.10  1:35.13    4:21.88   
11  Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    29.87  1:04.03  1:37.38    4:22.51   
12  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.60  1:01.97  1:34.28    4:23.71   
13  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.40  1:01.23  1:34.60    4:25.34   
14  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    29.94  1:03.83  1:37.74    4:28.61   
15  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.68  1:03.91  1:37.79    4:30.36   
16  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    31.64  1:06.08  1:41.09    4:32.97   
17  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.07  1:05.59  1:39.31    4:33.11   
18  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.34  1:02.77  1:37.31    4:35.02   
19  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    26.93  1:02.81  1:33.26    4:37.95   
20  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    30.46  1:05.43  1:42.58    4:40.70   
21  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.98  1:06.33  1:42.62    4:42.79   
22  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    30.60  1:05.46  1:42.27    4:43.86   
23  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.32  1:06.14  1:42.53    4:46.20   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    30.79  1:05.59  1:40.29    4:38.67   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    31.37  1:06.90  1:42.31    4:41.45   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.15  1:09.59  1:46.16    4:45.91   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    31.74  1:08.29  1:45.26    4:47.23   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    31.69  1:08.50  1:46.31    4:47.33   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.95  1:08.82  1:45.44    4:50.48   
William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub    33.16  1:09.16  1:46.96    4:57.26   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    32.80  1:09.57  1:47.31    5:00.24   
Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.66  1:11.32  1:50.02    5:01.31   
10  Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub    31.55  1:07.60  1:46.25    5:03.11   
11  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    34.28  1:12.19  1:52.06    5:08.91   
12  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31    34.45  1:13.79  1:54.82    5:15.70   
13  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød    38.03  1:20.20  2:02.97    5:28.66   
14  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.08  1:20.45  2:02.54    5:32.29   
15  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.62  1:25.08  2:13.11    6:01.29   
16  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.12  1:26.49  3:03.87    6:23.99   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    31.89  1:08.75  1:46.31    4:57.11   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    32.39  1:10.48  1:49.55    5:02.97   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    35.17  1:14.41  1:54.61    5:11.80   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    38.27  1:20.80  2:04.21    5:33.62   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    37.15  1:20.61  2:05.25    5:44.74   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    38.44  1:23.15  2:07.72    5:50.05   
Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.39  1:23.95  2:10.89    5:56.35   
Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    39.91  1:28.38  2:15.07    6:14.86   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    41.06  1:29.05  2:18.43    6:15.20   
10  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    42.80  1:32.05  2:20.78    6:20.73   
11  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub        4:49.51    6:21.29   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            33.96   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub            34.55   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            35.21   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.33   
Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.65   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            35.98   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            36.13   
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            36.15  Deltager ikke i finalen 
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.21   
10  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.29   
11  Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            36.74   
12  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            37.21   
13  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            37.77   
14  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            38.15   
15  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            38.29   
16  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            38.82   
17  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            40.67   
18  Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            43.51   
19  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            51.58   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            34.92   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            36.52   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.16   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.22   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.01   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.18   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.70   
Julie Segato  2005  GTI            39.96   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            40.73   
10  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            41.57   
11  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            43.10   
12  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.39   
13  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.68   
14  Mathilde Lund  2004  Solrød Svømmeklub            45.11   
15  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            49.14   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            37.66   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.68   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            37.91   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            39.10   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.36   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.91   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            40.10   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            40.64   
Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            40.71   
10  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            40.96   
11  Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            41.50   
12  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            41.87   
13  Jaqueline Haack  2006  Solrød Svømmeklub            42.30   
14  Mathilde Willumsen  2006  GTI            42.51   
15  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.58   
16  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            43.03   
17  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            43.34   
18  Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            43.64   
19  Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            44.12   
20  Jasmin Jansuk Rømer  2007  Rønne Svømme Klub            44.28   
21  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            45.63   
22  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            46.13   
23  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            46.94   
24  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            47.53   
25  Maja Lollike  2007  Vallensbæk IF Af 1939            47.72   
26  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.78   
27  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            53.29   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:27   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            33.65   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub            34.06   
Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.72   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            34.76   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.09   
Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.82   
Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            36.16   
Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            36.30   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            36.48   
10  Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            36.86   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.30   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.19   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.49   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.15   
Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.33   
Julie Segato  2005  GTI            37.63   
Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.42   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            39.57   
Emilia Gotfredsen  2005  GTI            40.36   
10  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            40.78   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.76   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.39   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            37.72   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.96   
Alberte Crone Larsen  2006  GTI            38.51   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            38.75   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            39.27   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            39.95   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            40.36   
10  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI            40.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:27 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.65   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.51   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.98   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            30.36   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub            31.28   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.36   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            31.36  Deltager ikke i finalen 
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.45   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.57   
10  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            31.98   
11  August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            32.36   
12  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            32.77   
13  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.85   
14  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.20   
15  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            35.53   
16  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            37.41   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            31.70  Deltager ikke i finalen 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            33.00   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.57   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.17   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.56   
Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.71   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.17   
Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            39.23   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.98   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            34.28   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.06   
Daniel Bastholm  2005  GTI            36.64   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            37.00   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.08   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.89   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            38.05   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.30   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.50   
10  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.72   
11  Cilas Madsen  2005  GTI            39.77   
12  Mathias Olsen  2005  GTI            40.19   
13  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            40.32   
14  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            43.09   
15  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            43.14   
16  Valdemar Trærup  2005  Solrød Svømmeklub            43.50   
17  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            43.71   
18  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            45.52   
19  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            46.75   
20  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            50.06   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:28   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.35   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.08   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.44   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            30.41   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            30.86   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub            31.29   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            31.66   
Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            31.69   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.95   
10  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.41   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            31.48   
Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.85   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.35   
Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            37.72   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.23   
Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            38.42   
Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            40.70   
Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            34.23   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.15   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            36.48   
Daniel Bastholm  2005  GTI            37.08   
Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.52   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.63   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.71   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            38.08   
Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.46   
10  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:28 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.17        2:27.99   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.23        2:28.85   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.92        2:31.76   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    32.32        2:33.58  Deltager ikke i finalen 
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.12        2:34.35   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    33.58        2:34.39  Deltager ikke i finalen 
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.39        2:34.67   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.36        2:39.01   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    33.08        2:42.38   
10  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    33.99        2:42.40   
11  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    36.82        2:42.65   
12  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    37.32        2:43.66  Deltager ikke i finalen 
13  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.85        2:44.84   
14  Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    36.87        2:46.34   
15  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    34.45        2:46.84   
16  Julie Liv Madsen  2006  GTI    34.68        2:46.98   
17  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.81        2:48.06   
18  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    36.46        2:50.36   
19  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.74        2:50.65   
20  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    36.66        2:51.18   
21  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.51        2:52.79   
22  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    37.01        2:55.01   
23  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    39.76        2:56.54   
24  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    37.97        2:57.75   
25  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    38.50        2:58.96   
26  Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.03        2:59.19   
27  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    36.16        2:59.82   
28  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    38.11        3:00.07   
29  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.52        3:02.07   
30  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    43.68        3:02.14   
31  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.00        3:02.31   
32  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.00        3:02.59   
33  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.74        3:02.94   
34  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.87        3:02.97   
35  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.73        3:04.90   
36  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    43.39        3:05.37   
37  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    42.24        3:06.57   
38  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.60        3:10.25   
39  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.03        3:16.38   
40  Maila Anker  2007  Ringsted Svømme Klub    44.45        3:18.60   
41  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    44.49        3:19.10   
42  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    44.46        3:22.69   
43  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.43        3:27.40   
44  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    48.47        3:29.60   
45  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub    53.36        3:49.14   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  SW9.4 ryg afs mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.36        2:25.12   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.32        2:27.62   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.62        2:30.51   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.81        2:33.31   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.96        2:33.49   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.15        2:38.73   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    35.30        2:39.28   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    34.28        2:44.15   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.58        2:47.26   
10  Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    34.46        2:50.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.98        2:15.77   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    28.80        2:16.01   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.22        2:17.07   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    28.53        2:18.25   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    28.93        2:18.50  Deltager ikke i finalen 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.82        2:19.07   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.58        2:20.16   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.50        2:21.54   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    30.06        2:21.75   
10  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    31.15        2:23.08   
11  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.62        2:25.81   
12  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    29.87        2:27.21   
13  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    31.60        2:27.72   
14  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    31.74        2:27.88  Deltager ikke i finalen 
15  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.01        2:29.52   
16  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.41        2:30.81   
17  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.67        2:32.68   
18  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.53        2:33.68   
19  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.81        2:36.67   
20  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    31.31        2:37.01   
21  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.52        2:37.51   
22  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød    37.38        2:43.19   
23  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    38.13        2:43.40   
24  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.56        2:43.83   
25  Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    33.72        2:45.38   
26  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.22        2:46.27   
27  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.09        2:49.17   
28  Patrick S. Hansen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.49        2:50.09   
29  Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    38.19        2:52.19   
30  Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    39.44        2:52.63   
31  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød    37.22        2:52.86   
32  Daniel Bastholm  2005  GTI    36.24        2:53.01   
33  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.53        2:53.85   
34  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.49        2:56.70   
35  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.71        2:58.07   
36  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    36.96        3:03.03   
37  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    40.94        3:12.33   
38  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    44.30        3:12.34   
39  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    47.75        3:13.08   
40  Marius Mains  2005  GTI    41.67        3:15.32   
41  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    49.34        3:23.63   
42  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.23        3:24.16   
43  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    53.74        3:43.12   
44  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub    52.89        3:48.59   
45  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub    1:01.90        4:05.22   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  sw6.2 afsæt mave 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 12, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.77        2:10.43   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    28.26        2:14.18   
Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.43        2:14.73   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.10        2:16.13   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    29.70        2:19.16   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    29.59        2:20.31   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.34        2:21.21   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.40        2:22.23   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.97        2:22.71   
10  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    31.32        2:24.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            1:00.40   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.90   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:01.04   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:02.69   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            1:02.76  Deltager ikke i finalen 
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            1:03.40  Deltager ikke i finalen 
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            1:04.29   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:04.94   
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.02   
10  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.66   
11  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.89   
12  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:05.90   
13  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            1:06.44   
14  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub            1:06.49   
15  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.76   
16  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:07.02   
17  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            1:07.28   
17  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.28   
19  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            1:07.33   
20  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.03   
21  Lærke Samsø Svenningsen  2002  Solrød Svømmeklub            1:09.05   
22  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.18   
23  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.26   
24  Mette Tofte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            1:10.13   
25  Lærke Blond  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:11.09   
26  Sofia Levisen  2002  Solrød Svømmeklub            1:11.78   
27  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:13.41   
28  Julie Silberg  2002  Solrød Svømmeklub            1:16.60   
29  Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.69   
30  Rebecca Andersen  2003  Rønne Svømme Klub            1:20.83   
31  Elise Bengtsson  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.53   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.63   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.82   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.96   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:04.25   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:05.15   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:05.62   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:06.23   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:06.67   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.36   
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            1:07.83   
11  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:07.86   
12  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.98   
13  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.71   
14  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.43   
15  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.76   
16  Natacha Munch  2005  Solrød Svømmeklub            1:09.78   
17  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            1:10.40   
18  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:10.59   
18  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:10.59   
20  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:10.75   
21  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            1:11.11   
22  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:11.78   
23  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.23   
24  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            1:13.52   
25  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:13.71   
26  Emilia Gotfredsen  2005  GTI            1:14.43   
27  Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrød Svømmeklub            1:18.18   
28  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:18.43   
29  Mathilde Lund  2004  Solrød Svømmeklub            1:20.26   
30  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:22.08   
31  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:22.68   
32  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            1:23.44   
33  Sofie Christiansen  2005  Rønne Svømme Klub            1:28.52   
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:07.34   
Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrød Svømmeklub            1:12.06   
Sarah Højlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:12.74   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrød Svømmeklub            1:12.77   
Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.75   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrød Svømmeklub            1:15.57   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.94   
Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.91   
Sofie Ammentorp Ribjerg  2006  Solrød Svømmeklub            1:17.18   
10  Charlotte Hjortshøj  2006  Solrød Svømmeklub            1:17.35   
11  Daniella Anderson  2006  Solrød Svømmeklub            1:18.45   
12  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:18.81   
13  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:20.34   
14  Amanda Liechti  2008  Solrød Svømmeklub            1:20.78   
15  Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            1:21.38   
16  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            1:22.51   
17  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.88   
18  Hanna Rørbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.80   
19  Jasmin Jansuk Rømer  2007  Rønne Svømme Klub            1:26.01   
20  Ida Sohn  2008  Rønne Svømme Klub            1:26.65   
21  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:26.79   
22  Emma Spang  2006  Solrød Svømmeklub            1:27.45   
23  Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            1:27.96   
24  Maja Hansen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.24   
25  Amalie Møller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:37.45   
26  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:46.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:43   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            1:00.08   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.13   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:00.29   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:03.55   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            1:04.23   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub            1:04.69   
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            1:04.98   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.20   
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.27   
10  Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:06.86   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.58   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:02.95   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:04.52   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:04.79   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:05.15   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:05.74   
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:06.93   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:07.61   
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:07.99   
10  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrød Svømmeklub            1:08.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:43 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.25   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.65   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            54.86   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            55.34   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            55.59   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            55.70   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            55.86   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.97   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            56.37   
10  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.58   
11  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            56.63  Deltager ikke i finalen 
12  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub            56.77   
13  Nikolaj Almeborg  2000  Rønne Svømme Klub            56.83   
14  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            57.01  Deltager ikke i finalen 
15  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.19   
16  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.40   
17  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            58.80   
18  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub            59.24   
19  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.57   
20  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.92   
21  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.12   
22  Morten Kilhof  2000  Solrød Svømmeklub            1:03.41   
23  Mathias Petersen  1999  Solrød Svømmeklub            1:03.71   
24  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:04.96   
25  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.47   
26  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:08.60   
Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
August Hertz Bugge  2000  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            55.85  Deltager ikke i finalen 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.54   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            1:00.82   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.74   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            1:01.77  Deltager ikke i finalen 
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            1:01.95   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:02.64   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:03.04   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.12   
10  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:04.23   
11  William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            1:04.73   
12  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:05.48   
13  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            1:05.93   
14  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:06.42   
15  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:07.49   
16  Malte Rasch  2004  Rønne Svømme Klub            1:07.78   
17  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:07.87   
18  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:07.90   
19  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrød Svømmeklub            1:08.01   
20  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:09.37   
21  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            1:09.71   
22  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.27   
23  Victor Schnabelrauch  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:12.91   
24  Grigory Selivanov  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:13.50   
25  Thor Bjørn Skinne  2003  Solrød Svømmeklub            1:13.56   
26  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:15.94   
27  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            1:16.61   
28  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:19.39   
29  Bjarke Søndergaard Jensen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.07   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malte Berlin  2005  Rønne Svømme Klub            1:01.68   
Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:04.00   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.71   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            1:08.77   
Cilas Madsen  2005  GTI            1:08.98   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            1:09.58   
Tobias Melhede  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.22   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            1:10.52   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:11.78   
10  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.27   
11  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:15.00   
12  Peter K. M. Petersen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:15.26   
13  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            1:16.03   
14  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            1:16.62   
15  Valdemar Trærup  2005  Solrød Svømmeklub            1:16.72   
16  Vincent Borup Schärer  2006  GTI            1:16.79   
17  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.37   
18  Martin Daniele  2006  Solrød Svømmeklub            1:18.83   
19  Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:18.85   
20  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.01   
21  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            1:19.43   
22  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.40   
23  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.51   
24  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.98   
25  Anders Koefoed-Holm  2006  Rønne Svømme Klub            1:23.35   
26  Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:25.64   
27  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:26.07   
28  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            1:26.61   
29  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:26.96   
30  Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:28.37   
31  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            1:30.78   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.66   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.68   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            55.58   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            55.64   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.10   
Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            56.39   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            56.53   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            56.59   
Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.74   
10  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            56.88   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939            59.51   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            59.57   
Phillip Quist  2003  Rønne Svømme Klub            1:02.18   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:02.61   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            1:03.25   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:03.27   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            1:03.62   
William Studsgaard  2004  Rønne Svømme Klub            1:06.30   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:06.46   
Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.36        2:21.13   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.84        2:28.00   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    33.93        2:40.34   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    35.82        2:45.04  Deltager ikke i finalen 
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    37.47        2:49.31   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.69        2:50.02   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    38.46        3:01.11  Deltager ikke i finalen 
Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            DNS   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.10        2:22.75   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.04        2:29.41   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    34.74        2:42.79   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    36.08        2:45.98   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.36        2:49.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.72        2:15.31   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.61        2:15.71   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.02        2:19.09   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.44        2:19.55   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    31.21        2:20.82   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    31.95        2:21.92   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.48        2:24.57   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.70        2:28.89   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    32.61        2:29.80   
10  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.95        2:33.73   
11  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.18        2:34.66   
12  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.65        2:37.62   
13  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.96        2:38.43   
14  William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    34.19        2:40.15  Deltager ikke i finalen 
15  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.20        2:41.53   
16  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.73        2:41.90   
17  Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939    37.54        2:44.32   
18  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    36.10        2:51.90  Deltager ikke i finalen 
19  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.32        3:16.42   
20  Emil Olsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.19        3:18.20   
21  Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    41.18        3:26.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  14:10 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  18:59   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2018 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.73        2:11.81   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.22        2:15.06   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    30.04        2:15.78   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.42        2:16.30   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.03        2:17.65   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.27        2:21.22   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    30.36        2:22.86   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.11        2:27.51   
Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    31.57        2:28.71   
10  Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    32.59        2:36.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  18:59 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    32.88  1:09.29  1:46.65  2:23.28  9:43.48   
          2:59.93  3:36.76  4:13.79       
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.75  1:10.17  1:47.42  2:24.62  9:48.06   
          3:01.09  3:37.92  4:15.14       
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.89  1:09.03  1:45.93  2:22.93  9:51.86   
          3:00.12  3:37.09  4:14.44       
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.17  1:12.45  1:51.36  2:29.90  10:08.25   
          3:09.31  3:47.78  4:27.24       
Caroline Veggerby  2003  Vallensbæk IF Af 1939    34.47  1:12.40  1:51.92  2:31.04  10:12.89   
          3:11.07  3:50.46  4:30.05       
Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.31  1:12.01  1:50.84  2:29.91  10:22.06   
          3:08.87  3:47.84  4:27.41       
Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.47  1:16.40  1:57.89  2:39.46  10:46.22   
          3:20.56  4:01.74  4:42.96       
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    36.21  1:17.69  1:59.21  2:41.28  10:51.28   
          3:22.61  4:04.54  4:45.46       
Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.45  1:14.79  1:55.36  2:36.18  10:54.42   
          3:17.69  3:59.32  4:41.43       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:08   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 18, 12x50 Fri Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vat Cph Mix 1  1993  VAT Copenhagen            5:46.13   
  Johanna Berthelsen  2000                 
  Peter Vinge-Maigaard  2003      56.05        56.05   
  Mads Ørsted Nielsen  1999                 
  Nicholas Simson  2005      1:50.65        1:50.65   
  Lærke Rask Sander  2002                 
  Sarah Højlund  2006      2:52.52        2:52.52   
  August Hertz Bugge  2000                 
  Sean Petersen  2006      3:48.03        3:48.03   
  Mohammed Ghizzaui  2003                 
  Anna Andersen  2007      4:49.50        4:49.50   
  Sofie Bruun Høvring  2004                 
  Schastine Skifter Tabor  2005      5:46.13        5:46.13   
                     
Kvik 1  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:50.80   
  Molly Namensen  2006                 
  Lucas Svej  2005      1:05.67        1:05.67   
  Amalie Backhausen  2006                 
  Carlo-Viggo Cairo  2005      2:09.18        2:09.18   
  Emma Karoline Guldberg  2005                 
  Niklas Wiese Dobel  2004      3:08.16        3:08.16   
  Lise Refsgaard  2005                 
  Mathias Christensen  2004      4:06.52        4:06.52   
  Regitze Gaard  2001                 
  Jacob M. Jørgensen  1997      4:59.95        4:59.95   
  Julie Krøyer Svendsen  2002                 
  Sebastian Ovesen  1994      5:50.80        5:50.80   
                     
Kvik 2  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            5:59.23   
  Siv Reimer  2006                 
  Emil Espinoza  2006      1:06.68        1:06.68   
  Julie Eriksen Tankmar  2006                 
  Tobias Melhede  2006      1:06.76        1:06.76   
  Victoria W. Stahl  2005                 
  Mikkel Jørgensen  2003      2:11.12        2:11.12   
  Mille Maxwell Berthou  2005                 
  Oscar Kroos  2004      3:10.78        3:10.78   
  Liva Schmid  2000                 
  Marcus Krøyer Svendsen  1997      4:12.62        4:12.62   
  Sofie Hansen  2002                 
  Jonas M. Jørgensen  2001      5:59.23        5:59.23   
                     
Vat Cph Mix 2  1999  VAT Copenhagen            5:59.61   
  Carl Terp Larsen  2001                 
  Sebastian Rasmussen  2003      55.26        55.26   
  Matias Munkholm  2004                 
  Sebastian Rendlev  2005      1:54.62        1:54.62   
  Alexander Rendlev  2001                 
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      2:55.64        2:55.64   
  Caroline Veggerby  2003                 
  Anders Gaard  2006      3:57.63        3:57.63   
  Thippe de Neergaard  2003