Results for Polisen Head Summer Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Polisen HEAD Summer Cup | Utskriftsdatum | 29 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF SF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2018 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Røed | 2005 | SK Speed | 29.64 | ||||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 32.63 | ||||||
3 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.35 | ||||||
4 | Sebastian Mendez Johannessen | 2005 | Bærumsvømmerne | 33.40 | ||||||
5 | Robert Fagervik | 2005 | Bærumsvømmerne | 33.47 | ||||||
6 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 33.83 | ||||||
7 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 34.31 | ||||||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 34.32 | ||||||
9 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.35 | ||||||
10 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.44 | ||||||
11 | August Windel Stang | 2005 | Bærumsvømmerne | 34.82 | ||||||
12 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.85 | ||||||
13 | Kristian Klafstad | 2005 | Bærumsvømmerne | 35.10 | ||||||
14 | Sebastian Hagen | 2006 | Bærumsvømmerne | 35.49 | ||||||
15 | Ivar Aigin Schanche Dalseng | 2006 | Karasjok Svømmeklubb | 36.34 | ||||||
16 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.36 | ||||||
17 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.93 | ||||||
18 | Sindre Kalvø Dalby | 2005 | Bærumsvømmerne | 37.07 | ||||||
19 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.29 | ||||||
20 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 38.47 | ||||||
21 | Milton Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 38.56 | ||||||
22 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.60 | ||||||
23 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.22 | ||||||
24 | Fillip Sigvartsen | 2005 | SSK Skjetten Svømming | 39.54 | ||||||
25 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 39.56 | ||||||
26 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 39.85 | ||||||
27 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.92 | ||||||
28 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 40.23 | ||||||
29 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.40 | ||||||
30 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 40.65 | ||||||
31 | Martin Sørlie Nordquist | 2006 | Bærumsvømmerne | 40.75 | ||||||
32 | Malkolm Nömm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.48 | ||||||
33 | Oscar Westman | 2005 | Falu Simsällskap | 41.73 | ||||||
34 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.06 | ||||||
35 | Oliver Schiong | 2005 | SK Speed | 42.30 | ||||||
36 | Fredrick von Krogh | 2006 | Bærumsvømmerne | 42.32 | ||||||
37 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.33 | ||||||
38 | Lukas Strande | 2006 | Bærumsvømmerne | 43.44 | ||||||
38 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.44 | ||||||
40 | Even Littorin Birkeland | 2006 | Bærumsvømmerne | 43.46 | ||||||
41 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.78 | ||||||
42 | Aksel Wium Arneson | 2005 | Bærumsvømmerne | 43.92 | ||||||
43 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.01 | ||||||
44 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.85 | ||||||
45 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.32 | ||||||
46 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 45.55 | ||||||
47 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 45.98 | ||||||
48 | Markus Farjo | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.58 | ||||||
49 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.16 | ||||||
50 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.26 | ||||||
51 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.33 | ||||||
52 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 48.48 | ||||||
53 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 48.54 | ||||||
54 | Zartosht Kargar | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.02 | ||||||
55 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 53.08 | ||||||
56 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.79 | ||||||
- | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Cherokee Bäckstrand | 2006 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Norheim | 2003 | Bærumsvømmerne | 28.60 | ||||||
2 | Alexey Koryachko Johansen | 2003 | Karasjok Svømmeklubb | 29.57 | ||||||
3 | Mathias Rike Holmann | 2004 | Bærumsvømmerne | 29.92 | ||||||
4 | Richard Hagring | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 30.04 | ||||||
5 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.65 | ||||||
6 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.74 | ||||||
7 | Emil Mathias Sørensen | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 30.76 | ||||||
8 | Johan Hjelseth Storstad | 2003 | Trondhjem SLK | 30.77 | ||||||
9 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.40 | ||||||
10 | Kai Robert Tiede | 2004 | Keila Swim Club | 31.41 | ||||||
11 | Sebastian Amundsen | 2004 | Trondhjem SLK | 31.91 | ||||||
12 | Ander Ojala | 2003 | Keila Swim Club | 32.38 | ||||||
13 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 33.30 | ||||||
14 | Sander Sand | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 33.46 | ||||||
15 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.64 | ||||||
16 | Max Antonsson | 2004 | Sala Simsällskap | 34.09 | ||||||
17 | Marius Grønlie | 2004 | SSK Skjetten Svømming | 34.10 | ||||||
18 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.35 | ||||||
19 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.78 | ||||||
20 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.79 | ||||||
21 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 35.10 | ||||||
22 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 35.53 | ||||||
23 | Daniel Kristiansen | 2003 | SSK Skjetten Svømming | 35.69 | ||||||
24 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.65 | ||||||
25 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.72 | ||||||
26 | Jonathan Hörberg | 2004 | Simklubben Neptun | 37.72 | ||||||
27 | Adam Hansrud-Kjaer | 2003 | SSK Skjetten Svømming | 37.85 | ||||||
28 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.36 | ||||||
29 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.85 | ||||||
30 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 39.25 | ||||||
31 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.50 | ||||||
- | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 25.13 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.41 | ||||||
3 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.59 | ||||||
4 | Markus Marandi | 2000 | Kalevi Ujumiskool | 26.64 | ||||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 27.91 | ||||||
6 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 28.13 | ||||||
7 | Ragmar Valliste | 1999 | Kalevi Ujumiskool | 28.23 | ||||||
8 | Gard Fossmo Sundby | 2000 | Nordlysbyen Svømme Og Triatlon | 28.24 | ||||||
9 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 28.37 | ||||||
10 | Kristoffer Loeng | 2001 | Trondhjem SLK | 28.50 | ||||||
11 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.80 | ||||||
12 | David Hambraeus | 1999 | Falu Simsällskap | 29.01 | ||||||
13 | Simen Littorin Birkeland | 2002 | Bærumsvømmerne | 29.33 | ||||||
14 | Robin Aloe | 2000 | Keila Swim Club | 29.35 | ||||||
15 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 29.48 | ||||||
16 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.49 | ||||||
17 | Jonas Fiskaa Barstad | 2000 | Trondhjem SLK | 29.54 | ||||||
18 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.65 | ||||||
19 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.18 | ||||||
20 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.33 | ||||||
21 | Bjarne Forfot | 2000 | Trondhjem SLK | 30.44 | ||||||
22 | Vegard Skjervold | 2002 | Trondhjem SLK | 31.63 | ||||||
23 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.71 | ||||||
24 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.92 | ||||||
25 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.96 | ||||||
26 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 32.53 | ||||||
27 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.79 | ||||||
28 | Aydin Sahifi | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.16 | ||||||
29 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.31 | ||||||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.52 | ||||||
2 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 36.25 | ||||||
3 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.32 | ||||||
4 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 39.65 | ||||||
5 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 40.11 | ||||||
6 | Waldemar Riiser | 2007 | Bærumsvømmerne | 40.19 | ||||||
7 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 40.32 | ||||||
8 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 40.67 | ||||||
9 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 41.55 | ||||||
10 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.51 | ||||||
11 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.93 | ||||||
12 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.48 | ||||||
13 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.78 | ||||||
14 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 46.10 | ||||||
15 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.31 | ||||||
16 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 47.66 | ||||||
17 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 49.52 | ||||||
18 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 50.85 | ||||||
19 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 51.87 | ||||||
20 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.40 | ||||||
21 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 52.98 | ||||||
- | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilgot Hårding-Nordkvist | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 18:40 |