2018-12-18   22:21:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Suðuroyar Sparikassi Stevna

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Sunnudagur

Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Suðuroyar Sparikassa Stevna    Udskriftsdato  25 februar 2018   
  Stævne by  Vágur    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  SuSvim         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 februar 2018         
 
 
Løb 36, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Føroyskt met (junior): 4:54.95 2017-05-25 
Føroyskt met (senior): 4:12.18 2016-03-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hs Ambassadors  1998    500          4:21.00   
  Havnar Svimjifelag  4:23.00                 
  Marius Ihlen Gardshodn  1998      31.11  1:05.53      1:05.53   
  Niels Nattestad  1998      35.25  1:14.66      2:20.19   
  Johan N. Dam  2002      29.49  1:02.73      3:22.92   
  Bartal E. Eidesgaard  2003      28.71  58.08      4:21.00   
                     
Susvim Dreingir  2002    439          4:32.57   
  Suðuroyar Svimjifelag  4:55.00                 
  Rúni Bech  2002      33.41  1:11.64      1:11.64   
  Rani Jacobsen  2001      33.09  1:11.51      2:23.15   
  Rói Bech  2001      30.14  1:09.86      3:33.01   
  Bartal Debess  2002      27.13  59.56      4:32.57   
                     
Ægir 1 L1 - Menn  2000    394          4:42.56   
  Ægir Klaksvik  5:01.05                 
  Martin V. Sivertsen  2002      33.92  1:09.81      1:09.81   
  Rókur Trygvason  2000      32.71  1:08.58      2:18.39   
  Natanael A. Matras  2002      33.94  1:14.01      3:32.40   
  Brandur A. Matras  2003      33.82  1:10.16      4:42.56   
                     
Hs Wahoos  2002    315          5:04.59   
  Havnar Svimjifelag                   
  Dánjal Olsen  2004      42.86  1:29.91      1:29.91   
  Jónas Lindenskov Schiller  2003      37.95  1:20.52      2:50.43   
  Óðin Jákupsson  2002      33.92  1:15.22      4:05.65   
  Høgni H. Thomassen  2002      27.81  58.94      5:04.59   
                     
Susvim Harrar  1998    300          5:09.35   
  Suðuroyar Svimjifelag  5:25.00                 
  Róland Toftum  1998      32.29  1:07.45      1:07.45   
  Rúni Dahl  2004      40.58  1:28.82      2:36.27   
  Hans Jacob Hjelm  2003      36.66  1:24.53      4:00.80   
  Heini Hansen  2003      31.75  1:08.55      5:09.35   
                     
Hs 3 Bluesharks  2002    210          5:48.53   
  Havnar Svimjifelag                   
  Símun G. Nielsen  2005      41.66  2:04.24      2:04.24   
  Niklas Jógvan Arge  2004      1:30.16  3:01.67      5:05.91   
  Pauli Jacobsen  2002                 
  Erling Erlendsson  2007        5:48.53      5:48.53   
                     
Susvim Smølfar  2005    133          6:45.13   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
  Teitur Winther  2005      47.79  1:36.25      1:36.25   
  Símun Debess  2005      53.07  1:50.12      3:26.37   
  Jákup Búason  2005      52.10  1:54.73      5:21.10   
  Hans Jón Debess Bech  2004      38.60  1:24.03      6:45.13   
                     
Susvim Dreingir 3  2004              DNS   
  Suðuroyar Svimjifelag                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 februar 2018 
Licens til Suðuroyar Svimjifelag  Udskriftstidspunkt  16:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark