2020-05-27   07:00:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

sunnuntai

Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 25, 200m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 372 2:52.44
50m: 40.49
100m: 1:24.89
(44.40)
150m: 2:10.67
(45.78)
200m: 2:52.44
(41.77)
2 Angelica Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö 225 3:23.96 +31.52
50m: 48.26
100m: 1:40.01
(51.75)
150m: 2:33.78
(53.77)
200m: 3:23.96
(50.18)
Event 25, 200m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 604 2:26.72
50m: 33.34
100m: 1:09.64
(36.30)
150m: 1:47.59
(37.95)
200m: 2:26.72
(39.13)
2 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 545 2:31.82 +5.10
50m: 34.45
100m: 1:12.55
(38.10)
150m: 1:52.36
(39.81)
200m: 2:31.82
(39.46)
3 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 466 2:39.98 +13.26
50m: 38.76
100m: 1:19.60
(40.84)
150m: 2:01.31
(41.71)
200m: 2:39.98
(38.67)
4 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 463 2:40.35 +13.63
50m: 37.45
100m: 1:18.24
(40.79)
150m: 2:00.53
(42.29)
200m: 2:40.35
(39.82)
5 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura 452 2:41.65 +14.93
50m: 38.05
100m: 1:18.69
(40.64)
150m: 2:00.34
(41.65)
200m: 2:41.65
(41.31)
6 Malla Juutinen 2003 Oulun Uinti 1906 450 2:41.85 +15.13
50m: 38.34
100m: 1:18.91
(40.57)
150m: 2:01.18
(42.27)
200m: 2:41.85
(40.67)
7 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit 409 2:47.00 +20.28
50m: 39.53
100m: 1:23.26
(43.73)
150m: 2:04.95
(41.69)
200m: 2:47.00
(42.05)
8 Ella-olivia Tikkanen 2005 Oulun Uinti 1906 366 2:53.28 +26.56
50m: 40.86
100m: 1:25.95
(45.09)
150m: 2:11.71
(45.76)
200m: 2:53.28
(41.57)
9 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 363 2:53.86 +27.14
50m: 39.00
100m: 1:24.54
(45.54)
150m: 2:10.84
(46.30)
200m: 2:53.86
(43.02)
10 Petra Laukkanen 2004 Oulun Lohet 357 2:54.74 +28.02
50m: 40.23
100m: 1:24.72
(44.49)
150m: 2:10.53
(45.81)
200m: 2:54.74
(44.21)
11 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 348 2:56.37 +29.65
50m: 41.01
100m: 1:25.39
(44.38)
150m: 2:11.48
(46.09)
200m: 2:56.37
(44.89)
12 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 326 3:00.12 +33.40
50m: 42.30
100m: 1:29.04
(46.74)
150m: 2:15.62
(46.58)
200m: 3:00.12
(44.50)
13 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 314 3:02.40 +35.68
50m: 43.57
100m: 1:29.99
(46.42)
150m: 2:17.55
(47.56)
200m: 3:02.40
(44.85)
14 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 314 3:02.46 +35.74
50m: 42.67
100m: 1:29.62
(46.95)
150m: 2:17.07
(47.45)
200m: 3:02.46
(45.39)
15 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet 312 3:02.88 +36.16
50m: 41.77
100m: 1:28.95
(47.18)
150m: 2:15.91
(46.96)
200m: 3:02.88
(46.97)
16 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 301 3:05.05 +38.33
50m: 41.85
100m: 1:29.20
(47.35)
150m: 2:19.20
(50.00)
200m: 3:05.05
(45.85)
17 Veera Varsanpää 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 271 3:11.68 +44.96
50m: 45.90
100m: 1:35.02
(49.12)
150m: 2:24.61
(49.59)
200m: 3:11.68
(47.07)
18 Saga Tuisku 2005 Kemin Työväen Uimarit 247 3:17.51 +50.79
50m: 44.90
100m: 1:34.13
(49.23)
150m: 2:26.89
(52.76)
200m: 3:17.51
(50.62)
19 Vilma Madetoja 2005 Oulun Uinti 1906 206 3:29.96 +1:03.24
50m: 50.07
100m: 1:44.39
(54.32)
150m: 2:39.41
(55.02)
200m: 3:29.96
(50.55)
20 Selja Lahti 2005 Swimming Club Rovaniemi 203 3:30.81 +1:04.09
50m: 48.31
100m: 1:44.01
(55.70)
150m: 2:39.03
(55.02)
200m: 3:30.81
(51.78)
21 Iida-isabella Pakka 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 177 3:40.56 +1:13.84
50m: 50.94
100m: 1:47.12
(56.18)
150m: 2:45.66
(58.54)
200m: 3:40.56
(54.90)
22 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 175 3:41.51 +1:14.79
100m: 1:47.01
(1:47.01)
150m: 2:43.55
(56.54)
200m: 3:41.51
(57.96)
- Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 6.5
- Ella Sillanpää 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Anna Villför 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Sanni Lehtonen 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Viivi Lehtonen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DSQ SW 6.3
- Milena Autti 2005 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW 6.3
- Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 6.3
- Senni Räikkönen 2003 Lappeenrannan Uimarit DSQ SW 4.4
Event 25, 200m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 640 2:23.94
50m: 33.80
100m: 1:09.82
(36.02)
150m: 1:46.66
(36.84)
200m: 2:23.94
(37.28)
2 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti 493 2:37.04 +13.10
50m: 37.10
100m: 1:16.34
(39.24)
150m: 1:56.85
(40.51)
200m: 2:37.04
(40.19)
3 Sini Yli-Renko 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 303 3:04.56 +40.62
50m: 43.01
100m: 1:30.44
(47.43)
150m: 2:18.96
(48.52)
200m: 3:04.56
(45.60)
2018-02-25 12:29:42 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner