2020-05-27   14:10:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun Uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

sunnuntai

Document
Results
Oulun Uinnit 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti 1906
Pool: 50m Competition Date: Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018
Event 24, 50m Vapaauinti Miehet 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rasmus Kinnunen 2007 Kemin Työväen Uimarit 164 38.18
2 Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet 144 39.81 +1.63
3 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 131 41.08 +2.90
4 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 122 42.10 +3.92
5 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 120 42.37 +4.19
6 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 100 45.02 +6.84
7 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 91 46.38 +8.20
8 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 91 46.45 +8.27
9 Jaakko Peltonen 2008 Oulun Uinti 1906 86 47.29 +9.11
10 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 79 48.68 +10.50
11 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 58 53.96 +15.78
- Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
- Elias Hassinen 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
Event 24, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Salomo Pihlaja 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 272 32.25
2 Tuomas Romsi 2005 Kemin Uimaseura 268 32.41 +0.16
3 Topi Fordell 2005 Swimming Club Vuokatti 250 33.18 +0.93
4 Adrian Kaslin 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 242 33.52 +1.27
5 Adam Björkstrand 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 236 33.81 +1.56
6 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 210 35.15 +2.90
7 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 201 35.65 +3.40
8 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 194 36.12 +3.87
9 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 191 36.27 +4.02
9 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 191 36.27 +4.02
11 Väinö Kallio 2006 Haukiputaan Heitto 187 36.51 +4.26
12 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 176 37.25 +5.00
13 Elmeri Kaihua 2006 Swimming Club Rovaniemi 172 37.54 +5.29
14 Jean Väisänen 2006 Oulun Uinti 1906 154 38.98 +6.73
15 Kaapo Kangas 2006 Oulun Uinti 1906 149 39.39 +7.14
16 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 144 39.85 +7.60
17 Sepehr Torabihaghighi 2006 Oulun Uinti 1906 136 40.59 +8.34
18 Riku Keskiaho 2006 Oulun Uinti 1906 119 42.49 +10.24
19 Arttu Ranta-Valkama 2006 Swimming Club Rovaniemi 109 43.73 +11.48
20 Matias Raittimo 2006 Oulun Lohet 105 44.23 +11.98
21 Onni Salonen 2005 Swimming Club Vuokatti 96 45.64 +13.39
22 Sampo Jylhä 2005 Oulun Uinti 1906 50 56.49 +24.24
Event 24, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 606 24.70
2 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 475 26.79 +2.09
3 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 455 27.17 +2.47
4 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 443 27.41 +2.71
5 Eemeli Kauppila 2002 Oulun Lohet 399 28.40 +3.70
6 Tudor Ratiu 2003 Swimming Club Rovaniemi 393 28.54 +3.84
7 Elias Kalliokoski 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 388 28.65 +3.95
8 Karlo Kilpinen 2003 Kemin Uimaseura 385 28.72 +4.02
9 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 354 29.54 +4.84
10 Valtteri Setälä 2002 Swimming Club Rovaniemi 348 29.70 +5.00
11 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 347 29.75 +5.05
12 Roope Hyvärinen 2003 Kemin Työväen Uimarit 326 30.37 +5.67
13 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 315 30.71 +6.01
14 Vili Rantasuo 2004 Oulun Lohet 314 30.75 +6.05
15 Aaro Paasonen 2004 Iisalmen Uimarit 303 31.11 +6.41
16 Nikolai Em 2004 Oulun Lohet 289 31.60 +6.90
17 Sohneel Mandpe 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 277 32.06 +7.36
18 Alex Kortesalmi 2004 Rovaniemen Uimaseura 247 33.32 +8.62
19 Kalle Huttunen 2002 Oulun Lohet 226 34.29 +9.59
20 Roni Hägen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 219 34.64 +9.94
21 Elmeri Kauppila 2004 Oulun Lohet 199 35.79 +11.09
Event 24, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet 623 24.48
2 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 592 24.89 +0.41
3 Sami Aaltomaa 1992 Oulun Uinti 1906 586 24.98 +0.50
4 Eelis Hukka 1999 Swimming Club Rovaniemi 529 25.85 +1.37
5 Petri Lampela 1996 Kemin Työväen Uimarit 513 26.11 +1.63
6 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 491 26.50 +2.02
7 Miikka Willman 1998 Oulun Lohet 478 26.73 +2.25
8 Kaius Kejonen 1998 Oulun Uinti 1906 478 26.74 +2.26
9 Arttu Pirneskoski 2000 Kemin Työväen Uimarit 467 26.94 +2.46
10 Tuomas Järvelä 1994 Oulun Lohet 453 27.21 +2.73
11 Juho Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 451 27.25 +2.77
12 Jani Leskelä 2001 Kemin Työväen Uimarit 421 27.89 +3.41
13 Lukas Kalliokoski 2001 Oulun Uinti 1906 366 29.21 +4.73
14 Aatu Pirneskoski 2001 Kemin Työväen Uimarit 355 29.53 +5.05
15 Anton Ylihannu 2001 Oulun Uinti 1906 326 30.37 +5.89
16 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 297 31.32 +6.84
2018-02-25 12:07:06 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner