2020-01-27   01:13:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laskiaisuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:08   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008              17.93   
  Uimaseura Helsinki  17.92                 
Serafima Ratner  2008              18.70   
  Uimaseura Helsinki                   
Siiri Tapaninen  2009              18.89   
  HTU Stadi  19.57                 
Marja Anna Siimes  2008              22.48   
  Uimaseura Helsinki                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vivi Hänninen  2007              18.45   
  HTU Stadi  18.65                 
Helmi Koikkalainen  2006              DSQ   
  HTU Stadi  24.03                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kaksonen  2004              15.62   
  Voikkaan Viesti                   
Fionna Barnes  2005              16.11   
  HTU Stadi  16.54                 
Laura Punkkinen  2005              16.30   
  Voikkaan Viesti  16.93                 
Emilia Holmila  2005              19.25   
  HTU Stadi  20.09                 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Kekkonen  2000              13.44   
  HTU Stadi  13.20                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:08   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008              16.51   
  Uimaseura Helsinki                   
Tuomas Heikkilä  2008              17.51   
  Uimaseura Aquila                   
Konsta Järvinen  2008              18.19   
  Uimaseura Aquila  20.44                 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miklas Sarkkinen  2007              16.69   
  Helsingin Uimarit  17.53                 
Veikka Lassila  2006              17.35   
  HTU Stadi  17.39                 
Niilo Jokinen  2006              18.49   
  HTU Stadi  18.28                 
Mark Kellinsalmi  2007              DSQ   
  Stadin Delfiinit  15.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Visulainen  2005              17.17   
  HTU Stadi  17.95                 
Arttu Pajamo  2005              19.81   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000              11.32   
  ORCA Helsinki  11.39                 
Rasmus Sarre  2001              12.24   
  ORCA Helsinki                   
Tuomas Hirsi  1979              13.61   
  HTU Stadi                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:08 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:16   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lada Belozjorova  2006    237  42.46  1:32.56  2:34.15    3:16.88   
  Stadin Delfiinit  3:24.50                 
                     
Teela Saarentaus  2007    202  50.40  1:44.51  2:41.75    3:27.68   
  Helsingin Uimarit  3:33.40                 
                     
Helmi Koikkalainen  2006    156  49.00  1:49.71  2:51.53    3:45.95   
  HTU Stadi  3:47.05                 
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matilda Nyberg  2004    248  39.54  1:30.25  2:27.77    3:13.87   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Fionna Barnes  2005    237  38.71  1:33.30  2:33.38    3:16.90   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Lehtola  2003    355  39.42  1:23.14  2:12.88    2:52.00   
  Tuusulan Uimaseura  2:48.75                 
                     
Anni Seppälä  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  2:59.19                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:16 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:27   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    228  40.26  1:27.14  2:19.45    2:59.38   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Mikael Böckerman  2006    190  40.49  1:29.02  2:29.92    3:10.45   
  Gladius Kirkkonummi  3:30.13                 
                     
Otso Heikkinen  2007    176  41.91  1:36.75  2:30.80    3:15.31   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Veikka Lassila  2006    117  51.76  1:50.45  2:52.70    3:43.89   
  HTU Stadi                   
                     
Daniel Björn  2006              DSQ   
  Uimaseura Helsinki                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Niilo Jokinen  2006              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    321  33.64  1:13.77  2:03.63    2:40.00   
  HTU Stadi                   
                     
Anton Visulainen  2005    102  50.73  1:56.05  3:01.84    3:54.52   
  HTU Stadi  4:06.45                 
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Nurminen  2001    449  31.52  1:10.09  1:49.64    2:23.14   
  ORCA Helsinki  2:24.28                 
                     
Matias Ola  2002    360  33.46  1:15.05  1:56.76    2:34.03   
  ORCA Helsinki  2:35.10                 
                     
Max Walther  2003    336  34.41  1:14.08  2:01.22    2:37.65   
  HTU Stadi  2:45.74                 
                     
Jenson Lih Shan Li  2002    267  35.79  1:18.65  2:08.68    2:50.22   
  HTU Stadi                   
                     
Henri Erlund  2003    207  41.95  1:28.50  2:23.34    3:05.30   
  HTU Stadi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:27 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008    193          40.15   
  Uimaseura Helsinki  40.86                 
Siiri Tapaninen  2009    178          41.30   
  HTU Stadi  44.37                 
Hazel Liuska  2008    152          43.48   
  Helsingin Uimarit  43.44                 
Serafima Ratner  2008    144          44.26   
  Uimaseura Helsinki  45.26                 
Maisa Vihola  2009    132          45.61   
  Helsingin Uimarit  46.08                 
Marja Anna Siimes  2008    112          48.15   
  Uimaseura Helsinki                   
Stella Lahtinen  2009    102          49.60   
  Helsingin Uimarit  50.60                 
Kerttu Tyni  2008    95          50.77   
  Helsingin Uimarit  50.18                 
Olivia Bongiovanni  2009    79          54.01   
  Helsingin Uimarit                   
10  Siiri Paavonen  2008    72          55.78   
  Helsingin Uimarit                   
11  Leia Heinonen  2009    61          58.78   
  Helsingin Uimarit  56.32                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Diana Heitkova  2007    252          36.75   
  Stadin Delfiinit  38.84                 
Selma Korhonen  2006    243          37.22   
  Helsingin Uimarit  43.58                 
Kiti Konttinen  2006    209          39.15   
  Helsingin Uimarit  40.22                 
Silja Salonsaari  2007    137          45.05   
  Helsingin Uimarit                   
Sofie Apajasalo  2007    136          45.18   
  Helsingin Uimarit  47.19                 
Emilia Timonen  2007    114          47.85   
  Helsingin Uimarit  44.52                 
Valeria Karppi  2007    103          49.55   
  Helsingin Uimarit  50.57                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilja Lehto  2004    342          33.23   
  Helsingin Uimarit  33.74                 
Laura Kaksonen  2004    335          33.43   
  Voikkaan Viesti  32.66                 
Peppi Siurola  2004    249          36.94   
  Simmis Wanda  37.32                 
Aino Puustelli  2005    242          37.28   
  Helsingin Uimarit  36.59                 
Heidi Työppönen  2004    234          37.68   
  Cetus Espoo  37.79                 
Reetta Haara  2004    218          38.58   
  Simmis Wanda  39.22                 
Leila Hakana  2005    214          38.84   
  Stadin Delfiinit                   
Sondra Nõmme  2004    192          40.25   
  HTU Stadi                   
Nessa Järvinen  2004              DSQ   
  Uimaseura Aquila  29.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Välimaa  2002    446          30.40   
  Tuusulan Uimaseura  30.00                 
Laura Hautamäki  2002    341          33.26   
  Simmis Wanda  33.21                 
Essi Talvinko  2003    334          33.47   
  Helsingin Uimarit  33.44                 
Helle Peill  2003    311          34.30   
  Cetus Espoo  34.74                 
Kamilla Virtanen  2002    273          35.81   
  Helsingin Uimarit  35.60                 
Ella Parviainen  2003    269          35.97   
  Helsingin Uimarit  34.95                 
Fineas Mäntykoski  2002    203          39.50   
  Simmis Wanda  38.79                 
 
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Saarela  2001    601          27.53   
  Järvenpään Uintiklubi  27.20                 
Saara Vesa  1999    500          29.27   
  ORCA Helsinki  29.04                 
Roosa-maria Tempakka  2000    473          29.82   
  Simmis Grani  29.62                 
Maari Sinivuori  2001    457          30.16   
  Tuusulan Uimaseura  30.36                 
Annika Tietz  2001    408          31.31   
  HTU Stadi  31.60                 
Wilma Walther  2001    405          31.40   
  HTU Stadi  31.04                 
Miia Puranen  2001    370          32.35   
  Voikkaan Viesti  32.06                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:37 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:46   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    182          35.75   
  Uimaseura Helsinki  37.67                 
Antony Tran  2009    115          41.56   
  Stadin Delfiinit  46.32                 
Joel Wahlman  2008    106          42.75   
  Helsingin Uimarit  43.01                 
Konsta Järvinen  2008    104          42.99   
  Uimaseura Aquila  44.38                 
Leo Niemi  2008    94          44.54   
  Helsingin Uimarit  44.12                 
Amos Åberg  2009    52          54.03   
  Helsingin Uimarit  57.03                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aatto Korhonen  2006    159          37.32   
  Helsingin Uimarit  38.83                 
Niilo Kommeri  2007    70          49.00   
  Helsingin Uimarit  50.57                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jegor Goverdov  2004    292          30.51   
  Uimaseura Helsinki                   
Jimi Kojo  2005    250          32.16   
  Uimaseura Aquila  31.93                 
Urho Ahtola  2004    204          34.40   
  Helsingin Uimarit  34.18                 
Maddox Pilli  2005    175          36.17   
  Stadin Delfiinit  36.41                 
Aleksander Sibirtsev  2005    160          37.27   
  Vanders  38.27                 
Arttu Pajamo  2005    106          42.68   
  Simmis Wanda                   
Lauri Mäkelä  2005    91          44.92   
  Helsingin Uimarit  48.29                 
Aleksanteri Patrakka  2005              DSQ   
  Helsingin Uimarit  44.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    409          27.29   
  Uimaseura Aquila  27.46                 
Samuel Syrjänen  2002    296          30.40   
  Simmis Wanda  32.86                 
Samuli Surakka  2003    255          31.94   
  Simmis Wanda  33.62                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    564          24.52   
  ORCA Helsinki  23.78                 
Ruslan Panschin  2001    463          26.18   
  ORCA Helsinki  26.01                 
Rasmus Sarre  2001    415          27.14   
  ORCA Helsinki  27.21                 
Matias Vikman  2001    377          28.03   
  ORCA Helsinki  27.66                 
Victor Vardeka  2001    368          28.26   
  ORCA Helsinki  28.05                 
Tuomas Hirsi  1979    275          31.14   
  HTU Stadi  30.20                 
Matti Alpola  1953    158          37.42   
  Simmis Wanda  37.59                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:46 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:50   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    381  33.75        1:15.29   
  Uimaseura Aquila  1:16.19                 
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ninni From  1988    541  31.47        1:07.00   
  Simmis Wanda                   
                     
Roosa Lehtola  2001    471  33.55        1:10.17   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.11                 
                     
Mariel Mylly  2001    428  33.28        1:12.42   
  Järvenpään Uintiklubi  1:12.34                 
                     
Anni Manninen  2001    424  33.93        1:12.65   
  Simmis Wanda  1:12.22                 
                     
Nadine Medarhri  2000    420  33.04        1:12.87   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.04                 
                     
Anni Hirvo  2001    379  33.47        1:15.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annina Toimela  2002    358  34.79        1:16.85   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.38                 
                     
Jessika Markkanen  1999    345  36.57        1:17.84   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.21                 
                     
Jenny Kareinen  2002    300  36.27        1:21.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.51                 
                     
10  Piia Kaivola  1999    277  38.54        1:23.73   
  Cetus Espoo  1:28.91                 
                     
11  Stephanie Lipiäinen  2002    219  40.80        1:30.54   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Tuike Hakala  2001    196  41.66        1:33.93   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Aida Ahlgren  2002    162  43.81        1:40.14   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:52   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Raninen  2001    464  29.32        1:02.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.14                 
                     
Lauri Krapf  2001    446  29.49        1:03.39   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.74                 
                     
Harald Åström  2001    328  32.78        1:10.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.66                 
                     
Niklas Linnanen  2001    287  33.70        1:13.41   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  16:52 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:00   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Koikkalainen  2006    177  44.24  1:35.06  2:27.06    3:17.21   
  HTU Stadi  3:18.67                 
                     
Vivi Hänninen  2007    161  42.63  1:36.10  2:31.06    3:23.40   
  HTU Stadi  3:38.96                 
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilja Lehto  2004    293  37.04  1:20.66  2:03.71    2:46.68   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Laura Punkkinen  2005    262  38.57  1:23.14  2:09.08    2:53.02   
  Voikkaan Viesti  2:59.20                 
                     
Emilia Holmila  2005    130  47.54  1:44.68  2:43.19    3:38.56   
  HTU Stadi  3:44.34                 
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Välimaa  2002    462  33.12  1:09.52  1:46.85    2:23.26   
  Tuusulan Uimaseura  2:26.60                 
                     
Julia Kekkonen  2000    432  34.20  1:11.38  1:49.57    2:26.44   
  HTU Stadi                   
                     
Wilma Walther  2001    403  34.02  1:12.31  1:51.52    2:29.97   
  HTU Stadi  2:34.98                 
                     
Annika Tietz  2001    389  34.25  1:12.32  1:52.99    2:31.73   
  HTU Stadi  2:33.07                 
                     
Oona Lehtola  2003    365  35.37  1:14.85  1:55.81    2:34.92   
  Tuusulan Uimaseura  2:35.80                 
                     
Kamilla Virtanen  2002    238  39.61  1:24.29  2:12.13    2:58.56   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:00 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Lassila  2006    111  44.16  1:38.18  2:34.43    3:26.15   
  HTU Stadi                   
                     
Niilo Jokinen  2006    98  48.34  1:43.71  2:43.32    3:35.51   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Piipponen  2005    128  42.62  1:33.39  2:26.10    3:16.74   
  Helsingin Uimarit  3:20.10                 
                     
Anton Visulainen  2005    100  48.08  1:44.56  2:43.55    3:33.81   
  HTU Stadi  3:50.74                 
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    466  28.44  1:00.38  1:34.00    2:08.16   
  Tuusulan Uimaseura  2:10.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taisiya Baindurashvili  2008    164          46.86   
  Uimaseura Helsinki  46.54                 
Serafima Ratner  2008    136          49.84   
  Uimaseura Helsinki  47.98                 
Marja Anna Siimes  2008    127          51.00   
  Uimaseura Helsinki                   
Siiri Tapaninen  2009    126          51.07   
  HTU Stadi  53.93                 
Hazel Liuska  2008    123          51.54   
  Helsingin Uimarit  52.30                 
Stella Lahtinen  2009    90          57.27   
  Helsingin Uimarit                   
Kerttu Tyni  2008    84          58.58   
  Helsingin Uimarit  1:00.01                 
Maisa Vihola  2009    78          1:00.03   
  Helsingin Uimarit  56.50                 
Leia Heinonen  2009    76          1:00.36   
  Helsingin Uimarit  59.53                 
10  Olivia Bongiovanni  2009    73          1:01.40   
  Helsingin Uimarit                   
11  Siiri Paavonen  2008    66          1:03.41   
  Helsingin Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Diana Heitkova  2007    200          43.83   
  Stadin Delfiinit  45.45                 
Vivi Hänninen  2007    138          49.62   
  HTU Stadi                   
Silja Salonsaari  2007    129          50.80   
  Helsingin Uimarit                   
Helmi Koikkalainen  2006    126          51.19   
  HTU Stadi                   
Valeria Karppi  2007    102          54.77   
  Helsingin Uimarit  1:03.30                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    418          34.33   
  Uimaseura Aquila  36.63                 
Laura Kaksonen  2004    272          39.59   
  Voikkaan Viesti  39.71                 
Emilia Holmila  2005    98          55.67   
  HTU Stadi  58.58                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aida Ahlgren  2002    222          42.34   
  Cetus Espoo  39.19                 
Anni Seppälä  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit  36.04                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ksenia Egorova  2000    571          30.94   
  ORCA Helsinki  31.38                 
Miia Puranen  2001    321          37.48   
  Voikkaan Viesti  37.28                 
Piia Kaivola  1999    319          37.56   
  Cetus Espoo  39.62                 
Tuike Hakala  2001    252          40.63   
  Cetus Espoo  41.45                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    146          42.18   
  Uimaseura Helsinki  43.67                 
Tuomas Heikkilä  2008    122          44.79   
  Uimaseura Aquila  48.25                 
Leo Niemi  2008    107          46.71   
  Helsingin Uimarit  46.13                 
Antony Tran  2009    80          51.55   
  Stadin Delfiinit                   
Joel Wahlman  2008    63          55.70   
  Helsingin Uimarit  57.50                 
Amos Åberg  2009    48          1:01.12   
  Helsingin Uimarit  1:02.34                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    157          41.14   
  Stadin Delfiinit  41.52                 
Caspar Åberg  2006    96          48.38   
  Helsingin Uimarit  50.13                 
Veikka Lassila  2006    88          49.88   
  HTU Stadi  53.46                 
Niilo Jokinen  2006    83          50.82   
  HTU Stadi  51.41                 
Niilo Kommeri  2007    41          1:04.35   
  Helsingin Uimarit  1:02.66                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    313          32.72   
  HTU Stadi  34.00                 
Jegor Goverdov  2004    232          36.13   
  Uimaseura Helsinki  39.81                 
Jimi Kojo  2005    206          37.62   
  Uimaseura Aquila  38.85                 
Maddox Pilli  2005    127          44.20   
  Stadin Delfiinit  45.91                 
Arttu Pajamo  2005    95          48.62   
  Simmis Wanda                   
Anton Visulainen  2005    87          50.08   
  HTU Stadi  53.73                 
Lauri Mäkelä  2005    70          53.74   
  Helsingin Uimarit  55.83                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Max Walther  2003    304          33.01   
  HTU Stadi  34.00                 
Jenson Lih Shan Li  2002    265          34.56   
  HTU Stadi  35.11                 
Saku Ahde  2003    178          39.44   
  HTU Stadi  43.12                 
Henri Erlund  2003    173          39.84   
  HTU Stadi  43.03                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:19 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Karvonen  2006    239  40.66        1:22.11   
  Simmis Wanda  1:24.17                 
                     
Siiri Tapaninen  2009    136  45.84        1:39.14   
  HTU Stadi  1:41.53                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliina Karvonen  2004    476  31.29        1:05.30   
  Simmis Wanda  1:06.55                 
                     
Fionna Barnes  2005    301  36.40        1:16.11   
  HTU Stadi  1:19.03                 
                     
Matilda Nyberg  2004    267  37.06        1:19.15   
  Helsingin Uimarit  1:17.29                 
                     
Saara Turunen  2005    235  39.76        1:22.62   
  HTU Stadi  1:24.77                 
                     
Aino Soininen  2005    229  39.34        1:23.29   
  HTU Stadi  1:22.74                 
                     
Sondra Nõmme  2004    171  41.98        1:31.85   
  HTU Stadi  1:39.88                 
                     
Nella Saarela  2005    150  45.19        1:35.91   
  HTU Stadi  1:35.46                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Vartiainen  2002    579  28.93        1:01.18   
  Järvenpään Uintiklubi  59.80                 
                     
Anni Hirvo  2001    570  29.04        1:01.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.44                 
                     
Roosa-maria Tempakka  2000    490  30.81        1:04.69   
  Simmis Grani  1:04.03                 
                     
Roosa Lehtola  2001    471  31.32        1:05.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:04.14                 
                     
Annina Toimela  2002    456  31.72        1:06.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.55                 
                     
Nadine Medarhri  2000    455  31.89        1:06.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.23                 
                     
Katariina Kivi  2001    453  31.95        1:06.39   
  Järvenpään Uintiklubi  1:05.74                 
                     
Jessika Markkanen  1999    402  33.70        1:09.06   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.42                 
                     
Laura Hautamäki  2002    366  34.56        1:11.29   
  Simmis Wanda  1:12.17                 
                     
10  Jenny Kareinen  2002    337  34.57        1:13.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.62                 
                     
11  Essi Talvinko  2003    327  35.49        1:13.99   
  Helsingin Uimarit  1:17.61                 
                     
12  Stephanie Lipiäinen  2002    276  36.94        1:18.27   
  Cetus Espoo  1:23.16                 
                     
13  Fineas Mäntykoski  2002    198  40.31        1:27.46   
  Simmis Wanda  1:31.70                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    245  34.12        1:11.76   
  Stadin Delfiinit  1:10.95                 
                     
Mikael Böckerman  2006    226  34.96        1:13.74   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.05                 
                     
Daniel Tapiovaara  2006    122  43.27        1:30.47   
  Helsingin Uimarit  1:34.61                 
                     
Veikko Moilanen  2007    89  44.61        1:40.31   
  Helsingin Uimarit  1:35.60                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Urho Ahtola  2004    160  38.65        1:22.63   
  Helsingin Uimarit  1:26.60                 
                     
Aleksander Sibirtsev  2005    158  39.22        1:23.08   
  Vanders  1:22.64                 
                     
Arttu Pajamo  2005    90  47.88        1:40.05   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexey Belfer  2000    561  26.00        54.48   
  ORCA Helsinki  53.17                 
                     
Lauri Krapf  2001    450  28.14        58.64   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.22                 
                     
Eemeli Raninen  2001    447  28.28        58.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.49                 
                     
Pyry Nurminen  2001    445  28.35        58.83   
  ORCA Helsinki  1:00.54                 
                     
Ruslan Panschin  2001    432  27.86        59.41   
  ORCA Helsinki  57.26                 
                     
Rasmus Sarre  2001    427  28.71        59.64   
  ORCA Helsinki  1:00.85                 
                     
Harald Åström  2001    396  29.81        1:01.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.61                 
                     
Niklas Linnanen  2001    364  29.44        1:02.89   
  Helsingfors Simsällskap  59.93                 
                     
Victor Vardeka  2001    352  30.16        1:03.62   
  ORCA Helsinki  1:00.97                 
                     
10  Saku Ahde  2003    220  36.90        1:14.41   
  HTU Stadi  1:15.12                 
                     
11  Matti Alpola  1953    142  38.97        1:26.08   
  Simmis Wanda  1:26.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:34 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:43   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Selma Korhonen  2006    189  53.10        1:48.51   
  Helsingin Uimarit  1:50.81                 
                     
Lada Belozjorova  2006    180  50.97        1:50.37   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Helmi Koikkalainen  2006    145  56.94        1:58.55   
  HTU Stadi  1:53.13                 
                     
Vivi Hänninen  2007    124  59.29        2:05.03   
  HTU Stadi  2:00.95                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    339  41.28        1:29.43   
  Uimaseura Aquila  1:28.53                 
                     
Laura Kaksonen  2004    306  44.22        1:32.52   
  Voikkaan Viesti  1:31.94                 
                     
Peppi Siurola  2004    265  45.65        1:36.99   
  Simmis Wanda  1:35.49                 
                     
Aino Puustelli  2005    253  45.67        1:38.59   
  Helsingin Uimarit  1:39.77                 
                     
Laura Punkkinen  2005    252  47.03        1:38.71   
  Voikkaan Viesti  1:38.00                 
                     
Reetta Haara  2004    229  47.92        1:41.91   
  Simmis Wanda  1:44.49                 
                     
Leila Hakana  2005    161  52.18        1:54.47   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Emilia Holmila  2005    137  58.16        2:00.71   
  HTU Stadi  1:54.81                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ksenia Egorova  2000    547  36.51        1:16.24   
  ORCA Helsinki  1:20.28                 
                     
Annika Tietz  2001    516  37.17        1:17.74   
  HTU Stadi  1:17.00                 
                     
Roosa Lehtola  2001    478  37.72        1:19.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.42                 
                     
Jenny Kareinen  2002    369  40.30        1:26.93   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.75                 
                     
Anni Hirvo  2001    362  40.76        1:27.45   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.96                 
                     
Piia Kaivola  1999    334  43.91        1:29.86   
  Cetus Espoo  1:30.89                 
                     
Nadine Medarhri  2000    329  42.68        1:30.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annina Toimela  2002    310  44.18        1:32.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jessika Markkanen  1999    203  50.63        1:45.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Ella Parviainen  2003    199  49.35        1:46.73   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:43 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:54   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Heikkinen  2007    164  48.19        1:41.52   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Mark Kellinsalmi  2007    140  50.46        1:46.91   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Daniel Björn  2006    139  51.45        1:47.20   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
Antony Tran  2009    130  52.08        1:49.76   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Aatto Korhonen  2006    127  51.60        1:50.63   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Caspar Åberg  2006    96  57.03        2:01.23   
  Helsingin Uimarit  1:58.67                 
                     
Niilo Jokinen  2006              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Veikka Lassila  2006              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Piipponen  2005    147  49.77        1:45.25   
  Helsingin Uimarit  1:40.82                 
                     
Aleksanteri Patrakka  2005    90  59.42        2:03.70   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Anton Visulainen  2005    78  1:00.66        2:09.63   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Krapf  2001    487  33.13        1:10.67   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.56                 
                     
Eemeli Raninen  2001    438  33.88        1:13.20   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.85                 
                     
Harald Åström  2001    390  35.48        1:16.05   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.49                 
                     
Henri Heikkilä  2003    388  36.21        1:16.18   
  Uimaseura Aquila  1:17.78                 
                     
Matias Ola  2002    370  36.81        1:17.46   
  ORCA Helsinki  1:16.41                 
                     
Niklas Linnanen  2001    367  35.57        1:17.65   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.50                 
                     
Samuel Syrjänen  2002    303  39.09        1:22.77   
  Simmis Wanda  1:32.08                 
                     
Matias Vikman  2001    302  39.22        1:22.80   
  ORCA Helsinki  1:20.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  17:54 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:03   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi Öller  2006    202  44.99        1:33.64   
  Helsingin Uimarit  1:36.46                 
                     
Teela Saarentaus  2007    198  47.56        1:34.35   
  Helsingin Uimarit  1:45.01                 
                     
Kiti Konttinen  2006    154  48.59        1:42.51   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Turunen  2005    196  46.35        1:34.68   
  HTU Stadi  1:47.06                 
                     
Aino Soininen  2005    172  48.24        1:38.90   
  HTU Stadi  1:54.35                 
                     
Nella Saarela  2005    114  56.81        1:53.36   
  HTU Stadi  2:00.23                 
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Vesa  1999    493  33.67        1:09.64   
  ORCA Helsinki  1:09.62                 
                     
Wilma Walther  2001    372  37.02        1:16.47   
  HTU Stadi  1:17.21                 
                     
Nadine Medarhri  2000    355  37.22        1:17.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.98                 
                     
Anni Hirvo  2001    353  37.39        1:17.86   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.73                 
                     
Julia Kekkonen  2000    339  38.50        1:18.88   
  HTU Stadi  1:18.93                 
                     
Annina Toimela  2002    336  38.70        1:19.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anni Seppälä  2003    328  38.54        1:19.78   
  Helsingin Uimarit  1:21.40                 
                     
Jessika Markkanen  1999    318  39.66        1:20.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Miia Puranen  2001    311  38.45        1:21.16   
  Voikkaan Viesti                   
                     
10  Helle Peill  2003    281  40.98        1:23.95   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Jenny Kareinen  2002    246  42.19        1:27.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:25.61                 
                     
12  Aida Ahlgren  2002    222  43.97        1:30.85   
  Cetus Espoo  1:31.23                 
                     
Roosa Lehtola  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.14                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  18:03 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:08   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miklas Sarkkinen  2007    86  51.57        1:50.52   
  Helsingin Uimarit  1:49.47                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    301  35.54        1:12.96   
  HTU Stadi  1:12.91                 
                     
Jegor Goverdov  2004    211  37.99        1:22.14   
  Uimaseura Helsinki                   
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Raninen  2001    399  31.27        1:06.44   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.62                 
                     
Lauri Krapf  2001    352  33.88        1:09.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ruslan Panschin  2001    344  32.95        1:09.82   
  ORCA Helsinki  1:06.26                 
                     
Max Walther  2003    313  34.78        1:12.07   
  HTU Stadi  1:15.02                 
                     
Harald Åström  2001    286  36.51        1:14.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jenson Lih Shan Li  2002    264  37.11        1:16.22   
  HTU Stadi  1:19.01                 
                     
Niklas Linnanen  2001    208  39.38        1:22.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Samuli Surakka  2003    198  40.34        1:23.92   
  Simmis Wanda  1:24.01                 
                     
Henri Erlund  2003    183  42.74        1:26.19   
  HTU Stadi  1:27.64                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  18:08 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:12   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 19, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Vartiainen  2002    356  34.94  1:17.22  2:02.61    2:48.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Maari Sinivuori  2001    332  36.21  1:19.50  2:05.90    2:52.68   
  Tuusulan Uimaseura  2:46.33                 
                     
Mariel Mylly  2001    311  37.37  1:23.68  2:09.79    2:56.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Katariina Kivi  2001    265  38.74  1:25.94  2:16.02    3:06.20   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sari Kukkonen  1972    145  48.00  1:44.60  2:45.04    3:47.47   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  18:12 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laskiaisuinnit    Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:25   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 helmikuu 2018         
 
 
Laji 21, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
ORCA  2001              1:47.72   
  ORCA Helsinki  1:46.95                 
  Alexey Belfer  2000      28.27        28.27   
  Ksenia Egorova  2000      28.93        57.20   
  Saara Vesa  1999      25.12        1:22.32   
  Georgy Babenov  2000      25.40        1:47.72   
                     
HSS 2              1:53.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:58.03                 
  Nadine Medarhri  2000      30.25        30.25   
  Roosa Lehtola  2001      29.78        1:00.03   
  Lauri Krapf  2001      27.06        1:27.09   
  Eemeli Raninen  2001      26.38        1:53.47   
                     
HSS I  2006              1:53.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:53.11                 
  Anni Hirvo  2001      28.43        28.43   
  Niklas Linnanen  2001      28.35        56.78   
  Harald Åström  2001      27.92        1:24.70   
  Annina Toimela  2002      28.93        1:53.63   
                     
HTU Brunot  1900              1:58.20   
  HTU Stadi                   
  Julia Kekkonen  2000      29.51        29.51   
  Wilma Walther  2001      31.15        1:00.66   
  Jenson Lih Shan Li  2002      29.67        1:30.33   
  Max Walther  2003      27.87        1:58.20   
                     
HTU Stadi seka              2:06.92   
  HTU Stadi  2:15.47                 
  Annika Tietz  2001      31.02        31.02   
  Fionna Barnes  2005      34.57        1:05.59   
  Henri Erlund  2003      33.56        1:39.15   
  Tino Kaukonen  2004      27.77        2:06.92   
                     
HTU:n Laskiaispullat  2005              2:47.22   
  HTU Stadi  2:54.85                 
  Helmi Koikkalainen  2006      41.99        41.99   
  Vivi Hänninen  2007      43.37        1:25.36   
  Veikka Lassila  2006      40.72        2:06.08   
  Anton Visulainen  2005      41.14        2:47.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: HTU Stadi  Tulostusaika  18:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner