Results for UGP 3 2017-2018, Malmö
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp utan mellantider |
Tvling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 | |||
Tvlingsort | Malm | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangr | Malm Kappsimningsklubb | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Nsets Simklubb | 2:41.60 | ||||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsllskap | 2:57.39 | ||||||
3 | Beatrice Ask | 2005 | Malm Kappsimningsklubb | 3:00.35 | ||||||
4 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 3:04.75 | ||||||
5 | Nora Olsson | 2005 | Malm Kappsimningsklubb | 3:11.93 | ||||||
6 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 3:21.54 | ||||||
7 | Jennifer Norln | 2005 | Simklubben Sydsim | 3:22.81 | ||||||
- | znur Metovska | 2005 | Malm Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Ek-Vrn | 2004 | Landskrona Simsllskap | 2:37.93 | ||||||
2 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 2:38.72 | ||||||
3 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 2:40.61 | ||||||
4 | Mica Noln | 2004 | Simklubben Triton | 2:42.18 | ||||||
5 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 2:43.37 | ||||||
6 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:44.45 | ||||||
7 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malm Kappsimningsklubb | 2:47.72 | ||||||
8 | Nelly Hansson | 2004 | ngelholms Simsllskap | 2:49.53 | ||||||
9 | Ella Persson | 2004 | ngelholms Simsllskap | 2:53.74 | ||||||
10 | Tyra hlin | 2004 | Simklubben Triton | 2:53.86 | ||||||
11 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:00.06 | ||||||
12 | Ebba Ringstrm | 2004 | Simklubben Triton | 3:03.17 | ||||||
13 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjbo Simsllskap | 3:03.35 | ||||||
14 | Hanna Johansson | 2004 | Malm Kappsimningsklubb | 3:06.50 | ||||||
15 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 3:07.59 | ||||||
16 | Felicia Zander | 2004 | ngelholms Simsllskap | 3:12.24 | ||||||
- | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsllskap | 2:29.69 | ||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malm Kappsimningsklubb | 2:34.48 | ||||||
3 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsllskap | 2:38.77 | ||||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 2:38.88 | ||||||
5 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 2:39.67 | ||||||
6 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsllskap | 2:40.40 | ||||||
7 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Nsets Simklubb | 2:41.84 | ||||||
8 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 2:42.98 | ||||||
9 | Tilde Riseth | 2003 | Landskrona Simsllskap | 2:48.24 | ||||||
10 | Clara Steen | 2003 | Sjbo Simsllskap | 2:48.48 | ||||||
11 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:50.10 | ||||||
12 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malm Kappsimningsklubb | 2:55.11 | ||||||
13 | Bianca Jarbsj | 2003 | ngelholms Simsllskap | 3:02.64 | ||||||
- | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malm Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Ingner | 2002 | Malm Kappsimningsklubb | 2:43.76 | ||||||
2 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Nsets Simklubb | 2:59.12 | ||||||
- | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | DNS | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 2:46.95 | ||||||
- | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Emma Vileus | 2001 | Malm Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 |
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:48 |