Resultater for DGI Landsmesterskab 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1993 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Mogensen | 1988 | DGI Nordjylland | 44.12 | 1:31.82 | 2:20.69 | 3:08.56 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mary Folkedal Hole | 2001 | DGI Nordjylland | 35.91 | 1:14.62 | 1:54.86 | 2:35.15 | |||
2 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.10 | 1:19.16 | 2:01.28 | 2:42.67 | |||
3 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.24 | 1:20.82 | 2:05.61 | 2:49.08 | |||
4 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.67 | 1:25.77 | 2:12.39 | 2:56.63 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 38.73 | 1:20.99 | 2:03.47 | 2:44.55 | |||
2 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 38.84 | 1:21.80 | 2:06.05 | 2:48.29 | |||
3 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | DGI Sydøstjylland | 39.35 | 1:22.16 | 2:06.33 | 2:49.46 | |||
4 | Cecilia Bækager Meldgaard | 2002 | DGI Østjylland | 40.84 | 1:26.44 | 2:13.30 | 2:56.74 | |||
5 | Sofie G. Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.42 | 1:28.07 | 2:14.60 | 3:00.84 | |||
6 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Østjylland | 42.00 | 1:28.98 | 2:18.00 | 3:05.02 | |||
7 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 43.46 | 2:23.06 | 3:08.88 | ||||
8 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 43.62 | 1:33.16 | 2:23.12 | 3:12.41 | |||
9 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.83 | 1:33.94 | 2:25.16 | 3:14.83 | |||
10 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 48.21 | 1:40.94 | 3:24.13 | ||||
11 | Signe Kaas | 2003 | DGI Fyn | 49.46 | 1:44.43 | 2:38.03 | 3:26.91 | |||
12 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 49.15 | 1:42.00 | 2:37.52 | 3:31.75 | |||
13 | Isabella Johansen | 2002 | DGI Fyn | 47.78 | 1:44.22 | 2:42.51 | 3:37.95 | |||
- | Katrine Schou | 2003 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
- | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB 100m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.31 | 1:18.66 | 1:59.69 | 2:40.39 | |||
2 | Stine Mejdahl | 2005 | DGI Nordjylland | 38.57 | 1:20.49 | 2:03.17 | 2:44.50 | |||
3 | Cassandra Spring | 2005 | DGI Nordjylland | 39.26 | 1:21.08 | 2:03.59 | 2:44.77 | |||
4 | Zophia Henriks | 2004 | DGI Fyn | 39.52 | 1:23.49 | 2:09.98 | 2:50.83 | |||
5 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 40.66 | 1:23.73 | 2:08.77 | 2:51.61 | |||
6 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.13 | 1:22.30 | 2:07.52 | 2:51.80 | |||
7 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 41.64 | 1:26.40 | 2:10.77 | 2:55.15 | |||
8 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.73 | 1:25.37 | 2:10.89 | 2:55.38 | |||
9 | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | 39.85 | 1:24.78 | 2:13.75 | 3:03.13 | |||
10 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 43.70 | 1:30.96 | 2:18.60 | 3:03.35 | |||
11 | Nikoline Thygesen | 2005 | DGI Fyn | 42.78 | 1:31.01 | 2:20.10 | 3:05.85 | |||
12 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 45.16 | 1:33.08 | 2:21.31 | 3:08.30 | |||
13 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 46.81 | 1:36.39 | 2:26.30 | 3:13.63 | |||
14 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 46.71 | 1:38.11 | 2:29.40 | 3:14.65 | |||
15 | Karen Lassen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 45.22 | 1:34.82 | 2:25.42 | 3:15.41 | |||
16 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.43 | 1:37.68 | 2:30.55 | 3:17.58 | |||
17 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.85 | 1:36.94 | 2:28.36 | 3:18.41 | |||
18 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 44.07 | 1:35.56 | 2:28.20 | 3:18.61 | |||
19 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 47.80 | 1:40.22 | 2:33.25 | 3:24.55 | |||
20 | Neela S. Pedersen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 54.91 | 1:55.54 | 2:56.33 | 3:53.19 | |||
21 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 57.99 | 4:14.02 | |||||
- | Maria Fiil Jensen | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Mille Post | 2004 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Alberte Mundt | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | svøm på mave 100m | |||||
- | Karen Brødsgaard | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | EFB 125m | |||||
- | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | DSQ | EFB 50m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | DGI Midtjylland | 41.29 | 1:27.32 | 2:14.09 | 2:54.59 | |||
2 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 42.27 | 1:28.02 | 2:14.97 | 2:59.18 | |||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 3:19.87 | ||||||
4 | Freja Kvist | 2006 | DGI Østjylland | 50.29 | 1:45.60 | 2:42.44 | 3:35.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:04 |