Resultat för FynKval2 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynKval2 2018 | Udskriftsdato | 24 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2018 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 550 | 33.53 | 1:13.50 | 2:01.65 | 2:33.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.10 | |||||||||
2 | Freya Ellehus | 2000 | 510 | 33.30 | 1:15.68 | 2:01.61 | 2:37.85 | |||
H2Odense | 2:33.80 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 410 | 35.15 | 1:19.54 | 2:09.41 | 2:49.65 | |||
H2Odense | 2:40.56 | |||||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 388 | 37.86 | 1:21.83 | 2:12.45 | 2:52.83 | |||
Frem Odense | 2:45.75 | |||||||||
5 | Trine Johansen | 2002 | 382 | 34.65 | 1:19.42 | 2:14.19 | 2:53.72 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:55.82 | |||||||||
6 | Anna Rønn | 2005 | 371 | 38.02 | 1:24.96 | 2:13.77 | 2:55.38 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:55.00 | |||||||||
7 | Agnete Habermann | 2005 | 371 | 37.67 | 1:25.64 | 2:14.66 | 2:55.43 | |||
H2Odense | 2:50.43 | |||||||||
8 | Barbara Ammentorp | 2003 | 359 | 39.74 | 1:31.38 | 2:16.10 | 2:57.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:54.47 | |||||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | 359 | 36.74 | 1:23.65 | 2:15.23 | 2:57.44 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:55.13 | |||||||||
10 | Ida Juul Grønning | 2004 | 353 | 36.27 | 1:22.67 | 2:17.37 | 2:58.36 | |||
H2Odense | 2:53.84 | |||||||||
11 | Alma Burgaard | 2003 | 341 | 35.80 | 1:22.90 | 2:22.51 | 3:00.40 | |||
H2Odense | 2:54.00 | |||||||||
12 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 323 | 37.25 | 1:25.28 | 2:22.40 | 3:03.76 | |||
H2Odense | 3:06.95 | |||||||||
13 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 294 | 39.89 | 1:28.30 | 2:28.24 | 3:09.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:21.30 | |||||||||
14 | Nikoline Kaae | 2005 | 265 | 43.63 | 1:34.73 | 2:32.86 | 3:16.15 | |||
Frem Odense | 3:05.11 | |||||||||
15 | Cathrine Høst | 2004 | 264 | 48.69 | 1:38.37 | 2:33.51 | 3:16.37 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:16.63 | |||||||||
16 | Vigga Londero | 2006 | 223 | 51.83 | 1:47.53 | 2:42.54 | 3:27.79 | |||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Mia Andersen | 2002 | 210 | 45.82 | 1:43.27 | 2:44.46 | 3:31.95 | |||
H2Odense | 3:32.29 | |||||||||
18 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 203 | 48.17 | 1:41.74 | 2:43.78 | 3:34.45 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:15.30 | |||||||||
19 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 190 | 53.24 | 1:49.57 | 2:54.78 | 3:39.35 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | DSQ | 2armtag neddyk i bry | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |