2021-01-27   04:31:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017-2018, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass 3

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2018    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:06.88  2:17.20  3:27.05  4:37.04  9:16.06   
          5:46.93  6:57.53  8:07.71       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:07.46  2:19.80  3:33.35  4:46.99  9:38.53   
          6:01.05  7:15.39  8:28.72       
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    1:19.08  2:47.73  4:19.29  5:51.20  12:03.46   
          7:23.74  8:57.47  10:31.10       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:09.26  2:23.89  3:39.12  4:54.50  9:53.25   
          6:09.91  7:25.22  8:39.90       
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    1:13.48  2:29.45  3:44.26  4:59.94  9:57.63   
          6:15.27  7:30.46  8:45.75       
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    1:18.72  2:40.53  4:03.44  5:25.28  10:52.45   
          6:47.39  8:09.39  9:31.48       
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    1:16.46  2:38.47  4:00.94  5:23.32  10:53.59   
          6:45.52  8:08.38  9:31.63       
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:17.74  2:43.03  4:08.19  5:33.34  11:11.29   
          6:57.88  8:22.77  9:48.47       
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.86  2:43.11  4:08.68  5:34.06  11:16.70   
          7:00.45  8:26.22  9:53.34       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:09.63  2:23.87  3:39.14  4:54.48  9:55.63   
          6:10.00  7:25.99  8:41.91       
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:14.89  2:36.32  3:58.04  5:20.08  10:45.49   
          6:42.56  8:04.74  9:26.58       
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    1:18.27  2:42.02  4:06.43  5:31.39  10:57.55   
          6:55.46  8:18.53  9:39.64       
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    1:15.64  2:39.75  4:04.03  5:29.33  10:59.07   
          6:53.71  8:18.38  9:40.29       
Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    1:18.65  2:44.20  4:09.44  5:33.05  11:06.15   
          6:57.03  8:22.05  9:46.56       
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    1:18.11  2:43.10  4:09.43  5:35.38  11:19.73   
          7:02.41  8:29.48  9:56.65       
Engla Ellbrant  2004  Täby Sim    1:28.04  3:09.25  4:51.16  6:34.00  13:18.41   
          8:16.21  9:58.08  11:40.58       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    1:19.17  2:43.04  4:07.39  5:32.11  11:10.71   
          6:57.50  8:22.90  9:48.31       
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    1:18.90  2:46.43  4:14.37  5:44.15  11:21.71   
          7:11.29  8:37.89  10:01.41       
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    1:22.78  2:54.70  4:25.90  5:57.04  11:50.44   
          7:24.86  8:53.35  10:21.37       
Louise Franks  2005  Täby Sim    1:24.44  2:54.44  4:24.75  5:54.63  11:51.97   
          7:26.04  8:56.31  10:26.36       
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    1:21.42  2:53.25  4:25.16  5:58.19  11:59.47   
          7:30.85  9:03.60  10:34.46       
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    1:22.57  2:53.90  4:25.27  5:57.65  11:59.86   
          7:30.12  9:02.68  10:33.91       
Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    1:22.80  2:57.48  4:34.38  6:09.74  12:19.40   
          7:44.04  9:19.09  10:51.30       
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    1:24.81  2:57.85  4:33.41  6:08.74  12:20.26   
          7:44.13  9:18.12  10:51.92       
Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    1:24.09  3:01.07  4:40.43  6:19.07  12:47.01   
          7:58.76  9:37.55  11:14.29       
10  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    1:24.56  3:01.44  4:39.94  6:18.25  12:49.54   
          7:56.48  9:35.64  11:14.63       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 mars 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner