2021-01-27   04:08:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017-2018, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass 3

Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2018    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.33        1:15.43   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    40.26        1:27.99   
Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    41.13        1:30.42   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    44.10        1:36.90   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    36.36        1:16.99   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    37.07        1:17.36   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    35.74        1:18.15   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    38.22        1:18.57   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    36.05        1:18.66   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    39.29        1:21.65   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    40.47        1:30.29   
Karl Lingham  2002  Täby Sim    41.59        1:30.93   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb    42.47        1:31.85   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    37.91        1:21.11   
Tor Stein  2003  Täby Sim    38.11        1:21.40   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    38.36        1:22.66   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    41.79        1:28.71   
David Alonso  2003  Täby Sim    40.76        1:28.94   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    41.57        1:30.72   
Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    44.15        1:37.27   
Jousef Hanna  2003  Täby Sim    51.06        1:49.41   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    35.63        1:15.06   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.92        1:15.68   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    38.46        1:23.28   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    39.13        1:23.69   
Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    39.37        1:24.65   
Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    40.82        1:27.85   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    45.38        1:34.77   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Poehler  2005  Danderyds Sim    42.48        1:25.82   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    40.97        1:27.61   
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap    43.86        1:30.19   
Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap    43.72        1:33.26   
Caspian Humble  2005  Täby Sim    45.93        1:38.92   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    46.87        1:39.90   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    48.25        1:46.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 mars 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner