2020-09-20   02:43:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017-2018, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2018    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Stockholms simförbund, Täby & Spårvägen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    30.81  1:03.98  1:37.66    2:11.05   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    30.53  1:04.48  1:38.39    2:11.40   
Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    31.36  1:05.56  1:40.01    2:14.22   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    31.79  1:06.83  1:41.79    2:15.37   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    32.57  1:06.49  1:41.15    2:15.93   
Cornelia Eklund  2000  Väsby Simsällskap    32.28  1:07.35  1:42.87    2:17.97   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    32.00  1:07.28  1:43.76    2:20.95   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    35.01  1:13.05  1:52.52    2:32.04   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.91  1:13.25  1:53.75    2:34.83   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    35.24  1:15.75  1:58.01    2:37.81   
11  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    36.20  1:18.19  2:03.20    2:47.06   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    30.42  1:04.72  1:39.83    2:12.21   
Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    32.51  1:07.59  1:43.69    2:19.34   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    31.98  1:07.41  1:42.70    2:20.06   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    31.97  1:07.57  1:44.07    2:21.18   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    33.00  1:09.52  1:47.99    2:26.75   
Stella Alin  2002  Täby Sim    34.57  1:13.06  1:52.73    2:31.33   
Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    34.50  1:14.58  1:54.66    2:34.36   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.31  1:12.38  1:53.08    2:34.52   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    35.61  1:17.09  2:00.01    2:44.03   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    31.05  1:05.87  1:40.64    2:15.74   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    32.29  1:07.42  1:43.73    2:18.48   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    31.79  1:06.36  1:42.62    2:18.84   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    32.62  1:08.25  1:45.96    2:23.15   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    33.16  1:09.98  1:47.12    2:24.43   
Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    32.36  1:08.78  1:45.88    2:24.80   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    33.48  1:11.00  1:48.02    2:24.82   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    34.87  1:13.85  1:53.54    2:31.25   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    33.91  1:12.93  1:52.16    2:32.11   
10  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    34.96  1:13.39  1:54.65    2:33.65   
11  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    36.10  1:16.29  1:59.01    2:38.13   
12  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    33.81  1:13.95  1:56.54    2:39.25   
13  Nina Takolander  2003  Täby Sim    35.52  1:15.27  1:58.63    2:43.00   
14  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    39.88  1:23.94  2:10.24    2:53.99   
15  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    39.43  1:23.68  2:10.13    2:54.50   
Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    31.87  1:07.79  1:44.52    2:21.16   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.03  1:08.63  1:45.71    2:21.52   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    33.20  1:09.28  1:46.09    2:22.03   
Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    34.34  1:10.87  1:48.58    2:24.76   
Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.97  1:09.34  1:48.09    2:25.49   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    33.44  1:12.02  1:50.14    2:27.99   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    34.56  1:12.34  1:51.00    2:29.08   
Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    34.05  1:11.72  1:50.93    2:29.72   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim    35.07  1:13.74  1:53.33    2:30.46   
10  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    34.73  1:12.65  1:52.69    2:31.75   
11  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    35.41  1:16.05  1:57.21    2:37.68   
12  Hannah Haux  2004  Täby Sim    35.81  1:16.73  1:58.94    2:40.59   
13  Alice Davies  2004  Täby Sim    35.32  1:16.50  2:00.23    2:42.13   
14  Emma Sommar  2004  Täby Sim    35.63  1:17.15  2:02.66    2:46.00   
15  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    36.79  1:19.20  2:02.72    2:46.05   
16  Maja Lingham  2004  Täby Sim    36.35  1:18.78  2:03.24    2:46.77   
17  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    36.32  1:18.30  2:03.57    2:47.08   
18  Saga Mattsson  2004  Täby Sim    37.45  1:23.15  2:09.62    2:52.55   
19  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    36.44  1:19.76  2:08.11    2:53.90   
20  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    39.70  1:28.32  2:19.47    3:10.80   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    34.71  1:13.59  1:55.01    2:34.28   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    35.12  1:15.74  1:56.59    2:37.25   
Linn Melander  2005  Väsby Simsällskap    36.65  1:17.27  1:58.34    2:37.76   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    35.14  1:15.74  1:58.06    2:38.71   
Louise Franks  2005  Täby Sim    35.36  1:17.38  1:59.53    2:39.70   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    35.48  1:18.52  2:01.18    2:42.13   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    34.52  1:15.86  1:59.26    2:43.56   
Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    37.25  1:19.27  2:02.02    2:43.71   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    36.07  1:17.71  2:00.81    2:44.60   
10  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap    36.66  1:19.93  2:03.34    2:45.29   
11  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap    38.23  1:22.78  2:07.53    2:47.56   
12  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap    38.11  1:22.01  2:06.08    2:47.76   
13  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb    36.22  1:19.25  2:04.35    2:51.16   
14  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    39.80  1:23.36  2:09.60    2:52.73   
15  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    39.22  1:26.94  2:12.82    2:55.32   
16  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    39.23  1:24.40  2:09.71    2:55.43   
17  Irma Ehrengren  2005  Danderyds Sim    37.45  1:22.11  2:08.71    2:55.55   
18  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    37.74  1:22.88  2:12.77    3:01.85   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner