Results for Dronning Dorothea Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 04 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 582 | 32.23 | 1:05.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.94 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 561 | 32.01 | 1:06.70 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.90 | |||||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | 557 | 32.07 | 1:06.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.96 | |||||||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 523 | 33.63 | 1:08.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.63 | |||||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | 485 | 34.20 | 1:10.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.22 | |||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 465 | 34.46 | 1:11.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.13 | |||||||||
7 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 448 | 33.90 | 1:11.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.39 | |||||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | 428 | 35.88 | 1:13.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.25 | |||||||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | 418 | 36.24 | 1:13.56 | |||||
Kolding SK | 1:13.88 | |||||||||
10 | Sofie Sjøgren | 2002 | 412 | 35.69 | 1:13.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.00 | |||||||||
11 | Josefine Heuer | 2003 | 396 | 36.75 | 1:14.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.37 | |||||||||
12 | Thippe de Neergaard | 2003 | 394 | 37.01 | 1:15.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.93 | |||||||||
13 | Kathrine Fog | 2000 | 376 | 37.51 | 1:16.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 325 | 39.22 | 1:19.99 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
15 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 324 | 39.18 | 1:20.04 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 318 | 39.15 | 1:20.54 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
17 | Maja Nielsen | 2001 | 287 | 40.10 | 1:23.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
18 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 275 | 40.37 | 1:24.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.32 | |||||||||
19 | Mathilde Jensen | 2003 | 232 | 43.85 | 1:29.47 | |||||
DeltaSwim | 1:30.10 | |||||||||
20 | Stine Hansen | 2003 | 211 | 44.58 | 1:32.29 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.24 | |||||||||
- | Anne Sunesen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.54 | |||||||||
- | Christie Prøhl | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.22 | |||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.12 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.36 | |||||||||
- | Marie Louise Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:14.52 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.41 | |||||||||
- | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.33 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 450 | 34.53 | 1:11.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.95 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 443 | 35.04 | 1:12.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.22 | |||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 416 | 34.94 | 1:13.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
4 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 412 | 35.82 | 1:13.93 | |||||
Kolding SK | 1:15.03 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 394 | 36.54 | 1:15.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.52 | |||||||||
6 | Julie Dumstrei | 2004 | 384 | 37.14 | 1:15.67 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.39 | |||||||||
7 | Liva Søby | 2004 | 383 | 37.21 | 1:15.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.66 | |||||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 382 | 36.89 | 1:15.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.57 | |||||||||
9 | Louise Sunesen | 2005 | 367 | 37.76 | 1:16.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.92 | |||||||||
10 | Zophia Henriks | 2004 | 358 | 37.82 | 1:17.50 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:19.35 | |||||||||
11 | Amalie Holst | 2004 | 347 | 38.85 | 1:18.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
12 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 346 | 37.88 | 1:18.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.36 | |||||||||
13 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 345 | 38.56 | 1:18.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.80 | |||||||||
14 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 343 | 38.04 | 1:18.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.79 | |||||||||
15 | Johanne Heilmann | 2005 | 336 | 39.13 | 1:19.11 | |||||
Kolding SK | 1:21.44 | |||||||||
16 | Nora Kejser | 2004 | 336 | 1:19.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.70 | |||||||||
17 | Maja Buck | 2004 | 330 | 38.72 | 1:19.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.12 | |||||||||
18 | Julie Kann | 2005 | 326 | 38.95 | 1:19.93 | |||||
Kolding SK | 1:19.45 | |||||||||
19 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 319 | 39.16 | 1:20.48 | |||||
Kolding SK | 1:22.86 | |||||||||
20 | Selma Skipper | 2004 | 318 | 1:20.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.42 | |||||||||
21 | Nønne Christensen | 2004 | 314 | 39.19 | 1:20.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.29 | |||||||||
22 | Karla Kristensen | 2005 | 306 | 39.60 | 1:21.60 | |||||
Kolding SK | 1:22.49 | |||||||||
23 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 292 | 39.99 | 1:22.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.71 | |||||||||
24 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 287 | 41.39 | 1:23.35 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
25 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 286 | 41.27 | 1:23.50 | |||||
DeltaSwim | 1:27.01 | |||||||||
26 | Frederikke Riber | 2005 | 281 | 40.47 | 1:23.98 | |||||
DeltaSwim | 1:26.75 | |||||||||
27 | Simone Hoppe | 2004 | 276 | 41.40 | 1:24.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:26.90 | |||||||||
28 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 264 | 42.42 | 1:25.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.26 | |||||||||
29 | Maria Crisan | 2005 | 261 | 41.38 | 1:26.01 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Anna Mundt Karup | 2005 | 260 | 41.42 | 1:26.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.22 | |||||||||
31 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 256 | 42.70 | 1:26.62 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:28.24 | |||||||||
32 | Mille Lindeblad | 2005 | 246 | 42.66 | 1:27.74 | |||||
DeltaSwim | 1:30.95 | |||||||||
33 | Victoria Richards | 2005 | 237 | 44.42 | 1:28.86 | |||||
DeltaSwim | 1:51.90 | |||||||||
34 | Luna Luminari | 2005 | 226 | 44.68 | 1:30.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.11 | |||||||||
35 | Freja Duus | 2005 | 222 | 43.65 | 1:30.86 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:40.74 | |||||||||
36 | Emilia Davids | 2004 | 208 | 45.70 | 1:32.84 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:34.61 | |||||||||
37 | Josefine Bundgaard | 2005 | 197 | 45.32 | 1:34.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.26 | |||||||||
38 | Victoria Meyer | 2004 | 174 | 47.65 | 1:38.50 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:40.12 | |||||||||
39 | Luna Hein | 2005 | 172 | 49.39 | 1:38.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.71 | |||||||||
40 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 168 | 48.84 | 1:39.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.29 | |||||||||
- | Ella Ryberg | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
- | Mie Kildegaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:53.51 | |||||||||
- | Thilde Østergaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | 310 | 39.01 | 1:21.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 307 | 39.96 | 1:21.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:19.38 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 306 | 39.57 | 1:21.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.04 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 305 | 39.99 | 1:21.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
5 | Laura Toftgaard | 2007 | 279 | 40.82 | 1:24.21 | |||||
Kolding SK | 1:26.91 | |||||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | 274 | 41.97 | 1:24.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.36 | |||||||||
7 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 264 | 40.77 | 1:25.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.95 | |||||||||
8 | Nanna Højstrøm | 2007 | 240 | 43.03 | 1:28.50 | |||||
Kolding SK | 1:33.36 | |||||||||
9 | Bianca Roos | 2006 | 234 | 43.25 | 1:29.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.08 | |||||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | 233 | 43.07 | 1:29.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.97 | |||||||||
11 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 224 | 43.78 | 1:30.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.27 | |||||||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | 212 | 44.90 | 1:32.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.02 | |||||||||
13 | Nana Andersen | 2006 | 209 | 44.38 | 1:32.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:34.67 | |||||||||
14 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 175 | 47.45 | 1:38.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.09 | |||||||||
15 | Katrine Døssing | 2007 | 161 | 47.80 | 1:40.98 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 161 | 50.16 | 1:41.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:53.30 | |||||||||
17 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 158 | 49.12 | 1:41.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.19 | |||||||||
18 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | 156 | 50.16 | 1:42.09 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:46.96 | |||||||||
19 | Sofie Kann | 2007 | 144 | 53.37 | 1:44.90 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Signe Magelund Møller | 2006 | 131 | 52.91 | 1:48.12 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Emma Sloth | 2006 | 115 | 1:52.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:58.05 | |||||||||
22 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 105 | 57.18 | 1:56.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.25 | |||||||||
23 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 102 | 57.52 | 1:57.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:14.53 | |||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:35.10 | |||||||||
- | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | DSQ | mavelig eft vend v50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | 122 | 53.50 | 1:50.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.57 | |||||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 113 | 56.75 | 1:53.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.57 | |||||||||
3 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 108 | 1:55.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.58 | |||||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 86 | 1:05.59 | 2:04.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 81 | 2:06.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |