Tulokset Dronning Dorothea Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 639 | 34.45 | 1:12.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.51 | |||||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | 621 | 34.40 | 1:13.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.74 | |||||||||
3 | Cecilie Batz | 2003 | 554 | 35.80 | 1:15.90 | |||||
Kolding SK | 1:14.41 | |||||||||
4 | Kathrine Fog | 2000 | 554 | 35.78 | 1:15.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.65 | |||||||||
5 | Lærke Toftgaard | 2001 | 522 | 36.64 | 1:17.41 | |||||
Kolding SK | 1:16.72 | |||||||||
6 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 422 | 37.54 | 1:23.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.92 | |||||||||
7 | Clara Lynggaard | 2002 | 406 | 38.36 | 1:24.16 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.52 | |||||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | 391 | 40.06 | 1:25.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.06 | |||||||||
9 | Louise Houe Andersen | 2003 | 371 | 40.64 | 1:26.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.11 | |||||||||
10 | Iben Mønsted | 2003 | 319 | 42.78 | 1:31.26 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.12 | |||||||||
11 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 310 | 1:32.12 | 1:32.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.93 | |||||||||
12 | Emma Karlsson | 2003 | 292 | 43.94 | 1:33.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.26 | |||||||||
13 | Thilde Dyrbjerg Strøager | 2003 | 252 | 47.05 | 1:38.62 | |||||
DeltaSwim | 1:50.16 | |||||||||
14 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | 250 | 46.53 | 1:38.93 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:35.80 | |||||||||
15 | Mette Warncke | 2003 | 237 | 47.62 | 1:40.63 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:47.54 | |||||||||
16 | Thea Jürgensen | 2003 | 161 | 52.87 | 1:54.46 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:54.17 | |||||||||
- | Anne Sunesen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:46.04 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.94 | |||||||||
- | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
- | Ida Kjærdgaard | 2003 | DSQ | 2 flyb. v25m/75m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.92 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 517 | 37.17 | 1:17.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.23 | |||||||||
2 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 477 | 38.00 | 1:19.78 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.14 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 470 | 37.79 | 1:20.15 | |||||
Kolding SK | 1:18.04 | |||||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 425 | 39.28 | 1:22.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
5 | Nønne Christensen | 2004 | 425 | 38.81 | 1:22.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.00 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 418 | 38.98 | 1:23.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.95 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 401 | 40.29 | 1:24.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.64 | |||||||||
8 | Maja Buck | 2004 | 382 | 40.02 | 1:25.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.97 | |||||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 376 | 40.95 | 1:26.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
10 | Cille Kirketerp | 2005 | 370 | 40.49 | 1:26.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.87 | |||||||||
11 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 369 | 41.64 | 1:26.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.39 | |||||||||
12 | Rose Pernille Simon | 2004 | 357 | 41.63 | 1:27.84 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:26.28 | |||||||||
13 | Majken Haarup | 2004 | 355 | 41.74 | 1:28.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.23 | |||||||||
14 | Josephine Larsen | 2004 | 341 | 42.69 | 1:29.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.50 | |||||||||
15 | Johanne Heilmann | 2005 | 340 | 41.93 | 1:29.31 | |||||
Kolding SK | 1:29.04 | |||||||||
16 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 338 | 43.37 | 1:29.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.51 | |||||||||
17 | Anna Mundt Karup | 2005 | 327 | 41.92 | 1:30.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.70 | |||||||||
18 | Luna Luminari | 2005 | 325 | 44.13 | 1:30.67 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.90 | |||||||||
19 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 322 | 42.69 | 1:30.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.18 | |||||||||
20 | Louise Sunesen | 2005 | 284 | 1:34.76 | 1:34.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.19 | |||||||||
21 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | 282 | 1:35.01 | 1:35.01 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:43.47 | |||||||||
22 | Frederikke Riber | 2005 | 275 | 1:35.89 | 1:35.89 | |||||
DeltaSwim | 1:36.95 | |||||||||
23 | Maria Crisan | 2005 | 254 | 1:38.41 | 1:38.41 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:39.68 | |||||||||
24 | Marie Mortensen | 2004 | 246 | 1:39.41 | 1:39.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:43.33 | |||||||||
25 | Victoria Meyer | 2004 | 237 | 48.33 | 1:40.73 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:46.23 | |||||||||
26 | Victoria Richards | 2005 | 235 | 47.44 | 1:40.96 | |||||
DeltaSwim | 1:43.71 | |||||||||
27 | Louise Ovesen | 2004 | 212 | 49.57 | 1:44.51 | |||||
DeltaSwim | 1:47.26 | |||||||||
28 | Luna Hein | 2005 | 201 | 50.68 | 1:46.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:49.51 | |||||||||
29 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | 129 | 56.09 | 2:03.38 | |||||
DeltaSwim | 2:02.02 | |||||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.25 | |||||||||
- | Ida Marie Sørensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:02.78 | |||||||||
- | Karoline Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:30.71 | |||||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.58 | |||||||||
- | Mia Lindtofte | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Kildegaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:56.58 | |||||||||
- | Thilde Østergaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:02.27 | |||||||||
- | Anne Kølby Christensen | 2005 | DSQ | 2 armt. u. vand 25m | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:48.60 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | 359 | 42.00 | 1:27.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.68 | |||||||||
2 | Bianca Roos | 2006 | 349 | 42.10 | 1:28.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.58 | |||||||||
3 | Johanna Rasmussen | 2006 | 313 | 1:31.80 | 1:31.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.96 | |||||||||
4 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 309 | 44.01 | 1:32.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.65 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 274 | 45.68 | 1:36.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
6 | Nana Andersen | 2006 | 257 | 47.31 | 1:38.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:44.08 | |||||||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | 255 | 1:38.30 | 1:38.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.12 | |||||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 242 | 46.93 | 1:40.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.92 | |||||||||
9 | Maja Zastrojevic | 2006 | 219 | 49.28 | 1:43.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.99 | |||||||||
10 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 213 | 49.22 | 1:44.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.83 | |||||||||
11 | Agnes Wissing | 2007 | 190 | 50.24 | 1:48.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Andrea Højbjerg | 2007 | 188 | 51.20 | 1:48.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.66 | |||||||||
13 | Katrine Døssing | 2007 | 181 | 52.53 | 1:50.08 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 2:01.62 | |||||||||
14 | Emilie Boulund | 2006 | 170 | 52.87 | 1:52.55 | |||||
Kolding SK | 1:57.62 | |||||||||
15 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 159 | 53.98 | 1:54.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.50 | |||||||||
16 | Emma Sloth | 2006 | 155 | 56.50 | 1:56.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 154 | 57.55 | 1:56.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.95 | |||||||||
18 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 154 | 56.08 | 1:56.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Kann | 2007 | 143 | 56.04 | 1:59.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 123 | 58.25 | 2:05.13 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
21 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 118 | 1:01.47 | 2:07.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:25.01 | |||||||||
22 | Astrid Hansen | 2006 | 117 | 1:01.02 | 2:07.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:21.12 | |||||||||
23 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 96 | 1:04.96 | 2:16.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:21.02 | |||||||||
- | Laura Jensen | 2006 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Tilde Lindeblad | 2006 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Anna Sofie Lillelund | 2007 | DSQ | to armtag uv v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Rønsholt | 2008 | 143 | 56.74 | 1:59.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:04.09 | |||||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 142 | 56.84 | 1:59.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.75 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 127 | 1:01.82 | 2:03.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:12.80 | |||||||||
4 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 125 | 59.23 | 2:04.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.50 | |||||||||
5 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 124 | 59.02 | 2:04.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.11 | |||||||||
6 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 115 | 1:02.40 | 2:08.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.18 | |||||||||
7 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 111 | 1:02.54 | 2:09.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:23.93 | |||||||||
8 | Anne Stæhr | 2008 | 111 | 1:03.55 | 2:09.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 109 | 1:01.87 | 2:10.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
10 | Karen Glejbjerg Strunge | 2008 | 105 | 1:03.59 | 2:12.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 55 | 1:17.64 | 2:43.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:43.62 | |||||||||
- | Alberte Andersen | 2008 | DSQ | 1 hånd v. vend 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.50 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Meiko Nakatani | 2010 | 102 | 1:05.31 | 2:13.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:27.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:51 |