Results for Dronning Dorothea Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 621 | 30.44 | 1:06.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.02 | |||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 613 | 30.16 | 1:06.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.35 | |||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 590 | 33.11 | 1:07.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.21 | |||||||||
4 | Zara Wendel | 2002 | 553 | 30.39 | 1:09.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.66 | |||||||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 513 | 32.43 | 1:10.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.89 | |||||||||
6 | Sofie Sjøgren | 2002 | 508 | 31.88 | 1:10.99 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.32 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 499 | 33.38 | 1:11.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.40 | |||||||||
8 | Cecilie Batz | 2003 | 492 | 34.46 | 1:11.77 | |||||
Kolding SK | 1:11.08 | |||||||||
9 | Mai Pallvi | 2000 | 486 | 34.83 | 1:12.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:11.27 | |||||||||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | 450 | 34.46 | 1:13.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.22 | |||||||||
11 | Nynne Nørlem | 2002 | 420 | 36.63 | 1:15.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.05 | |||||||||
12 | Josefine Heuer | 2003 | 414 | 33.96 | 1:16.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.33 | |||||||||
13 | Ida Larsen | 2000 | 411 | 35.92 | 1:16.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.53 | |||||||||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 404 | 36.46 | 1:16.64 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
15 | Isabella Rosenberg | 2003 | 381 | 35.83 | 1:18.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.77 | |||||||||
16 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 371 | 38.26 | 1:18.82 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
17 | Pipaluk Selbo | 2003 | 359 | 36.52 | 1:19.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
18 | Signe Schwartz | 2002 | 358 | 37.38 | 1:19.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
19 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 340 | 36.69 | 1:21.13 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
20 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 336 | 37.56 | 1:21.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.08 | |||||||||
21 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 305 | 38.25 | 1:24.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.52 | |||||||||
22 | Iben Mønsted | 2003 | 289 | 40.90 | 1:25.64 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:29.12 | |||||||||
23 | Thilde Dyrbjerg Strøager | 2003 | 283 | 39.62 | 1:26.26 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
24 | Maja Nielsen | 2001 | 275 | 39.84 | 1:27.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
24 | Mathilde Jensen | 2003 | 275 | 41.42 | 1:27.11 | |||||
DeltaSwim | 1:29.24 | |||||||||
26 | Mette Warncke | 2003 | 256 | 43.31 | 1:29.22 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.99 | |||||||||
27 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | 245 | 42.70 | 1:30.47 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:26.35 | |||||||||
28 | Stine Hansen | 2003 | 228 | 42.61 | 1:32.68 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.34 | |||||||||
29 | Thea Jürgensen | 2003 | 157 | 50.56 | 1:45.04 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Anne Sunesen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.14 | |||||||||
- | Mie Mørkedal | 2003 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.91 | |||||||||
- | Pernille Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.35 | |||||||||
- | Selma Fogh Rubenius | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:26.09 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 551 | 32.29 | 1:09.10 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.71 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 548 | 31.93 | 1:09.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 453 | 34.47 | 1:13.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.50 | |||||||||
4 | Liva Søby | 2004 | 443 | 34.30 | 1:14.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.93 | |||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 425 | 35.18 | 1:15.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.60 | |||||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 408 | 34.66 | 1:16.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
7 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 405 | 34.37 | 1:16.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.08 | |||||||||
8 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 399 | 35.54 | 1:16.96 | |||||
Kolding SK | 1:18.62 | |||||||||
9 | Cille Kirketerp | 2005 | 392 | 37.92 | 1:17.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.40 | |||||||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 385 | 35.62 | 1:17.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 374 | 38.30 | 1:18.61 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.05 | |||||||||
12 | Filippa Eiler | 2005 | 366 | 36.28 | 1:19.16 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.54 | |||||||||
13 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 359 | 36.17 | 1:19.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.73 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 349 | 37.36 | 1:20.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.33 | |||||||||
15 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 349 | 36.69 | 1:20.48 | |||||
Kolding SK | 1:23.11 | |||||||||
16 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 348 | 37.59 | 1:20.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.41 | |||||||||
17 | Maja Buck | 2004 | 341 | 37.71 | 1:21.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.53 | |||||||||
18 | Anna Mundt Karup | 2005 | 337 | 38.73 | 1:21.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.39 | |||||||||
19 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 332 | 38.53 | 1:21.82 | |||||
DeltaSwim | 1:27.61 | |||||||||
20 | Anna Varming | 2005 | 326 | 36.53 | 1:22.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.42 | |||||||||
21 | Mille Veiler | 2005 | 322 | 38.91 | 1:22.61 | |||||
Kolding SK | 1:41.40 | |||||||||
22 | Karla Kristensen | 2005 | 318 | 36.71 | 1:22.97 | |||||
Kolding SK | 1:22.90 | |||||||||
23 | Nora Kejser | 2004 | 317 | 38.23 | 1:23.10 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.08 | |||||||||
24 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | 314 | 38.49 | 1:23.35 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:37.50 | |||||||||
25 | Amalie Holst | 2004 | 314 | 37.93 | 1:23.36 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.34 | |||||||||
26 | Frederikke Riber | 2005 | 311 | 38.46 | 1:23.56 | |||||
DeltaSwim | 1:25.80 | |||||||||
27 | Luna Luminari | 2005 | 309 | 39.89 | 1:23.82 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.85 | |||||||||
28 | Simone Hoppe | 2004 | 307 | 39.14 | 1:23.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.86 | |||||||||
29 | Ella Ryberg | 2004 | 306 | 39.12 | 1:24.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.64 | |||||||||
30 | Alma Gotfredsen | 2005 | 305 | 37.71 | 1:24.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
31 | Selma Skipper | 2004 | 300 | 36.71 | 1:24.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.36 | |||||||||
32 | Signe Jochumsen | 2004 | 298 | 38.89 | 1:24.83 | |||||
DeltaSwim | 1:28.72 | |||||||||
33 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 294 | 41.65 | 1:25.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.57 | |||||||||
34 | Julie Kann | 2005 | 288 | 38.79 | 1:25.74 | |||||
Kolding SK | 1:25.85 | |||||||||
35 | Sarah Hansen | 2005 | 282 | 40.82 | 1:26.39 | |||||
Kolding SK | 1:27.95 | |||||||||
36 | Victoria Richards | 2005 | 277 | 39.92 | 1:26.85 | |||||
DeltaSwim | 1:29.29 | |||||||||
37 | Louise Ovesen | 2004 | 263 | 40.52 | 1:28.38 | |||||
DeltaSwim | 1:29.76 | |||||||||
38 | Marie Mortensen | 2004 | 241 | 44.55 | 1:30.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.02 | |||||||||
39 | Mille Lindeblad | 2005 | 238 | 41.10 | 1:31.43 | |||||
DeltaSwim | 1:34.36 | |||||||||
40 | Luna Hein | 2005 | 203 | 47.28 | 1:36.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.24 | |||||||||
41 | Maja Jessen | 2005 | 158 | 49.64 | 1:44.73 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:47.52 | |||||||||
42 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 140 | 53.92 | 1:48.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.03 | |||||||||
43 | Ida Marie Jørgensen | 2004 | 136 | 50.48 | 1:50.09 | |||||
DeltaSwim | 1:53.09 | |||||||||
- | Ida Marie Sørensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:41.84 | |||||||||
- | Mia Lindtofte | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Kildegaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:42.17 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 351 | 37.33 | 1:20.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.88 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 329 | 37.87 | 1:22.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.83 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 327 | 38.81 | 1:22.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.46 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 322 | 40.06 | 1:22.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.32 | |||||||||
5 | Laura Toftgaard | 2007 | 310 | 40.91 | 1:23.68 | |||||
Kolding SK | 1:22.83 | |||||||||
6 | Ane Christensen | 2006 | 300 | 40.69 | 1:24.56 | |||||
Kolding SK | 1:27.86 | |||||||||
7 | Sarah Højlund | 2006 | 294 | 40.08 | 1:25.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.33 | |||||||||
8 | Johanna Rasmussen | 2006 | 269 | 42.39 | 1:27.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.08 | |||||||||
9 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 261 | 42.53 | 1:28.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.90 | |||||||||
10 | Maja Zastrojevic | 2006 | 252 | 42.71 | 1:29.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.35 | |||||||||
11 | Frida Høj Foldager | 2006 | 248 | 43.09 | 1:30.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.20 | |||||||||
12 | Nanna Højstrøm | 2007 | 245 | 41.65 | 1:30.51 | |||||
Kolding SK | 1:35.53 | |||||||||
13 | Nana Andersen | 2006 | 230 | 44.30 | 1:32.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:32.29 | |||||||||
14 | Mille Holmberg | 2006 | 218 | 45.47 | 1:34.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.73 | |||||||||
15 | Andrea Højbjerg | 2007 | 193 | 45.19 | 1:38.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.67 | |||||||||
16 | Ida Thomsen | 2006 | 192 | 45.37 | 1:38.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.62 | |||||||||
17 | Emilia Spangsberg | 2007 | 187 | 48.73 | 1:39.07 | |||||
Kolding SK | 1:43.07 | |||||||||
18 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 174 | 49.10 | 1:41.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.67 | |||||||||
19 | Ea Gram Møller | 2006 | 170 | 48.17 | 1:42.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.10 | |||||||||
20 | Agnes Wissing | 2007 | 170 | 49.87 | 1:42.16 | |||||
Kolding SK | 1:43.58 | |||||||||
21 | Katrine Døssing | 2007 | 163 | 50.93 | 1:43.54 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 145 | 55.42 | 1:47.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 129 | 53.68 | 1:51.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Signe Magelund Møller | 2006 | 126 | 52.25 | 1:52.89 | |||||
Kolding SK | 1:58.77 | |||||||||
25 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 125 | 56.42 | 1:53.15 | |||||
DeltaSwim | 1:54.67 | |||||||||
26 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 121 | 54.00 | 1:54.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.30 | |||||||||
27 | Emma Stabel | 2006 | 107 | 55.87 | 1:59.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 105 | 58.49 | 2:00.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
29 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 94 | 1:00.44 | 2:04.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:12.58 | |||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:33.74 | |||||||||
- | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:36.00 | |||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.10 | |||||||||
- | Laura Jensen | 2006 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Tilde Lindeblad | 2006 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:52.84 | |||||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | DSQ | asynk arm i fly | ||||||
Kolding SK | 2:02.25 | |||||||||
- | Julie Guldmann Møller | 2007 | DSQ | asynk arm i fly | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.07 | |||||||||
- | Sofie Kann | 2007 | DSQ | afsl på mave v50 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 144 | 50.46 | 1:47.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.40 | |||||||||
2 | Freja Rønsholt | 2008 | 142 | 51.62 | 1:48.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 124 | 55.83 | 1:53.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.20 | |||||||||
4 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 116 | 53.02 | 1:55.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.64 | |||||||||
5 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 107 | 59.98 | 1:59.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.02 | |||||||||
6 | Anne Stæhr | 2008 | 99 | 58.64 | 2:02.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 97 | 1:02.07 | 2:03.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.67 | |||||||||
8 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 94 | 1:02.70 | 2:04.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.91 | |||||||||
9 | Olivia Holmberg | 2009 | 91 | 1:04.68 | 2:05.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:14.42 | |||||||||
10 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 36 | 1:21.88 | 2:50.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Karen Glejbjerg Strunge | 2008 | DSQ | ej berør v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:45 |