2018-05-26   06:14:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Malmö Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:09   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            29.29   
Maja Reichard  Spårvägen Simförening            31.20   
Helena Fältman  Täby Sim            31.31   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna            32.43   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap            33.24   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF            33.24   
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur            33.87   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            35.58   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            36.88   
10  Malin Lundström  Simklubben Ran            37.11   
11  Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund            37.22   
12  Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            37.37   
13  Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            38.04   
14  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            38.70   
15  Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund            39.11   
16  Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap            40.15   
17  Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            40.22   
18  Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            41.82   
19  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            41.98   
20  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur            42.50   
21  Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idræts-Forbund            43.20   
22  Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI            45.74   
23  Julia Nyberg  1997  Solens IF            46.62   
24  Emelie Bengtson  Simklubben Laxen            46.72   
25  Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians            46.86   
26  Heiörun Eva Gunnarsdottir  Nes            46.91   
27  Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund            47.00   
28  Lotta Aksnés  1995  Solens IF            48.48   
29  Ellenor Engberg  1982  Solens IF            48.55   
30  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur            50.69   
31  Sigrun Kjartansdottir  Fjordur            51.14   
32  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb            51.41   
33  Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes            53.70   
34  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur            54.37   
35  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur            54.78   
36  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            56.41   
37  Gunbjörg Sol Sigfusdottir  Fjordur            1:00.45   
38  Vedis Haröardottir  Fjordur            1:00.75   
39  Linda Björgvinsdottir  Nes            1:03.04   
40  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI            1:04.32   
41  Rakel Aradottir  Ösp            1:05.74   
42  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur            1:12.38   
43  Isabelle Hocanin  1997  Örebro Simallians            1:16.25   
44  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur            1:30.09   
45  Karen Axelsdottir  1992  Ösp            1:59.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:43   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            29.02   
Helena Fältman  Täby Sim            31.22   
Maja Reichard  Spårvägen Simförening            31.67   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna            33.16   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF            33.86   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap            34.89   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            36.40   
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh            40.32   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund            36.14   
10  Emma Danielsson  2002  Nacka HI            37.64   
11  Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            37.86   
12  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            38.29   
13  Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund            38.73   
14  Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            39.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:43 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  08:25   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            27.61   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap            28.01   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            28.75   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            29.20   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            29.42   
Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            29.70   
Nemanja Tadic  Delfin            29.80   
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund            30.85   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            31.33   
10  Mikkel Shöler Petersen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            31.71   
11  Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            31.81   
12  Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            31.83   
13  Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            32.28   
14  Teo Renlund  1997  Solens IF            32.48   
15  Fabian Claesson  Osby Simsällskap            33.03   
16  Niklas Andersson  Göteborg Sim            33.12   
17  Nikola Ljubiasvljevic  Delfin            33.68   
18  Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn            34.20   
19  Kristjan Jonsson  1989  Ösp            37.17   
20  Erik Mangbo  1999  Helsingborgs Simsällskap            38.01   
21  Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp            38.03   
22  Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            40.84   
23  Jon Thorri Jönsson  1989  Ösp            42.23   
24  David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap            43.59   
25  Peter Reschke  Simklubben Laxen            44.16   
26  Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp            50.48   
27  Joakim Löfgren  1997  Nacka HI            54.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:25 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            27.60   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap            28.46   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            29.19   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            29.37   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            30.23   
Niklas Andersson  Göteborg Sim            32.56   
Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            29.57   
Nemanja Tadic  Delfin            29.78   
Mikkel Shöler Petersen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            31.23   
10  Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund            31.81   
11  Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            32.00   
12  Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            32.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Kvist  Dansk Handicap Idræts-Forbund            21.90   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs            22.49   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            25.74   
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idræts-Forbund            35.80   
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            39.40   
Frida Walmeus  Fifh            40.11   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen            1:08.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            16.49   
Nikola Ljubiasvljevic  Delfin            16.49   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            16.60   
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            16.61   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            18.53   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            18.53   
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap            19.72   
Lukas Berndtsson Åkerman  Fifh            23.19   
Angelo Varisco  Fifh            24.20   
10  Abraham Nordgerd  2002  Färöarna            24.94   
11  Eidur Axelsson  Ösp            52.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    51.30  1:49.81  2:49.71    3:47.49   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur    55.34  2:01.29  3:10.09    4:20.50   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idræts-Forbund            5:16.78   
Glödis Olafsdottir  1998  Ösp    1:19.77  3:08.50      6:55.31   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S1-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gunbjörg Sol Sigfusdottir  Fjordur    1:06.91  2:19.48      3:37.34   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Dam S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    35.91  1:15.65  1:56.72    2:37.02   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Färöarna            2:41.38   
Ellenor Engberg  1982  Solens IF    49.57  1:46.84      2:45.01   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    38.66  1:24.53  2:13.10    2:59.56   
Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    48.46  1:57.81      3:12.54   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            3:17.95   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    46.46  1:36.67  2:27.69    3:18.38   
Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    59.78  2:13.27      3:25.13   
Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idræts-Forbund            3:28.34   
10  Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur    37.83  1:22.25  2:08.68    3:37.54   
11  Rakel Aradottir  Ösp    1:10.75  2:26.98      3:49.89   
12  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    49.81  1:47.66  2:48.84    3:50.81   
13  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    52.30  1:51.09  2:51.39    3:50.91   
14  Julia Nyberg  1997  Solens IF    49.44  1:48.75  2:52.03    3:59.42   
15  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    1:04.35  2:05.65  3:10.85    4:14.71   
16  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:07.04  2:17.06  3:24.81    4:30.08   
17  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    58.86  2:06.41  3:21.35    4:34.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen    41.49  1:28.90  2:19.18    3:33.71   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    1:21.08  2:02.53  2:44.40    2:44.40   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    54.14  1:52.31  2:51.09    3:49.44   
Peter Reschke  Simklubben Laxen    50.04  1:50.36  2:52.71    3:59.49   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Isak Jönsson  Fjordur    28.03  1:00.76  1:33.97    2:06.91   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    32.95  1:09.31  1:46.22    2:25.55   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    1:09.17  1:47.77  2:26.33    2:26.33   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    33.74  1:12.48  1:52.43    2:33.07   
Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    32.55  1:11.23  1:51.52    2:33.20   
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    34.55  1:14.12  1:54.36    2:34.68   
Mikkel Shöler Petersen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    36.70  1:18.76  2:03.22    2:42.89   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:16.61  2:03.85  2:48.66    2:48.66   
Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    40.68  1:32.52  2:29.24    3:25.79   
10  David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    49.12  1:50.60  2:56.34    3:58.78   
11  Jon Thorri Jönsson  1989  Ösp    45.77  1:50.32  2:56.25    3:59.27   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Göteborg Sim    41.14  1:26.18  2:11.12    2:54.19   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    31.36  1:05.88  1:42.06    2:42.45   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herr S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    31.83  1:07.92  1:44.67    2:20.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    4:11.77  6:17.56  8:29.32    8:29.32   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Helena Fältman  Täby Sim    1:15.48  2:35.36  3:59.44    5:23.95   
Malin Lundström  Simklubben Ran    1:25.47  2:58.52  4:31.29    6:02.64   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    1:30.71  4:11.47  6:00.74    6:55.63   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    1:07.16  2:17.59  3:28.21    4:38.53   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Färöarna    1:18.50  2:44.24  4:11.05    5:35.53   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    1:17.20  2:45.05  4:14.04    5:42.11   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    1:31.00  3:10.32  4:49.33    6:28.59   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    1:27.17  3:06.48  4:49.29    6:31.09   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    1:28.25  3:06.82  4:49.34    6:33.01   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    1:28.75  3:05.79  4:43.95    6:22.49   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    1:22.08  2:54.53  4:27.25    5:57.40   
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap    1:28.64  3:08.81  4:52.12    6:31.11   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:42.02  3:28.27  5:14.02    6:58.30   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Hammarqvist  2004  Täby Sim    1:20.28  2:53.75  4:30.47    5:50.84   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:27.58  3:03.50  4:38.65    6:16.30   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:36.06  3:24.86  5:16.00    7:09.50   
Emelie Bengtson  Simklubben Laxen    1:50.24  3:54.99  6:00.29    8:02.64   
Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians    1:50.98  4:07.43  6:37.48    9:06.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  08:07   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herr S6-S14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Nord  Osby Simsällskap    1:07.53  2:22.75  3:38.85    4:54.77   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    1:07.15  2:22.54  3:40.32    4:59.16   
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    1:09.42  2:26.59  3:45.17    5:03.04   
Fabian Claesson  Osby Simsällskap    1:13.95  2:33.01  3:54.20    5:13.34   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    1:17.81  2:38.70  4:00.78    5:21.41   
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:16.32  2:40.70  4:02.54    5:24.96   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    1:59.86  3:28.20  4:57.50    5:35.21   
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    1:15.65  2:44.45  4:19.70    5:53.77   
Teo Renlund  1997  Solens IF    1:19.85  2:58.13  4:43.97    6:26.77   
10  Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    1:27.92  3:01.10  4:35.58    7:48.63   
11  Sebastian Häregård  Varabygdens Simsällskap    2:46.89  4:53.15  7:56.98    7:56.98   
12  Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    1:54.58  3:57.49  6:02.19    7:59.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:07 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs    38.74        1:47.67   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    50.88        1:48.19   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Freja Kvist  Dansk Handicap Idræts-Forbund    43.99        1:33.86   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians    49.59        1:43.98   
Laura Jansdottir  2001  Färöarna    1:06.97        2:36.14   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Landbo  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:14.08        2:35.17   
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:15.72        2:41.75   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    3:15.75        6:42.55   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Hansson  1999  Fifh    54.86        2:06.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:15 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar K1-K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn    31.28        1:06.44   
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes    33.43        1:09.98   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes    36.11        1:15.40   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn    34.13        1:16.94   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    38.27        1:22.36   
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap    41.16        1:24.28   
Meon Ande Johannes  Fifh    38.39        1:29.33   
Abraham Nordgerd  2002  Färöarna    39.64        1:33.79   
Daniel Smari Halvorsson  Ösp    54.55        1:33.79   
10  Ari Muller  2003  Färöarna    43.46        1:38.88   
11  Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.22        1:43.00   
12  Elias Cederås  2000  Fifh    48.57        1:57.46   
13  Leo Austman Baldursson  2005  Nes    59.39        2:08.06   
14  Angelo Varisco  Fifh    45.11        2:13.33   
15  Ymir Snaer Hlynsson  Ösp    59.58        2:13.56   
16  Frederik Högh  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:04.89        2:14.61   
17  Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI    1:09.48        2:32.83   
18  Lukas Berndtsson Åkerman  Fifh    43.46        2:38.23   
19  Eidur Axelsson  Ösp    1:10.34        2:38.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs            22.84   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Freja Kvist  Dansk Handicap Idræts-Forbund            21.16   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            27.06   
Marina Simic  2001  Fifh            27.39   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            28.59   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            35.48   
Erna Maria Styrmisdottir  Ösp            35.80   
Malin Andersson  2001  Fifh            35.97   
Ulfhildur Einarsdottir  Ösp            37.80   
Laura Jansdottir  2001  Färöarna            40.32   
10  Frida Walmeus  Fifh            40.54   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Landbo  Dansk Handicap Idræts-Forbund            30.54   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            49.07   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rishika Jansson  1999  Fifh            48.86   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen            1:01.39   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            2:14.82   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            24.67   
Julia Hansson  1999  Fifh            29.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            17.99   
Birnir Snaer Jökulson  Fjordur            29.07   
Eidur Axelsson  Ösp            36.13   
Erik Kaestner  2007  Simklubben Laxen            52.10   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  Ösp            37.40   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            16.77   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            18.97   
Meon Ande Johannes  Fifh            20.79   
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            22.20   
Abraham Nordgerd  2002  Färöarna            24.19   
Elias Cederås  2000  Fifh            25.99   
Ari Muller  2003  Färöarna            27.47   
Ludvig Liam  2003  Fifh            27.84   
Daniel Smari Halvorsson  Ösp            30.64   
10  Leo Austman Baldursson  2005  Nes            31.73   
11  Linus Hansson  2007  Fifh            43.08   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            23.28   
Frederik Högh  Dansk Handicap Idræts-Forbund            30.95   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            34.28   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            19.10   
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap            19.80   
Lukas Berndtsson Åkerman  Fifh            27.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsättning: SM11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    37.53  1:26.19  2:15.13    2:57.53   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    33.50  1:14.08  1:59.60    2:34.90   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    38.67  1:26.23  2:19.98    3:02.26   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Färöarna    39.67  1:25.52  2:22.96    3:04.46   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    40.08  1:30.90  2:24.39    3:06.15   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    47.63  1:40.81  2:38.62    3:22.91   
Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:06.66  2:17.73  3:34.72    3:34.72   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians    50.93  1:49.93  2:49.10    3:38.15   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    49.05  1:46.56  2:56.65    3:46.29   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    54.42  1:58.91  2:59.57    3:51.71   
10  Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idræts-Forbund    59.91  1:58.76  2:59.74    3:51.96   
11  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    58.60  1:58.03  3:07.63    3:59.21   
12  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    52.76  1:54.60  3:13.97    4:03.31   
13  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:03.16  2:19.66  3:37.72    4:49.47   
14  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    1:14.05  2:40.81  4:04.62    5:10.56   
15  Rakel Aradottir  Ösp    1:23.47  2:51.44  4:28.69    5:49.16   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsättning: SM7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    1:01.19  1:58.53  3:07.63    3:55.17   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsättning: SM8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap    52.82  1:46.76  3:14.65    4:05.21   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:08.14  2:07.35  3:37.62    4:29.44   
                     
 
Gren 13, 200m Medley DamerS1-S14, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    50.94  1:43.91  2:47.01    3:32.64   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund    51.74  1:45.34  2:52.83    3:35.39   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund    50.08  1:46.19  2:59.30    3:50.17   
Elin Hammarqvist  2004  Täby Sim    1:03.30  1:55.61  3:09.83    3:57.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    36.13  1:27.36  2:18.86    2:57.00   
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    47.53  1:37.49  2:37.37    3:16.05   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen    46.52  1:44.81  2:50.68    3:41.47   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    46.58  1:35.76  2:43.03    3:25.83   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    57.91  2:15.91  3:34.97    4:30.71   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn    37.66  1:22.59  2:14.66    2:56.95   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn    46.69  1:37.37  2:34.41    3:17.16   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    35.73  1:19.67  2:18.16    2:57.81   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Isak Jönsson  Fjordur    29.16  1:07.72  1:48.02    2:19.12   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    34.34  1:16.64  2:03.19    2:39.88   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    33.45  1:13.51  2:05.44    2:40.25   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    34.51  1:16.64  2:15.09    2:50.09   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    37.51  1:24.62  2:14.76    2:54.44   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    37.99  1:27.11  2:18.81    2:58.99   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    45.73  1:30.43  2:25.84    3:04.42   
Teo Renlund  1997  Solens IF    45.68  1:35.19  2:30.28    3:14.11   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    39.40  1:30.37  2:30.49    3:14.93   
10  David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    57.61  2:11.08  3:24.24    4:27.63   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    51.84  2:02.50  3:10.72    4:11.12   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Göteborg Sim    44.49  1:38.13  2:37.23    3:21.66   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    34.52  1:16.26  2:09.01    2:48.80   
Fabian Claesson  Osby Simsällskap    37.12  1:21.20  2:17.26    2:55.87   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    33.06  1:15.38  2:04.80    2:39.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 15, 25m Bröstsim Damer K1-K4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            24.69   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs            26.37   
Marina Simic  2001  Fifh            26.63   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            29.31   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            32.66   
Malin Andersson  2001  Fifh            33.42   
Maja Landbo  Dansk Handicap Idræts-Forbund            36.34   
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idræts-Forbund            39.04   
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            39.60   
10  Erna Maria Styrmisdottir  Ösp            40.86   
11  Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            46.33   
12  Ulfhildur Einarsdottir  Ösp            49.15   
13  Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            52.97   
14  Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            1:10.72   
15  Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:34.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.93   
Birnir Snaer Jökulson  Fjordur            31.49   
Erik Kaestner  2007  Simklubben Laxen            58.38   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  Ösp            41.06   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            17.07   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            18.96   
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            19.74   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            23.57   
Meon Ande Johannes  Fifh            23.67   
Elias Cederås  2000  Fifh            24.82   
Abraham Nordgerd  2002  Färöarna            27.97   
Leo Austman Baldursson  2005  Nes            32.27   
Daniel Smari Halvorsson  Ösp            33.92   
10  Ymir Snaer Hlynsson  Ösp            38.09   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            31.20   
Frederik Högh  Dansk Handicap Idræts-Forbund            35.61   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            1:03.91   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            22.43   
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap            23.12   
Lukas Berndtsson Åkerman  Fifh            24.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:02   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes            1:18.88   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap            59.42   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur            1:04.46   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idræts-Forbund            1:08.43   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:25.23   
Glödis Olafsdottir  1998  Ösp            1:47.38   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Lundström  Simklubben Ran            47.05   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            50.30   
Gunbjörg Sol Sigfusdottir  Fjordur            1:16.53   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening            35.95   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            33.26   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Färöarna            37.52   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna            38.05   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF            41.77   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap            44.89   
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur            46.39   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap            46.96   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            50.80   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur            58.97   
10  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur            59.48   
11  Heiörun Eva Gunnarsdottir  Nes            59.91   
12  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur            1:03.46   
13  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur            1:10.96   
14  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp            1:17.61   
15  Rakel Aradottir  Ösp            1:35.74   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  1997  Örebro Simallians            1:17.54   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            48.00   
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            51.52   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund            1:08.72   
                     
 
Gren 17, 50m Fjäril Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund            47.39   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI            47.95   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund            48.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:13   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn            45.70   
Anders Streiffert  1988  Simklubben Laxen            49.08   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil            40.51   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil            48.74   
Peter Reschke  Simklubben Laxen            58.94   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund            34.96   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Isak Jönsson  Fjordur            28.35   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap            30.74   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            31.88   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            32.70   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap            33.11   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF            34.03   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians            37.64   
Teo Renlund  1997  Solens IF            42.91   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg            42.99   
10  Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            43.25   
11  Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp            56.13   
12  David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap            58.76   
13  Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp            1:51.00   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians            56.04   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Göteborg Sim            39.60   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin            33.30   
Fabian Claesson  Osby Simsällskap            36.58   
Nikola Ljubiasvljevic  Delfin            36.85   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristjan Jonsson  1989  Ösp            41.19   
                     
 
Gren 18, 50m Fjäril Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF            30.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  10 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:52   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Späckhuggarna  Solens IF            2:29.27   
  Teo Renlund  1997      42.68        42.68   
  Jacob Sjölander  1986      38.31        1:20.99   
  Rasmus Lindström  1992      32.00        1:52.99   
  Linnea Bäckman  1989      36.28        2:29.27   
                     
Osby  Osby Simsällskap            2:37.68   
  Sebastian Claesson      45.67        45.67   
  Lina Nilsson      46.36        1:32.03   
  Andreas Nord      31.83        2:03.86   
  Fabian Claesson      33.82        2:37.68   
                     
Fjordur  Fjordur            2:59.75   
  Anna Rosa Thrastardottir  2004      51.79        51.79   
  Viktoria Lind Karenadottir  2002      1:03.45        1:55.24   
  Robert Isak Jönsson      29.22        2:24.46   
  Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001      35.29        2:59.75   
                     
Fantastic Four  Varbergs HI            3:03.76   
  Edit Sjöstrand  1991      46.64        46.64   
  Linnea Winblad  1998      56.42        1:43.06   
  Lukas Antonsson  2001      38.77        2:21.83   
  Rose-Marie Robertsson  1986      41.93        3:03.76   
                     
Den  Dansk Handicap Idræts-Forbund            3:03.79   
  Mikkel Shöler Petersen      41.26        41.26   
  Camilla Klestruo Hansen      49.65        1:30.91   
  Signe Klauber Vestergaard      1:02.22        2:33.13   
  Niklas Jakobsen      30.66        3:03.79   
                     
Ösa  Örebro Simallians            3:12.71   
  Rebecca Löf  2001      52.49        52.49   
  Albin Oskarsson  1991      53.36        1:45.85   
  Anton Daggert  1993      37.50        2:23.35   
  Lisa Ekstrand  2004      49.36        3:12.71   
                     
Odinn  Sundfelagid Odinn            3:17.59   
  Axel Thordarson  1994      42.56        42.56   
  Arndis Atladottir      1:27.42        2:09.98   
  Fannar Logi Johannesson      36.89        2:46.87   
  Bergur Unnsteinsson  2000      30.72        3:17.59   
                     
Fifh  Fifh            3:21.27   
  Ida Andersson Wulf  1998      49.95        49.95   
  Elias Cederås  2000      54.20        1:44.15   
  Angelo Varisco      59.98        2:44.13   
        37.14        3:21.27   
                     
Nes  Nes            3:23.49   
  Gabriel Ari Tryggvasson      40.94        40.94   
  Linda Björgvinsdottir      1:13.73        1:54.67   
  Alexander Gudmundsson  2003      40.76        2:35.43   
  Heiörun Eva Gunnarsdottir      48.06        3:23.49   
                     
10  Nacka Hi  Nacka HI            3:31.68   
  Emilia Almert  2003      57.03        57.03   
  Liv Wikman-Gandré  2004      51.84        1:48.87   
  Emma Danielsson  2002      49.45        2:38.32   
  Joakim Löfgren  1997      53.36        3:31.68   
                     
11  Delfinerna  Solens IF            3:36.52   
  Julia Nyberg  1997      58.05        58.05   
  Lotta Aksnés  1995      59.08        1:57.13   
        52.34        2:49.47   
  Ellenor Engberg  1982      47.05        3:36.52   
                     
12  Fifh 2  Fifh            3:42.36   
        1:05.50        1:05.50   
        1:06.76        2:12.26   
        52.29        3:04.55   
        37.81        3:42.36   
                     
13  Ösp 1  Ösp            4:34.19   
  Erna Maria Styrmisdottir      1:23.79        1:23.79   
  Jon Thorri Jönsson  1989      52.94        2:16.73   
  Katrin Anna Heidarsdottir  1997      1:22.57        3:39.30   
  Daniel Isak Sölvason  1994      54.89        4:34.19   
                     
14  Fifh3  Fifh            5:00.98   
  Linus Hansson  2007      1:38.44        1:38.44   
  Malin Andersson  2001      1:12.99        2:51.43   
  Frida Walmeus      1:19.84        4:11.27   
  Marina Simic  2001      49.71        5:00.98   
                     
15  Ösp 2  Ösp            5:52.23   
  Karen Axelsdottir  1992      2:02.39        2:02.39   
  Kristjan Jonsson  1989      50.73        2:53.12   
  Hjalti Geir Gudmundsson  1998      1:48.66        4:41.78   
  Rakel Aradottir      1:10.45        5:52.23   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:52 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes    1:11.58        1:11.58   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    56.27        56.27   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    59.36        59.36   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:04.70        1:04.70   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.24        1:19.24   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:38.68        1:38.68   
Glödis Olafsdottir  1998  Ösp    1:42.25        1:42.25   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    38.62        38.62   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    38.97        38.97   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    41.63        41.63   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    43.12        43.12   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    43.21        43.21   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    50.35        50.35   
Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idræts-Forbund    54.78        54.78   
Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    56.94        56.94   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    57.05        57.05   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    58.12        58.12   
10  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    58.38        58.38   
11  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    58.51        58.51   
12  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    58.69        58.69   
13  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:00.05        1:00.05   
14  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:00.29        1:00.29   
15  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:01.00        1:01.00   
16  Vedis Haröardottir  Fjordur    1:02.85        1:02.85   
17  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    1:03.32        1:03.32   
18  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:04.28        1:04.28   
19  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    1:04.92        1:04.92   
20  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:05.33        1:05.33   
21  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    1:09.14        1:09.14   
22  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    1:09.46        1:09.46   
23  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:12.58        1:12.58   
24  Julia Nyberg  1997  Solens IF    1:14.89        1:14.89   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    54.57        54.57   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:16.37        1:16.37   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Linda Björgvinsdottir  Nes    1:15.99        1:15.99   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI    50.71        50.71   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    51.19        51.19   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund    55.49        55.49   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund    26.62        58.91   
                     
 
Gren 20, 50m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    3:18.98        3:18.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    43.66        43.66   
Fabian Claesson  Osby Simsällskap    44.89        44.89   
                     
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    57.72        57.72   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    1:06.40        1:06.40   
Erik Söderlund  Krokoms HIF    1:11.37        1:11.37   
                     
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    43.79        43.79   
                     
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Robert Isak Jönsson  Fjordur    33.10        33.10   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    36.39        36.39   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    39.09        39.09   
Teo Renlund  1997  Solens IF    40.75        40.75   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    42.10        42.10   
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    44.07        44.07   
Mikkel Shöler Petersen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    45.66        45.66   
David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    58.47        58.47   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idræts-Forbund            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Albin Oskarsson  1991  Örebro Simallians    54.16        54.16   
Sebastian Häregård  Varabygdens Simsällskap    55.99        55.99   
                     
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Göteborg Sim    49.34        49.34   
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    54.82        54.82   
                     
 
Gren 21, 50m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    38.48        38.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn    1:18.25        1:18.25   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen    1:55.76        1:55.76   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Marina Simic  2001  Fifh    55.75        55.75   
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs    57.21        57.21   
Emilia Almert  2003  Nacka HI    1:01.17        1:01.17   
Malin Andersson  2001  Fifh    1:12.29        1:12.29   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians    1:18.35        1:18.35   
Erna Maria Styrmisdottir  Ösp    1:30.64        1:30.64   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn    1:39.41        1:39.41   
Ulfhildur Einarsdottir  Ösp    1:40.46        1:40.46   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Maja Landbo  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:19.38        1:19.38   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn    1:39.44        1:39.44   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI    2:36.42        2:36.42   
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    3:07.55        3:07.55   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Damer k1-k4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap    54.43        54.43   
Anastasia Costes  2003  Fifh    1:07.49        1:07.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes    46.23        46.23   
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.46        54.46   
William Fischer  Helsingborgs Simsällskap    1:03.99        1:03.99   
Birnir Snaer Jökulson  Fjordur    1:16.54        1:16.54   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  Ösp    1:30.66        1:30.66   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn    38.90        38.90   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn    40.29        40.29   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim    46.24        46.24   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes    52.37        52.37   
Meon Ande Johannes  Fifh    58.10        58.10   
Elias Cederås  2000  Fifh    58.85        58.85   
Daniel Smari Halvorsson  Ösp    1:08.89        1:08.89   
Leo Austman Baldursson  2005  Nes    1:09.06        1:09.06   
Ymir Snaer Hlynsson  Ösp    1:22.64        1:22.64   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh    1:07.00        1:07.00   
Frederik Högh  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:18.37        1:18.37   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI    2:24.68        2:24.68   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar k1-k4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap    49.75        49.75   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI    50.31        50.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    42.97        1:27.46   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    1:02.65        2:13.60   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:04.63        2:19.56   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur    1:07.09        2:27.93   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:41.26        3:23.50   
Glödis Olafsdottir  1998  Ösp    1:50.44        4:05.81   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helena Fältman  Täby Sim    40.14        1:20.24   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    46.15        1:35.25   
Gunbjörg Sol Sigfusdottir  Fjordur    1:11.37        2:29.03   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägen Simförening    41.37        1:27.87   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    36.89        1:14.51   
Signa Var Davadottir Naes Joensen  1998  Färöarna    41.27        1:24.55   
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur    44.66        1:32.72   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    46.31        1:35.11   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    48.85        1:44.10   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    50.49        1:45.74   
Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    53.77        1:49.92   
Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    56.79        1:57.62   
Heiörun Eva Gunnarsdottir  Nes    53.28        2:03.99   
10  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    59.73        2:04.02   
11  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    1:00.30        2:06.19   
12  Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    57.38        2:08.82   
13  Julia Nyberg  1997  Solens IF    1:00.98        2:11.42   
14  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:03.41        2:11.87   
15  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    1:02.49        2:17.87   
16  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:06.13        2:18.53   
17  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:07.47        2:24.35   
18  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:10.34        2:30.11   
19  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:14.58        2:36.80   
20  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    1:14.79        2:38.52   
21  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:16.34        2:41.16   
22  Rakel Aradottir  Ösp    1:18.91        2:56.65   
23  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:21.62        3:09.99   
24  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    1:26.42        3:13.22   
25  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur    1:47.69        3:31.02   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karen Axelsdottir  1992  Ösp    1:59.61        4:05.29   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    51.31        1:45.55   
Linda Björgvinsdottir  Nes    1:04.48        2:25.14   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    42.22        1:30.33   
Nicola St Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap    45.34        1:35.33   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    54.72        1:53.30   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund    47.28        1:36.10   
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    47.91        1:37.17   
Elin Hammarqvist  2004  Täby Sim    46.34        1:37.84   
Camilla Bitz Witt  Dansk Handicap Idræts-Forbund    50.13        1:41.83   
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI    50.98        1:46.38   
Emelie Bengtson  Simklubben Laxen    1:08.85        2:22.03   
Victoria Svanborg  1994  Örebro Simallians    1:04.99        2:22.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Claesson  Osby Simsällskap    40.73        1:23.09   
Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    44.14        1:29.82   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil    45.59        1:30.97   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF    1:08.79        2:32.08   
Erik Söderlund  Krokoms HIF    1:17.46        2:43.83   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    39.98        1:22.18   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    33.26        1:09.55   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    34.74        1:11.70   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    38.39        1:19.39   
Jesper Andersson  Karlstads Simsällskap    37.21        1:20.70   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    39.62        1:20.75   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    40.90        1:22.22   
Teo Renlund  1997  Solens IF    1:27.79        1:27.79   
Mikkel Shöler Petersen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    43.28        1:29.59   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    43.66        1:30.27   
10  Niklas Jakobsen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    45.45        1:36.04   
11  Jon Thorri Jönsson  1989  Ösp    59.47        2:02.03   
12  David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    59.68        2:03.75   
13  Hjalti Geir Gudmundsson  1998  Ösp    1:06.70        2:20.81   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Häregård  Varabygdens Simsällskap    56.25        1:57.68   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Göteborg Sim    44.80        1:34.04   
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    1:12.91        2:37.32   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    35.59        1:13.73   
                     
 
Gren 25, 100m Rygg Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    35.80        1:14.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            31.98   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs            16.72   
Freja Kvist  Dansk Handicap Idræts-Forbund            17.83   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            22.32   
Emilia Almert  2003  Nacka HI            22.70   
Marina Simic  2001  Fifh            23.78   
Malin Andersson  2001  Fifh            27.19   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            30.44   
Laura Jansdottir  2001  Färöarna            30.77   
Erna Maria Styrmisdottir  Ösp            33.18   
10  Ulfhildur Einarsdottir  Ösp            35.76   
11  Frida Walmeus  Fifh            43.38   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idræts-Forbund            30.72   
Maja Landbo  Dansk Handicap Idræts-Forbund            35.10   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            37.77   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rishika Jansson  1999  Fifh            51.96   
Tuva Agevall  2008  Simklubben Laxen            54.23   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            2:05.78   
                     
 
Gren 26, 25m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            19.79   
Anastasia Costes  2003  Fifh            30.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:07   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            19.22   
William Fischer  Helsingborgs Simsällskap            22.74   
Birnir Snaer Jökulson  Fjordur            23.21   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petur Mikael Helgason  Ösp            33.48   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            13.45   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            13.88   
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            13.90   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            15.74   
Abraham Nordgerd  2002  Färöarna            16.91   
Meon Ande Johannes  Fifh            17.77   
Ari Muller  2003  Färöarna            18.73   
Elias Cederås  2000  Fifh            19.74   
Daniel Smari Halvorsson  Ösp            21.73   
10  Ymir Snaer Hlynsson  Ösp            24.55   
11  Leo Austman Baldursson  2005  Nes            28.85   
12  Eidur Axelsson  Ösp            29.49   
13  Ludvig Liam  2003  Fifh            30.17   
14  Linus Hansson  2007  Fifh            31.23   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            18.58   
Frederik Högh  Dansk Handicap Idræts-Forbund            29.86   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            29.65   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap            16.65   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs HI            17.61   
Hector Lewerens  Fifh            54.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Späckhuggarna  Solens IF            2:08.07   
        34.17        34.17   
        31.50        1:05.67   
        28.81        1:34.48   
        33.59        2:08.07   
                     
Osby  Osby Simsällskap            2:13.38   
  Andreas Nord      28.84        28.84   
  Lina Nilsson      34.42        1:03.26   
  Sebastian Claesson      36.81        1:40.07   
  Fabian Claesson      33.31        2:13.38   
                     
Den  Dansk Handicap Idræts-Forbund            2:27.43   
  Fredrik Schmidt Johansen      31.61        31.61   
  Camilla Klestruo Hansen      39.21        1:10.82   
  Signe Klauber Vestergaard      44.85        1:55.67   
  Niklas Jakobsen      31.76        2:27.43   
                     
Fjordur  Fjordur            2:43.96   
  Robert Isak Jönsson      57.02        57.02   
  Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001      36.97        1:33.99   
  Anna Rosa Thrastardottir  2004      43.13        2:17.12   
  Viktoria Lind Karenadottir  2002      26.84        2:43.96   
                     
Odinn  Sundfelagid Odinn            2:46.45   
  Bergur Unnsteinsson  2000      32.18        32.18   
  Iris Anna Johannesdottir  2009      1:09.24        1:41.42   
  Axel Thordarson  1994      33.66        2:15.08   
  Fannar Logi Johannesson      31.37        2:46.45   
                     
Ösa  Örebro Simallians            2:47.36   
  Lisa Ekstrand  2004      48.23        48.23   
  Anton Daggert  1993      32.71        1:20.94   
  Albin Oskarsson  1991      40.08        2:01.02   
  Victoria Svanborg  1994      46.34        2:47.36   
                     
Nes  Nes            2:52.46   
  Alexander Gudmundsson  2003      34.36        34.36   
  Heiörun Eva Gunnarsdottir      50.05        1:24.41   
  Kristlaug Lilja Halldorsdottir      56.23        2:20.64   
  Gabriel Ari Tryggvasson      31.82        2:52.46   
                     
Fifh  Fifh            2:53.42   
  Angelo Varisco      44.23        44.23   
  Ida Andersson Wulf  1998      41.82        1:26.05   
  Meon Ande Johannes      39.31        2:05.36   
  Elias Cederås  2000      48.06        2:53.42   
                     
Delfinerna  Solens IF            3:02.00   
        46.27        46.27   
        51.24        1:37.51   
        38.31        2:15.82   
        46.18        3:02.00   
                     
10  Fantastic Four  Varbergs HI            3:40.35   
  Ida Brandt  1984      1:11.14        1:11.14   
  Edit Sjöstrand  1991      42.53        1:53.67   
  Stina Gustavsson  1989      1:06.02        2:59.69   
  Rose-Marie Robertsson  1986      40.66        3:40.35   
                     
11  Ösp 1  Ösp            3:41.24   
  Rakel Aradottir      43.06        43.06   
  Erna Maria Styrmisdottir      1:12.10        1:55.16   
  Eidur Axelsson      53.60        2:48.76   
  Ymir Snaer Hlynsson      52.48        3:41.24   
                     
12  Krokom  Krokoms HIF            3:43.27   
  Erik Söderlund      57.15        57.15   
  Tomas Lindgren  1994      55.42        1:52.57   
  Kristina Rothoff  1985      1:00.19        2:52.76   
  Jennie Eskilsson  1987      50.51        3:43.27   
                     
13  Ösp 2  Ösp            4:12.22   
  Katrin Anna Heidarsdottir  1997      51.20        51.20   
  Hjalti Geir Gudmundsson  1998      55.15        1:46.35   
  Petur Mikael Helgason      1:08.65        2:55.00   
  Ulfhildur Einarsdottir      1:17.22        4:12.22   
                     
14  Fifh 2  Fifh            4:23.57   
  Frida Walmeus      1:11.21        1:11.21   
  Marina Simic  2001      50.58        2:01.79   
  Malin Andersson  2001      1:11.10        3:12.89   
  Ludvig Liam  2003      1:10.68        4:23.57   
                     
15  Nacka Hi  Nacka HI            5:32.78   
  Ellinor Wandel  2004      2:36.34        2:36.34   
  Joakim Löfgren  1997      57.79        3:34.13   
  Liv Wikman-Gandré  2004      45.45        4:19.58   
  Gustav Dahlberg  2006      1:13.20        5:32.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 29, 100m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    1:01.05        2:08.59   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:05.00        2:15.66   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:24.57        3:01.44   
Glödis Olafsdottir  1998  Ösp    1:32.94        3:19.89   
Elin Lindberg  1975  Krokoms HIF    1:37.65        3:23.87   
                     
 
Gren 29, 100m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    38.99        1:23.99   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    43.59        1:33.46   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    46.36        1:42.62   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    52.24        1:50.09   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    56.92        1:58.95   
Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idræts-Forbund    57.76        1:59.26   
Lotta Aksnés  1995  Solens IF    58.89        2:04.88   
Vedis Haröardottir  Fjordur    1:02.85        2:09.78   
Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    1:01.90        2:13.02   
10  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:00.91        2:13.83   
11  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    1:02.28        2:13.91   
12  Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur    1:03.15        2:15.58   
13  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:03.01        2:18.39   
14  Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes    1:06.12        2:20.70   
15  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    1:11.35        2:23.12   
16  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    1:09.84        2:24.04   
17  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    1:11.48        2:37.03   
18  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:09.55        2:38.13   
19  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:14.60        2:47.24   
Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    53.99        2:01.52   
Louise Bast Aaby  1998  Dansk Handicap Idræts-Forbund    1:17.72        2:42.94   
                     
 
Gren 29, 100m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Björgvinsdottir  Nes    1:14.78        2:37.73   
                     
 
Gren 29, 100m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Danielsson  2002  Nacka HI    51.48        1:49.21   
Liv Wikman-Gandré  2004  Nacka HI    54.99        1:56.58   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    54.48        1:58.07   
Mille Dige From  Dansk Handicap Idræts-Forbund    57.91        2:07.33   
                     
 
Gren 29, 100m Bröst Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    3:13.29        6:32.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Claesson  Osby Simsällskap    45.91        1:40.96   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil    57.60        2:00.78   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Peter Fritsdal Refer  2001  Dansk Handicap Idræts-Forbund    44.96        1:35.07   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Isak Jönsson  Fjordur    33.97        1:12.49   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    39.77        1:25.51   
Jacob Sjölander  1986  Solens IF    40.04        1:27.25   
Anton Daggert  1993  Örebro Simallians    42.23        1:30.76   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    41.64        1:31.03   
Fredrik Schmidt Johansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    44.13        1:33.37   
Teo Renlund  1997  Solens IF    43.19        1:33.85   
Michael Felipe Dyrholm Mortensen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    43.45        1:34.13   
Felix Persson  2000  Simklubben Vänersborg    45.26        1:38.33   
10  Mikkel Shöler Petersen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    47.23        1:44.08   
11  Axel Thordarson  1994  Sundfelagid Odinn    49.82        1:48.87   
12  Kristjan Jonsson  1989  Ösp    50.65        1:54.45   
13  Daniel Isak Sölvason  1994  Ösp    51.48        1:57.49   
14  Jon Thorri Jönsson  1989  Ösp    53.91        2:02.12   
15  David Andersson  1997  Södertälje Simsällskap    59.29        2:09.93   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Häregård  Varabygdens Simsällskap    55.90        2:01.10   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Löfgren  1997  Nacka HI    57.40        2:01.29   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nemanja Tadic  Delfin    41.07        1:29.05   
Nikola Ljubiasvljevic  Delfin    47.98        1:41.75   
                     
 
Gren 30, 100m Bröst Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: Ö 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  1992  Solens IF    41.69        1:29.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Almert  2003  Nacka HI            49.77   
Arndis Atladottir  Sundfelagid Odinn            1:06.12   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap            46.97   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF            48.98   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olafia Ösk Svanbergsdottir  2003  Umfs            36.98   
Freja Kvist  Dansk Handicap Idræts-Forbund            40.02   
Marina Simic  2001  Fifh            48.37   
Lisa Ekstrand  2004  Örebro Simallians            51.58   
Malin Andersson  2001  Fifh            1:09.39   
Erna Maria Styrmisdottir  Ösp            1:10.38   
Frida Walmeus  Fifh            1:10.40   
Iris Anna Johannesdottir  2009  Sundfelagid Odinn            1:16.19   
Ulfhildur Einarsdottir  Ösp            1:23.29   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celia El Maghili Fisker  Dansk Handicap Idræts-Forbund            1:13.17   
Maja Landbo  Dansk Handicap Idræts-Forbund            1:15.28   
Kristin Ema Jakobsdottir  2005  Sundfelagid Odinn            1:23.13   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Johansson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:25.90   
Ellinor Wandel  2004  Nacka HI            4:11.01   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anastasia Costes  2003  Fifh            1:13.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eidur Axelsson  Ösp            1:11.87   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pedro Fernades Domingues  1991  Naves Rj Brasil            34.01   
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto  1981  Naves Rj Brasil            42.78   
Tomas Lindgren  1994  Krokoms HIF            52.15   
Erik Söderlund  Krokoms HIF            56.74   
Petur Mikael Helgason  Ösp            1:02.12   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriel Ari Tryggvasson  Nes            30.26   
Fannar Logi Johannesson  Sundfelagid Odinn            30.74   
Bergur Unnsteinsson  2000  Sundfelagid Odinn            31.09   
Alexander Gudmundsson  2003  Nes            33.56   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim            33.71   
Meon Ande Johannes  Fifh            39.43   
Henrik Axelsson Örberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.54   
Elias Cederås  2000  Fifh            49.54   
Daniel Smari Halvorsson  Ösp            50.02   
10  Birnir Snaer Jökulson  Fjordur            50.84   
11  Ymir Snaer Hlynsson  Ösp            54.55   
12  Leo Austman Baldursson  2005  Nes            57.53   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelo Varisco  Fifh            42.33   
Frederik Högh  Dansk Handicap Idræts-Forbund            1:08.82   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Dahlberg  2006  Nacka HI            1:15.49   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Claesson  Osby Simsällskap            37.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 februari 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  11 februari 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:41   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2018         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: DS 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Carlsson  1983  Njurunda Simsällskap    52.03        1:47.05   
Jennie Eskilsson  1987  Krokoms HIF    51.76        1:51.77   
Sigrun Kjartansdottir  Fjordur    50.87        1:55.41   
Lisa Sjölin  1982  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.00        2:48.74   
Stine Nersting  Dansk Handicap Idræts-Forbund            DNF   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helena Fältman  Täby Sim    32.93        1:09.09   
Malin Lundström  Simklubben Ran    37.74        1:21.48   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    40.81        1:27.64   
Gunbjörg Sol Sigfusdottir  Fjordur    1:02.88        2:16.03   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    29.78        1:01.70   
Felicia Andersson  KFUK-KFUM Kometerna    33.97        1:10.54   
Linnea Bäckman  1989  Solens IF    34.95        1:15.58   
Lina Nilsson  Osby Simsällskap    38.68        1:20.22   
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir  2001  Fjordur    38.01        1:23.11   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI    41.33        1:25.64   
Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI    41.22        1:26.76   
Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap    41.64        1:27.52   
Camilla Klestruo Hansen  Dansk Handicap Idræts-Forbund    44.67        1:31.54   
10  Anna Rosa Thrastardottir  2004  Fjordur    45.66        1:35.73   
11  Signe Klauber Vestergaard  Dansk Handicap Idræts-Forbund    45.52        1:37.00   
12  Ellenor Engberg  1982  Solens IF    49.07        1:43.73   
13  Julia Nyberg  1997  Solens IF    48.53        1:47.96   
14  Lotta Aksnés  1995  Solens IF    51.35        1:48.93   
15  Heiörun Eva Gunnarsdottir  Nes    53.88        1:53.81   
16  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    55.29        1:55.69   
17  Emelia Yr Gunnarsdottir  2005  Fjordur    53.66        2:01.09   
18  Katrin Erla Kristjansdottir  2003  Fjordur    59.28        2:01.12   
19  Kristlaug Lilja Halldorsdottir  Nes    58.48        2:03.65   
20  Kristun Helga Thordadottir  2005  Fjordur    58.20        2:05.86   
21  Linnea Winblad  1998  Varbergs HI    1:00.26        2:08.89   
22  Katrin Anna Heidarsdottir  1997  Ösp    1:00.11        2:13.93   
23  Stina Gustavsson  1989  Varbergs HI    1:00.05        2:15.87   
24  Kristina Rothoff  1985  Krokoms HIF    1:01.69        2:16.22   
25  Maria Karlsson  1987  Krokoms HIF    1:03.74        2:18.04   
26  Rakel Aradottir  Ösp    1:05.46        2:26.53   
27  Vedis Haröardottir  Fjordur    1:15.67        2:26.73   
28  Ida Brandt  1984  Varbergs HI    1:09.61        2:35.81   
29  India Buska  1997  Krokoms HIF    1:08.96        2:35.89   
30  Ella Steinunn Sigurdardottir  Fjordur    1:16.69        2:44.83   
31  Kristjana Lif Albertsdottir  2005  Fjordur    1:27.54        3:00.40   
32  Ellinor Svan  1987  Krokoms HIF    4:26.26        4:26.26   
Viktoria Lind Karenadottir  2002  Fjordur            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karen Axelsdottir  1992  Ösp    1:59.65        4:03.50   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Andersson Wulf  1998  Fifh    42.13