2018-09-20   07:41:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiitus Nygård  2008    85          50.97   
  Oulun Uinti 1906  49.28                 
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Herkko Haussalo  2006    168          40.63   
  Oulun Lohet  42.22                 
Miika Suorsa  2006    135          43.65   
  Oulun Uinti 1906  43.52                 
Tuukka Orre  2007    135          43.67   
  Kajaanin Uimaseura  46.13                 
Leevi Väyrynen  2007    116          45.92   
  Oulun Uinti 1906  44.19                 
Oskari Hakkarainen  2007    113          46.33   
  Swimming Club Vuokatti  45.19                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    101          48.10   
  Kajaanin Uimaseura  49.08                 
Nuutti Kerkkänen  2007    98          48.51   
  Joensuun Uimaseura  49.78                 
Topias Partinen  2007    91          49.71   
  Joensuun Uimaseura  47.99                 
Niko Kumpulainen  2007    90          50.01   
  Oulun Uinti 1906  55.30                 
10  Aapo Mononen  2007    86          50.81   
  Joensuun Uimaseura  50.04                 
11  Artem Teryaev  2007    69          54.48   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Lukas Hosio  2007    61          56.84   
  Nivalan Saukot  58.53                 
13  Aapo Alaniska  2007    55          58.91   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Haipus  2004    370          31.22   
  Kempeleen Pyrintö  32.49                 
Joel Paukkonen  2004    282          34.17   
  Kuopion Uimaseura  35.45                 
Mikko Karjalainen  2004    266          34.87   
  Kokkolan Uimaseura  34.58                 
Frans Riekki  2005    170          40.44   
  Joensuun Uimaseura  40.13                 
Veeti Kela  2004    118          45.69   
  Kajaanin Uimaseura  45.50                 
Riku Määttälä  2005    112          46.51   
  Kokkolan Uimaseura  40.92                 
Aatu Mäkinen  2005    81          51.81   
  Nivalan Saukot  47.10                 
Aleksi Peltosaari  2004              DSQ  50m 
  Nivalan Saukot                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
Antti Ylönen  2005              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  47.81                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    578          26.92   
  Joensuun Uimaseura  27.19                 
Ville Ihalainen  1996    562          27.18   
  Kuopion Uimaseura  27.29                 
Kosti Kaaresvirta  1999    500          28.25   
  Swimming Club Vuokatti  28.88                 
Akseli Kontiainen  2002    489          28.47   
  Joensuun Uimaseura  28.52                 
Noa Mäkelä  2001    486          28.51   
  Kempeleen Pyrintö  28.61                 
Ohto Pihlajamäki  2001    455          29.15   
  Kuopion Uimaseura  28.90                 
Jesse Anttila  2002    449          29.29   
  Kokkolan Uimaseura  28.36                 
Leevi Kärnä  2001    418          29.99   
  Kajaanin Uimaseura  30.04                 
Julius Paukkonen  2002    373          31.14   
  Kuopion Uimaseura  31.91                 
10  Väinö Hiltunen  2001    326          32.59   
  Joensuun Uimaseura  33.05                 
11  Antti Väyrynen  1991    245          35.82   
  Brahean Uimarit - Lieksa  35.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner