2020-08-04   13:26:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30)

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    31.00  1:07.62  1:47.91    2:20.09   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    30.25  1:10.96  1:54.33    2:29.10   
Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    31.49  1:12.00  1:58.48    2:31.71   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    31.59  1:13.14  1:56.62    2:32.43   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    35.97  1:24.72  2:08.61    2:48.39   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    38.38  1:29.78  2:20.17    3:05.12   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.62  1:04.75  1:49.32    2:22.57   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    31.09  1:12.91  1:59.37    2:34.12   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    33.65  1:17.76  2:03.89    2:38.38   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    36.35  1:20.86  2:07.62    2:42.51   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    38.84  1:25.65  2:11.25    2:51.74   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    33.12  1:14.16  1:57.99    2:33.12   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    31.86  1:12.82  2:00.24    2:34.89   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    34.06  1:16.90  1:59.14    2:35.28   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    31.38  1:15.27  2:00.92    2:36.14   
Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    35.53  1:17.24  2:01.88    2:36.65   
Gustaf Walldén  2003  Västerås Simsällskap    36.37  1:19.25  2:03.51    2:39.11   
Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    33.66  1:18.75  2:04.57    2:40.81   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    36.06  1:20.94  2:05.94    2:43.71   
Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.34  1:18.26  2:08.01    2:44.76   
10  Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    35.20  1:20.58  2:08.71    2:45.60   
11  Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    35.20  1:18.90  2:08.84    2:45.79   
12  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    38.81  1:23.17  2:11.65    2:48.98   
13  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    37.96  1:21.58  2:14.02    2:49.68   
14  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    37.52  1:22.90  2:15.05    2:54.93   
15  Samuel Norström  2003  Eskilstuna Simklubb    39.20  1:27.85  2:21.98    3:03.36   
16  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    42.07  1:34.88  2:32.73    3:12.34   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    31.69  1:10.04  1:52.11    2:26.60   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    33.71  1:15.03  1:59.68    2:33.84   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    34.74  1:18.15  2:02.87    2:37.73   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.38  1:15.75  2:01.91    2:38.53   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    35.98  1:20.16  2:06.73    2:41.42   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    35.43  1:16.57  2:03.01    2:41.53   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    34.84  1:16.84  2:06.05    2:41.79   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    37.39  1:17.44  2:04.94    2:42.40   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    36.32  1:18.74  2:07.07    2:44.47   
10  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    35.75  1:18.37  2:06.66    2:45.48   
11  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    35.59  1:20.74  2:09.24    2:47.47   
12  Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    34.77  1:17.04  2:08.39    2:48.15   
13  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    38.15  1:21.33  2:15.12    2:51.34   
14  Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    43.17  1:34.61  2:28.51    3:08.41   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    33.53  1:15.05  1:59.51    2:32.99   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    33.88  1:16.77  2:06.15    2:41.78   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    36.05  1:19.83  2:06.51    2:42.36   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    34.29  1:20.50  2:14.15    2:50.89   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    37.39  1:20.40  2:13.36    2:51.53   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    35.60  1:23.92  2:14.70    2:54.12   
Erik Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.17  1:22.29  2:14.14    2:55.44   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    44.16  1:30.47  2:29.12    3:08.45   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    42.98  1:35.71  2:29.97    3:10.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner