2020-08-04   13:41:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30)

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    33.58  1:12.19  1:51.14    2:31.79   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    35.02  1:14.67  1:58.31    2:39.90   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    36.60  1:19.57  2:04.26    2:48.50   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    37.05  1:19.76  2:04.48    2:48.65   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    33.80  1:11.37  1:50.76    2:30.07   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    35.59  1:17.03  2:00.72    2:43.45   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    36.44  1:19.02  2:03.93    2:50.60   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    37.49  1:21.76  2:11.34    3:01.54   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    38.02  1:23.44  2:12.82    3:02.30   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    32.36  1:09.55  1:48.72    2:29.61   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    34.34  1:15.53  1:59.12    2:39.85   
Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    36.96  1:19.78  2:05.20    2:50.82   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    37.07  1:22.16  2:11.71    3:01.15   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    39.45  1:27.59  2:17.45    3:07.19   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    37.17  1:24.54  2:15.95    3:09.46   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    34.35  1:16.36  2:02.04    2:47.86   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    41.46  1:36.58  2:34.72    3:32.91   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: UGP 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    41.16  1:30.31  2:19.02    3:05.69   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    40.54  1:29.66  2:22.65    3:14.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner