Resultat för UGP 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Östsvenska UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
15:13 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.51 |
1:02.18 |
1:35.13 |
|
2:07.36 |
|
2 |
Markus Malm |
1997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
29.76 |
1:02.08 |
1:35.07 |
|
2:08.52 |
|
3 |
Mattias Grynning |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.04 |
1:04.03 |
1:39.30 |
|
2:17.25 |
|
4 |
Daniel Olsson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.21 |
1:05.45 |
1:43.29 |
|
2:24.44 |
|
5 |
Sixten Almén |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
|
32.55 |
1:09.83 |
1:48.67 |
|
2:27.16 |
|
6 |
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
|
30.27 |
1:11.19 |
1:59.07 |
|
2:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Steindl |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
|
28.59 |
1:01.01 |
1:35.80 |
|
2:13.36 |
|
2 |
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
|
30.87 |
1:05.54 |
1:40.53 |
|
2:13.96 |
|
3 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.61 |
1:11.53 |
1:52.41 |
|
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vemund Hoset |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.19 |
1:13.37 |
1:52.20 |
|
2:30.05 |
|
2 |
Christoffer Hammer |
2002 |
Ullensakersvømmerne |
|
34.25 |
1:13.56 |
1:54.94 |
|
2:38.82 |
|
3 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
35.41 |
1:21.08 |
2:16.75 |
|
3:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
31.48 |
1:09.23 |
1:48.19 |
|
2:26.91 |
|
2 |
Simon Persson |
2003 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
33.60 |
1:12.15 |
1:52.27 |
|
2:30.63 |
|
3 |
Anton Strand |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
33.31 |
1:13.57 |
1:58.07 |
|
2:37.03 |
|
4 |
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.79 |
1:12.30 |
1:55.94 |
|
2:37.54 |
|
5 |
Niels Kwant |
2003 |
Kappsimningsklubben Karpen |
|
32.84 |
1:11.80 |
1:53.63 |
|
2:37.55 |
|
6 |
Mathias Somogyi Hoseth |
2003 |
Ullensakersvømmerne |
|
37.67 |
1:21.75 |
2:08.71 |
|
2:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fabian Lagström |
2004 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
37.16 |
1:20.24 |
2:03.92 |
|
2:44.55 |
|
2 |
Mircea Gabriel Hristodor |
2004 |
Växjö Simsällskap |
|
38.39 |
1:22.36 |
2:09.18 |
|
2:55.33 |
|
3 |
Istvan Besenyi |
2004 |
Ullensakersvømmerne |
|
39.48 |
1:26.90 |
2:17.00 |
|
3:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
|
35.71 |
1:17.81 |
2:05.89 |
|
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
15:13 |
|