2018-09-20   07:02:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    46.42        1:44.80   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør    34.27        1:13.21   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.90        1:16.66   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    39.07        1:27.06   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub    40.78        1:28.47   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.70        1:40.02   
Benjamin Jørgensen  2005  SVØM Korsør    43.58        1:42.15   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.93        1:04.85   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    30.61        1:06.23   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    30.71        1:07.90   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    31.78        1:09.61   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    32.48        1:11.39   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    32.62        1:11.87   
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    34.12        1:14.12   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    33.60        1:14.37   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    35.94        1:16.89   
10  Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    36.60        1:19.76   
11  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    37.85        1:24.28   
12  Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub    39.69        1:28.72   
13  Johan Madvig Kristensen  2004  Værløse Svømmeklub    43.86        1:36.98   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    30.27        1:05.30   
Rasmus Pedersen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    30.46        1:05.93   
Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    29.42        1:06.12   
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    30.56        1:06.33   
Pelle-Oskar Lambertsen  1999  Svømmeklubben SHS Stevns    31.51        1:07.14   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    31.39        1:08.21   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub    31.61        1:11.07   
Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.86        1:18.14   
Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    36.40        1:18.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  12:14 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark