2018-11-19   23:13:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.51        1:25.45   
Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF    44.81        1:32.39   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    45.21        1:33.66   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF    45.61        1:35.35   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    46.93        1:37.21   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    46.99        1:39.30   
Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    48.90        1:40.22   
Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    51.23        1:43.82   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    53.25        1:44.94   
10  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF    55.26        1:51.33   
11  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub    1:01.16        2:03.51   
Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Afslut på maven 
Martine Foged  2009  Næstved IF            DSQ  svm på mave v/vendin 
Vigga Petersen  2009  Næstved IF            DSQ  svøm på mave e/25m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    36.94        1:17.14   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    38.45        1:18.69   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    40.19        1:22.01   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub    40.64        1:25.03   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.97        1:26.41   
Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub    41.15        1:26.42   
Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    42.19        1:26.91   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    41.71        1:27.61   
Dicte Maar  2006  Næstved IF    43.25        1:29.99   
10  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.90        1:32.71   
11  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    48.40        1:35.05   
12  Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør    48.80        1:37.51   
13  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF    44.99        1:38.42   
14  Asta Marie Boye  2006  SVØM Korsør    48.15        1:38.53   
15  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    48.12        1:39.96   
16  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:40.81        1:40.81   
17  Sille Christensen  2006  Næstved IF    52.88        1:47.63   
18  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub    53.88        1:50.58   
19  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub    54.26        1:53.23   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  ej fortsat bev. v/50 
Amanda Giroux-Drejer  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  svøm på mave v/50m 
Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave v/75m 
Liva Sandholt-Nielsen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  sv/på mave v/75 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    32.73        1:08.56   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.48        1:11.41   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    34.65        1:12.93   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    36.59        1:14.01   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    36.14        1:14.95   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    36.65        1:16.38   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    39.97        1:22.55   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør    43.96        1:27.72   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.47        1:38.25   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    35.86        1:14.59   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    36.28        1:14.88   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    39.41        1:22.51   
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub    42.61        1:28.55   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Ej fortsat bev. v/25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  11:47 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark