2018-08-20   09:11:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            41.15   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.88   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF            34.82   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            36.25   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            36.34   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            37.12   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            38.01   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            39.30   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            40.75   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            43.49   
10  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            45.72   
11  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub            46.89   
12  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub            50.72   
13  Asmus Knudsen  2006  Ringsted Svømme Klub            1:06.93   
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub            28.13   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.45   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub            29.74   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            30.23   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            30.79   
Harald Franck  2003  Næstved IF            31.23   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            31.81   
Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.95   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            32.19   
10  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            32.22   
11  Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            32.44   
12  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            32.52   
13  Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            32.88   
14  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            33.27   
15  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.60   
16  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.93   
17  Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            34.99   
18  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.24   
19  Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub            35.57   
20  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            35.75   
21  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF            35.80   
22  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF            36.15   
23  Jonas Olesen  2003  Odsherred Svømmeklub            36.88   
24  Joakim Schnack  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            38.63   
25  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            40.60   
26  Casper Pedersen  2004  SVØM Korsør            41.58   
27  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            43.20   
28  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  SVØM Korsør            43.45   
29  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            44.58   
30  Patrick Kjelgaard  2004  SVØM Korsør            52.08   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            27.06   
Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub            27.98   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            29.04   
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            29.60   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.63   
Rasmus Pedersen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            30.22   
Emil Holm  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            30.26   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub            30.56   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub            31.06   
10  Mikkel Brundert Hansen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.78   
11  Rasmus Emil Poulsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.91   
12  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            31.97   
13  Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns            33.73   
14  Søren G. Nielsen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            34.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  16:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark